00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

لذت دانستن: چگونه یک دانشجو/ پژوهشگر ممتاز و موفق شویم؟ (با تأکید بر علوم و فناوری های شناختی)

دوره‌های رایگان
88 جلسه
98٪ (1902 رای)

احتمالاً عنوان این یادداشت برای یک تازه وارد خیلی جذّاب است. کیست که نخواهد موفق باشد؟ و همه –حتی تازه واردها- از این طرف و آن طرف به گوششان رسیده که اگر دوره‌ی خود را با این دو برچسب به پایان برسانند، خیلی فرصت‌ها و رخصت‌ها در انتظارشان است که ظاهراً ارزش تحمل سختی‌هایی را که باید برای رسیدن به آن‌ها کشیده شود، دارد.

اما دانشجو که می‌شوی کم کم می‌فهمی واقعیت به این راحتی‌ها هم نیست؛ مشکل کجاست؟ چرا عده‌ای موفق و گروهی دیگر ناموفق هستند و تفاوت  یک دانشجوی موفق و ناموفق در چیست؟ پاسخ به این سؤال به خصوص در هنگام تصمیم‌گیری برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. آگاهی از این‌که: چگونه در درس و دانشگاه به موفقیت بیشتری برسیم؟ انتخاب موضوع پایان‌نامه چه اهمیتی در موفقیت من دارد؟ راهبردهای انتخاب رشته و موضوع پایان‌نامه برای من چیست و ... اصولا تصور من از جایگاه آینده‌ی علمی خودم چگونه است؟!

«موفقیت»، صرف نظر از نحوه‌ی تعریف، واقعیتی انکار ناپذیر است که بسیاری را به دنبال کشف رمز و راز خود می‌کشاند اما به نظر می‌رسد که رسیدن به آن علی‌رغم نیاز به بهره‌مندی از ویژگی‌هایی همچون اراده، پشتکار و سخت‌کوشی، مستلزم آگاهی و استفاده از تجربیات افرادی است که پیش از این در این راه گام نهاده‌اند.

دکتر حامد اختیاری در مجموعه نشست‌های خود بر آن است تا با در میان گذاشتن تجربیات علمیش در مسیر دانش، راهنمایی عملی و گام به گام برای دانشجویان و علاقمندان حوزه علم ترسیم نماید. گرچه مجموعه‌ی این نشست‌ها با توجه به حوزه‌ی پژوهشی ایشان در محفل دانشجویان علوم و فناوری‌های شناختی صورت گرفته، اما به نظر می‌رسد مباحث و توصیه‌های ارائه شده به صورت فرمولی کلی و جامع، قابلیت استفاده‌ی عام برای همه‌ی دانشجویان و پژوهشگران حوزه‌های مختلف را داراست. پس برای فتح آینده علمی خود با این مجموعه هم‌گام شوید.

***جلسه 13 از فصل دوم از دقیقه 4 به بعد مشکل صوتی دارد***

!!!توجه!!!  سه فصل آخر در حال آماده سازی می‌باشد.

سرفصل‌های دوره لذت دانستن: چگونه یک دانشجو/ پژوهشگر ممتاز و موفق شویم؟ (با تأکید بر علوم و فناوری های شناختی)

چرا به مطالعه مغزهای درگیر اعتیاد علاقمندم؟
00:47 ساعت
00:47
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
نمایش جلسات فصل  

اعتیاد حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا با مصرف برخي مواد شيميايي و طبيعي، دچار ضعف اراده درکنترل تکرار اعمال خود می‌شود؛ اين حالت با ايجاد اختلال در مدارهای عصبی مربوط به نظام پاداش، انگيزش، و حافظه در مغز، منجر به بروز عوارض بيولوژيكي، فيزيولوژي، اجتماعی و روحی می‌گردد.

چرا به مطالعه مغزهای درگیر اعتیاد علاقمندم؟
"47:29
آداب دانشوری در حوزه علوم شناختی
01:02 ساعت
01:02
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
نمایش جلسات فصل  
استاد دوره
حامد اختیاری حامد اختیاری

دکتر حامد اختیاری، در سال 1375 با کسب رتبه 11 وارد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد؛ رویارویی روزمره با افراد دچار اختلالات SUD ، علاقه‌مندی وی را نسبت به «نوروساینس و اختلالات شناختی مرتبط» برانگیخت به‌طوری‌که توانست با دریافت اولین کمک‌هزینه پژوهشی این حوزه در سال 2000، نخستین مقاله‌ی علمی خود را در سال 2001 با عنوان «نقش کورتکس پره فرونتال در تصمیم‌گیری‌های خطرناک» به چاپ برساند. فارغ‌التحصیلی ایشان در سال 2004 و پس از دفاع از پایان‌نامه‌اش در رابطه با تصمیم‌گیری خطرناک و رفتار بدون فکر، با اشتغال در «مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران» (INCAS) هم‌زمان شد که در نهایت به راه‌اندازی آزمایشگاه عصبی-شناختی ایشان در سال 2005 انجامید. دکتر اختیاری همچنین در سال 2010، یک برنامه تحقیقاتی را با نام «Translational Neuroscience Program» در پژوهشکده مطالعات علوم‌شناختی (ICSS) در تهران آغاز کرد. پذیرش در مقطع دکترای تصویربرداری عصبی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 2011 ، آغازگر شروع پروژه‌ی پایان‌نامه‌ای در مورد مبانی عصبی مهار پاسخ به وسیله‌ی fMRI شد که درنهایت به مهاجرت ایشان به آمریکا برای ادامه تحصیل در مقطع فوق دکترا و همکاری در مؤسسه‌ی تحقیقات مغزی لوریت LIBR با دکتر مارتین پاولوس، در همین زمینه منجر شد؛ ایشان از سال 2018 به بعد تاکنون، در جایگاه هیئت علمی در این مؤسسه به فعالیت مشغول‌اند.

اطلاعات بیشتر
درباره برگزارکننده
پژوهشکده علوم شناختی پژوهشکده علوم شناختی

نظرات  (6 نظر)

نرگس
02:32 - 1400/10/04
کاربر‌ سایت
بسیار عالی بود. سپاس از مکتب خونه
پوریا
02:43 - 1400/06/14
کاربر‌ سایت
همه‌ی آدم هایی که میل به تلاش و موفقیت دارند و در این راه کوشش می‌کنند اگر بتوانند از تجربیات یک استاد راهنما استفاده کنند احتمالا خواهند توانست مسیر را با کیفیت و بهره وری بیشتری طی کنند. به نظرم لذت دانستن دوره ای است که کیفیت شما را بیش تر می کند. سپاس از دکتر اختیاری بابت تلاش و سخاوتمندیشان در راه پیشرفت آگاهی.
کاربر مکتب‌خونه
08:56 - 1400/06/01
کاربر‌ سایت
استاد عزیزم شما نقطه عطف زندگی من بودید.استاد با این دغدغه برای علم ودلسوزمن تا حالا ندیدم....براتون بهترین ها رو آرزو دارم
کاربر مکتب‌خونه
00:58 - 1400/02/10
کاربر‌ سایت
باسلام وتشکر اززحمات،جلسات جناب دکتر اختیاری بسیارعالی وآموزنده بودند.فقط در تعداد کمی ازجلسات مشکل شنیده نشدن صدا وجودداشت که درهمان ویدئو گزارش شد.
کاربر مکتب‌خونه
20:02 - 1400/01/09
کاربر‌ سایت
عالي
شقایق
14:24 - 1399/11/19
کاربر‌ سایت
واقعا دوره کاربردی هست. ممنون از مکتب خونه

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟