00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
369,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
399,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مارکتینگ اتومیشن و eCRM

دوره‌های مکتب‌پلاس
12 ساعت

دوره مارکتینگ اتومیشن و eCRM چیست؟

این روزها یکی از اصلی‌ترین نیازهای کسب‌وکارهای آنلاین استفاده از ابزارهایی است که به منظم‌تر شدن هرچه بیشتر فرایندها کمک کنند. مارکتینگ‌اتومیشن‌ها ابزارهایی هستند که فرایندها و فعالیت‌هایی که در بسیاری از موارد به‌صورت دستی انجام می‌شوند را به‌صورت اتوماتیک و ساماندهی شده به انجام می‌رسانند. ابزارهای اتومیشن مارکتینگ به برنامه‌ریزی، اجرا و آنالیز کمپین‌ها و فعالیت‌های تجاری شما کمک می‌کنند و این فعالیت‌ها را به‌صورت بسیار کارآمدتر به انجام می‌رسانند.

با استفاده از یک سیستم مارکتینگ اتومیشن مناسب، به‌سادگی می‌توانید سرنخ (Lead)های احتمالی را به مشتریان کسب‌وکارتان تبدیل کنید.

به‌طورکلی می‌توان این‌طور بیان کرد که نرم‌افزار مارکتینگ اتومیشن نرم‌افزاری است که فعالیت‌های بازاریابی (مارکتینگ) کسب‌وکار شما را به‌صورت خودکار به انجام می‌رساند.

از سوی دیگر CRM ابزاری است که بخش‌های مختلف کسب‌وکار شما، از بازاریابی گرفته تا فروش و خدمات پس از فروش را به صورت یک‌پارچه به انجام می‌رساند. نرم‌افزار CRM اطلاعات مشتریان شما را در یک سیستم ساماندهی شده جمع‌آوری می‌کند و به شما کمک می‌کند:

 • باشگاه مشتریان قدرتمندی ایجاد کنید.
 • درآمد و سودآوری مجموعه‌تان را بیشتر کنید.
 • سیستم فروش، بازاریابی و پشتیبانی را به درستی و به طور کامل مدیریت کنید.

در دوره مارکتینگ اتومیشن و eCRM به دو دغدغه کلی پرداخته شده است. به طور خلاصه این دو موضوع به شرح زیر هستند:

 • مشتریانی که در گذشته از وب‌سایت شما خرید کرده‌اند و مدت طولانی است که به وب‌سایت شما برنگشته‌اند.
 • جمع‌آوری لیدها یا سرنخ‌ها (lead Magnet) در صفحات مختلف سایت و تبدیل آن‌ها به مشتری.

در این دوره به همه مباحث مربوط به مارکتینگ اتومیشن و eCRM پرداخته می‌شود. این دوره مجموعه‌ای از ساده‌ترین تعاریف تا پیشرفته‌ترین و به‌روزترین مباحث مربوط به این موضوعات است که در یک دوره جامع و کامل به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود. به طور مشخص در این دوره دررابطه‌با موضوعات زیر بحث شده است:

 • مفاهیم اولیه eCRM
 • ایمیل مارکتینگ
 • اس‌ام‌اس مارکتینگ
 • پوش نوتیفیکیشن

هدف از برگزاری دوره مارکتینگ اتومیشن و eCRM چیست؟

آمار و ارقام نشان می‌دهد بیش از 90% کاربرانی که با ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ همچون سئو، گوگل ادز، تبلیغات کلیکی و سوشال‌مدیا به وب‌سایت شما هدایت شده‌اند، بدون اکشن خاصی (مشارکت، خرید و فعالیتی که منجر به سودآوری شود) از وب‌سایت شما خارج می‌شوند. به این جهت برای ایجاد حضور موثر این کاربران در وب‌سایت، نیاز است تا با روش‌های متنوع، اطلاعات این کاربران را به دست آوریم (lead Magnet). یکی از موضوعات موردبحث در این دوره چگونگی انجام این عمل با احترام به حریم خصوصی مخاطب، هدایت و مدیریت مشتری‌های بالقوه است.

در ادامه این دوره روش تبدیل این لیدها (Leads) یا سرنخ‌ها به مشتری با ابزارهایی همچون ایمیل مارکتینگ، اس‌ام‌اس مارکتینگ و پوش نوتیفیکیشن به طور کامل، از ساده‌ترین تعاریف تا پیچیده‌ترین مباحث برای شرکت‌کنندگان دوره توضیح داده شده است.

یکی از مواردی که باعث شکست در کمپین‌های ایمیلی، پیامکی و پوش‌نوتیفیکیشن می‌شود، ارسال کمپین به همه مخاطبان است؛ این کار از اساس رفتاری اشتباه قلمداد می‌شود.

چراکه بهترین روش تبدیل مخاطبان به مشتری، استفاده از فرآیند مارکتینگ اتومیشن (Marketing Automation) است!  این فرایند باید بر اساس رفتارهای (Actions) مشتری‌های مختلف در سایت، علاقه‌مندی‌ها و اتفاقات مختلف در سایت به‌صورت یک‌به‌یک (One to One)، پیامی منحصربه‌فرد را برای مخاطب ارسال کنیم. مثال آن را می‌توانید از پوش‌ها، پیامک‌ها و ایمیل‌هایی که کسب‌وکارهای مختلف با موضوع سبد خرید رها شده و بازدید از یک محصول یا دسته‌بندی خاص مشاهده کنید.

همه این فرآیندها با مارکتینگ اتومیشن امکان‌پذیر می‌شود. بخش‌های زیادی از مباحث از این دوره به این موضوعات اختصاص‌داده‌شده است و در ادامه دوره به فرآیند مهم دسته‌بندی یا Segmentation می‌پردازیم که بر اساس ویژگی‌های مختلف کاربران با کمپین‌های مختلف to the Point و دسته‌بندی شده آشنا می‌شویم.

پس از توضیح مفاهیم اولیه به سراغ آموزش استفاده 0 تا 100 ابزارهای ایمیل مارکتینگ، اس‌ام‌اس مارکتینگ و پوش نوتیفیکشن می‌رویم.

آموزش این ابزارها به‌صورت کامل است و از ساخت یک کمپین تا تحلیل نهایی کمپین‌ها و با قسمت‌های مختلف پنل‌ها و آموزش استفاده از آن پیش می‌‌رویم.

تغییرات دوره آموزش مارکتینگ اتومیشن و eCRM

 • نسخه   1.0   - 1401/03/۱۸ انتشار اولیه
 • نسخه   1.1   - 1401/03/۲۴ اصلاح تصویر زمینه جلسات 1 الی 6 و تغییر تیزر دوره

سرفصل‌های دوره آموزش مارکتینگ اتومیشن و eCRM

مارکتینگ اتومیشن
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
بازاریابی پیامکی
00:45 ساعت
00:45
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
محمدحسین خمجانی محمدحسین خمجانی

محمدحسین خمجانی مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه علم و صنعت ایران گرفته است؛ ایشان کار خود را با مدیریت تیم ارتباط با مشتریان انتشارات گاج شروع کرده و بعد از 2 سال مدیر تیم دیجیتال مارکتینگ انتشارات گاج شده‌اند. آقای خمجانی در سال 1400 وارد هلدینگ صبا ایده( آپارات) شده و کار خود را با سمت مدیر دیجیتال مارکتینگ آپارات ادامه دادند.

آقای خمجانی سابقه تدریس ابزارهای الکترونیکی ارتباط با مشتری و ریتنشن مارکتینگ در آکادمی دهبان و همچنین چندین وبینار با موضوعات ایمیل مارکتینگ، eCRm و ریتنشن مارکتینگ را در رزومه خود دارند.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مارکتینگ اتومیشن و eCRM

برای شرکت در دوره مارکتینگ اتومیشن چه پیش‌نیازهایی وجود دارد؟

مباحث این دوره به‌نحوی تهیه‌شده‌است که همه موضوعات به‌طور کامل از صفر تا صد موردبحث قرار می‌گیرند. به‌این‌ترتیب برای استفاده از مباحث ارائه شده در این دوره نیاز به پیش‌نیاز خاصی وجود ندارد. به‌طورکلی آشنایی با مفاهیم اولیه و تعاریف اولیه مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ به یادگیری بهتر موضوعات تدریس شده در دوره به شما کمک خواهد کرد.

ویژگی‌های دوره آموزش مارکتینگ اتومیشن و eCRM

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

دوره مارکتینگ اتومیشن و eCRM برای چه کسانی مناسب است؟

مباحث این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که همه علاقه‌مندان بتوانند از این دوره استفاده کنند و بهترین نتیجه را از شرکت در دوره داشته باشند. به‌طور مشخص این دوره برای گروه‌های زیر مناسب و کارآمد خواهد بود:

 • علاقه‌مندان به مباحث مربوط به دیجیتال مارکتینگ، مارکتینگ و بازارهای رو به رشد
 • مدیران کسب‌وکارهای آنلاین و استارتاپ‌ها
 • کسانی که قصد دارند تا با شرکت در یک دوره تحولی بزرگ در کسب‌و‌کارشان به وجود بیاورند.
 • افرادی که قصد دارند باشگاه مشتریانی هدفمند و کارآمد برای کسب‌و‌کارشان ایجاد کنند.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

مارکتینگ اتومیشن
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
بازاریابی پیامکی
00:45 ساعت
00:45
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل