×
ribbon
پیش‌نیاز‌ها سرفصل‌های دوره درباره دوره نظرات کاربران

آموزش فرزندپروری مثبت

دوره آموزش فرزندپروری مثبت چیست؟ این روزها کمتر والدینی را می‌توان پیدا کرد که در زمینه ترتیب فرزندان خود در هر سنی نگرانی و استرس نداشته باشد. باتوجه‌به شرایط اجتماعی این روزها بسیاری از والدین ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
سیده زهرا رشیدی فرد سیده زهرا رشیدی فرد
 100% (73 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  3 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  3 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

پیش‌نیاز‌ها

در طول این دوره و در زمان بیان موضوعات مختلفی که برای این دوره در نظر گرفته‌ایم، همواره سعی شده است تا موضوعات و مباحث با زبانی ساده و به‌صورت کاملاً قابل‌درک برای همه والدین، با هر سطحی از اطلاعات بیان شوند. به‌این‌ترتیب می‌توان این‌طور بیان کرد که این دوره نیاز به هیچ پیش‌نیازی ندارد و همه والدین بدون نگرانی می‌توانند از مباحث مطرح شده در آن استفاده کنند.

سرفصل‌های دوره آموزش فرزندپروری مثبت

نکات طلایی فرزندپروری

در این فصل به موضوعاتی همچون آشنایی با کلیات بحث و نکاتی که همه والدین در مواجهه با مسائل تربیتی فرزندان خود با آن مواجه هستند می‌پردازیم.

  نکات طلایی فرزندپروری - بخش اول
"11:54  
  نکات طلایی فرزندپروری - بخش دوم
"11:38  
  نکات طلایی فرزندپروری - بخش سوم
"13:15  
  نکات طلایی فرزندپروری - بخش چهارم
"17:35  
  نکات طلایی فرزندپروری - بخش پنجم
"16:49  
ویژگی‌های سنی

در این فصل به ویژگی‌های سنی کودکان و نکات تربیتی مربوط به هر بازه سنی می‌پردازیم.

  ویژگی‌های سنی کودکان - بخش اول
"16:19  
  ویژگی‌های سنی کودکان - بخش دوم
"15:35  
  ویژگی‌های سنی کودکان - بخش سوم
"10:15  
علل ایجاد مشکلات در کودکان

.در این فصل به موضوعاتی مثل ریشه‌یابی علل بروز مشکلات در کودکان و سبک‌های مختلف فرزندپروری می‌پردازیم

  سبک‌های فرزندپروری مثبت
"07:49  
  علل ایجاد مشکل در کودکان - بخش اول
"09:48  
  علل ایجاد مشکل در کودکان - بخش دوم
"09:32  
  علل ایجاد مشکل در کودکان - بخش سوم
"04:53  
انواع برخورد با کودک

در این فصل ضمن جمع‌بندی مباحث ارائه شده به موضوعاتی مثل نحوه برخورد با کودک، نحوه درست دستور دادن، فنون ایجاد رفتار مطلوب و ... می‌پردازیم.

  نحوه درست دستور دادن
"07:04  
  تله کودک والد
"04:56  
  فنون ایجاد رفتار مطلوب
"06:23  
  فنون تشویق کودک
"04:33  
  فنون بهبود ارتباط والد کودک
"08:13  
  فنون مقابله با بدرفتاری
"08:15  
  فنون قانون‌گذاری
"07:40  
  بازی‌های دلبستگی محور
"10:30  

درباره دوره

دوره آموزش فرزندپروری مثبت چیست؟

این روزها کمتر والدینی را می‌توان پیدا کرد که در زمینه ترتیب فرزندان خود در هر سنی نگرانی و استرس نداشته باشد. باتوجه‌به شرایط اجتماعی این روزها بسیاری از والدین بزرگ‌ترین نگرانی خود را تربیت فرزندان و نحوه تعامل با آنها در این شرایط می‌دانند. حتی در برخی موارد این نگرانی در والدین به حدی بزرگ و غیرقابل‌کنترل می‌شود که والدین ترجیح می‌دهند بچه‌دار نشوند یا تا جای ممکن این کار را به تأخیر بیندازند که هریک از این موارد تبعات و مشکلات خاص خود را در خانواده و جامعه خواهد داشت.

دوره آموزش فرزندپروری مثبت به‌منظور آموزش چگونگی مواجهه با مسائل تربیتی کودکان و آموزش نحوه تعامل والدین با فرزندان تهیه شده است. این دوره به والدین می‌آموزد که در شرایط کنونی و درحالی‌که خطرات بی‌شماری در راه تربیت کودکان وجود دارد والدین چطور می‌توانند با این خطرات مقابله کنند و مسیر درست تربیتی فرزندان خود را پیدا کنند.

در دوره آموزش فرزندپروری مثبت به موضوعات متعدد و گوناگونی از جمله موضوعاتی مانند: ویژگی‌های سنی در تربیت فرزندان، علل ایجاد مشکلات در کودکان، سبک‌های فرزندپروری و نحوه تعامل و برخورد با کودکان و مشکلات آنها پرداخته شده است.

موضوعات این دوره به والدین این کمک را می‌کنند که روش صحیح مواجهه با مشکلات کودکان را پیدا کنند و در صورت بروز مشکلات بتوانند بهترین راه و بهترین پاسخ را برای مشکلات کودکان پیدا کنند.

 

هدف از برگزاری دوره آموزش فرزندپروری مثبت چیست؟

هدف اصلی این دوره آموزش راهکارهای تربیت کودکان و آموزش مشکلات و مسائلی است که همه والدین در مسیر تربیتی فرزندان خود با آنها مواجه خواهند شد. البته این دوره اهداف گوناگون دیگری نیز دارد که در مسیر آموزش و در جلسات گوناگون والدین با آن‌ها مواجه خواهند شد.

 

دوره آموزش فرزندپروری مثبت برای چه کسانی مناسب است؟

مباحث و سرفصل‌های طراحی شده برای این دوره به صورتی است که همه خانواده‌ها، پدر‌ها و مادرها با موضوعات مطرح شده در این دوره سروکار خواهند داشت. به همین جهت این دوره یکی از دوره‌هایی است که برای همه والدین ضروری خواهد بود.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سیده زهرا رشیدی فرد

سیده زهرا رشیدی‌فرد مشاور و روانشناس کودک و نوجوان، دانش‌آموخته کارشناسی علوم تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت از دانشگاه کرج هستند.

ایشان بیش از پانزده سال است که به‌صورت تخصصی در حوزه کودک و نوجوان کار می‌کنند، ایشان ده‌ها مدرک مرتبط در این زمینه دارند و شاید صدها دوره، کلاس، کارگاه و هزاران جلسه مشاوره تا به حال برگزار کرده‌اند.

سوابق کاری ایشان در مدارس تهران از سال 1383 تا 1400 بوده است. ایشان دارای مدارک تخصصی در حوزه‌ی کودک و درمانگری تخصصی نوجوان و فرزندپروری هستند.
چندین کارگاه به صورت رسمی برگزار کرده‌اند.

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
مرتضی رحمانی 1401-08-23
دانشجوی دوره
سلام ممنونم از شیوه و بیان مطالبتون عالی و کاربردی بود.
ناصر جهانگیری 1401-07-12
دانشجوی دوره
من واقعا از این دوره استفاده کردم و سعی میکنم در تربیت فرزندم به کارشون بگیرم. استاد واقعا زحمت کشیده بود برای جمع‌آوری مناسب همه مطالب.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه شریف چقدر زمان می‌برد؟
صدور گواهی‌نامه‌ی رسمی از سوی دانشگاه شریف با توجه به پروسه‌های اداری، دورکاری پرسنل دانشگاه و زمانبر بودن فرآیند امضا توسط اساتید دانشگاه حداقل 4 ماه زمان خواهد برد. مکتب‌خونه به محض صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه، آن را برای شما ارسال خواهد کرد. در صورت نیاز فوری، می‌توانید گواهی موقت پایان دوره را با ارسال درخواست به ایمیل info@maktabkhooneh.org دریافت نمایید.