یا
مکتب‌خونه

IELTS: Reading (Exam Strategies)

دوره‌های مکتب‌پلاس
51 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

با افزایش تقاضا برای مهاجرت‌های تحصیلی و شغلی، امروزه توانمند بودن در زبان انگلیسی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌است. از معتبرترین آزمون‌های سنجش توانایی زبان انگلیسی در سراسر جهان و شاید معتبرترین و شناخته شده‌ترین آن‌ها، آزمون آیلتس است که تسلط و توانایی افراد را در خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن در زبان انگلیسی می‌سنجد.

از سخت‌ترین بخش‌های این آزمون قسمت ریدینگ آن است. در این بخش داوطلبان باید متونی طولانی که اغلب موضوعاتی دانشگاهی و آکادمیک دارند را مطالعه کرده و سپس به انواع گوناگون و متنوعی از سوالات در رابطه با متن پاسخ دهند. برای اغلب داوطلبان آیلتس موفقیت در این کار یک چالش بزرگ است.

در دوره تکنیک‌ها و استراتژی‌های آزمون ریدینگ آیلتس یاد خواهیم گرفت ریدینگ آیلتس چه ساختاری دارد. با انواع سوالات آن و نحوه پاسخگویی به هرکدام از آن‌ها آشنا می‌شویم و در نهایت آموخته‌های خود را در یک آزمون کامل به اجرا در می‌آوریم و خواهیم دید که در آزمون واقعی آیلتس چطور باید عمل کرد. 

مدرس دوره
سینا ولی زاده

سینا ولی‌زاده فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید رجایی هستند. زبان انگلیسی را در موسسات مختلفی مانند گلدیس، مرکز بین‌المللی زبان دانشگاه امیرکبیر، آفرینش و ... از سطوح پایه تا آیلتس تدریس کرده‌اند. علاوه‌براین ایشان سوابقی همچون کارشناس سوالات انگلیسی در موسسه گزینه دو و مدیریت محتوا در پروژه‌ها و استارت‌آپ‌های اینترنتی مختلف در دانشگاه تهران و ... را در کارنامه کاری خود دارند.

پیش‌نیاز‌ها

پیش‌نیاز این دوره، General English: Intermediate است، در واقع آشنایی با سطح متوسط زبان برای شروع این دوره الزامی است.

General English: Elementary
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
1

Chapter1: Introduction -Test Format & Basic Skills

3 جلسه    00:16 ساعت   
7

Chapter7: Summary Completion Questions

6 جلسه    00:27 ساعت    3/100 نمره
8

Chapter8: Summary Completion with box Questions

6 جلسه    00:23 ساعت    3/100 نمره
9

Midterm Exam

1 جلسه    6/100 نمره
10

Midterm Project

1 جلسه    20/100 نمره
11

Chapter9: Sentence Completion Questions

6 جلسه    00:31 ساعت    3/100 نمره
13

Chapter11: Diagram Completion Questions

6 جلسه    00:21 ساعت    3/100 نمره
14

Chapter12: Flow-chart Completion Questions

6 جلسه    00:20 ساعت    3/100 نمره
17

Chapter15: Matching Sentence Endings Questions

6 جلسه    00:25 ساعت    3/100 نمره
18

Chapter16: Short Answer Questions

6 جلسه    00:21 ساعت    3/100 نمره
21

Final Project

1 جلسه    20/100 نمره