00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
539,000 تومان
30% تخفیف
377,300.0 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف

آموزش مدیریت پروژه کاربردی

دوره‌های مکتب‌پلاس
20 ساعت
92٪ (1265 رای)

در دوره مدیریت پروژه کاربردی مفاهیم پایه مدیریت پروژه، چرخه عمر پروژه‌ها، برخی تکنیک‌های پرکاربرد و نیز ملاحظاتی جهت ورود به حرفه‌ مدیریت پروژه با معماری آزاد (فارغ از نوع صنعت و سازمان) بیان می‌شود و می‌تواند به عنوان مدخل ورود به مسیر شغلی مدیریت پروژه مورد استفاده قرار گیرد.

این دوره همچنین می‌تواند مورد استفاده مدیران پروژه‌های کوچک و متوسط قرار گیرد.در نظر داشته باشیم که در هر سازمانی مدیران عالی یا مدیر عامل تصمیماتی درباره اهداف سازمانی می‌گیرند اما فردی که در سازمان برای رسیدن به این اهداف برنامه‌ریزی می‌کند و نقشه راه را مشخص می‌کند مدیر پروژه است. بنابر مطلب گفته شده در بالا مدیریت پروژه شاخه‌ای از علم مدیریت است که به برنامه‌ریزی، کنترل و نظارت و اجرا می‌پردازد البته تمام موارد گفته شده در راستای اهداف سازمانی شکل می‌گیرند.

یک مدیر پروژه با استفاده از علم مدیریت پروژه خود نقشه راه را ترسیم می‌کند بطوری که افراد درون سازمان کاملا بدانند که در روزها،ماه‌ها و حتی سال آتی چه مسیری را خواهند پیمود و همچنین مدیر پروژه هزینه‌های انجام کار و بودجه لازم برای اجرای کار را مشخص می‌کند. بطور کلی فردی که به عنوان مدیر پروژه در یک سازمان فعالیت می‌کند سه فاکتور مهم را در راس کار خود قرار می‌دهد.

1-زمان      2-هزینه    3-کیفیت

مدیر پروژه با توجه به علم مدیریت پروژه و دانش و تجربه خود در این حوزه زمان لازم برای انجام پروژه و زمانی که برای اجرای هر بخش از پروژه صرف می‌شود را تعیین می‌کند و در قالب نمودار به مدیران عالی سازمان ارائه می‌دهد همچنین از دیگر وظایف مدیرپروژه نظارت و کنترل بر اجرای درست کار‌ها و کیفیت مطلوب خروجی‌ها است.

برای اینکه بتوانیم به عنوان یک مدیرپروژه موفق کار کنیم ابتدا باید شناخت خوبی از سازمان داشته باشیم و این را بدانیم که اصول قابل اجرا در سازمان‌های کوچک با سازمان‌های بزرگ متفاوت است سپس بتوانیم پروژه خود را به درستی تعریف کنیم و برای آن برنامه ریزی کنیم  لازم به ذکر است که برنامه باید قابل اجرا و در راستای اهداف سازمانی باشد نظارت و کنترل بر اجرای درست برنامه از دیگر وظایف مدیر پروژه است.

مدیر پروژه موفق فردی است که دانش و علم مدیریتی داشته باشد، تجربه و مهارت لازم در این حوزه را داشته باشد، توانایی مدیریت تیم داشته باشد و همچنین با نرم افزارهای حوزه مدیریت پروژه مانند:MSP،PRIMAVERA و.... آشنایی داشته باشد و پروژه خود را بر اساس استانداردPMBOK پیش ببرد.

در این دوره شما می‎‌توانید هر آن‌چه یک مدیر پروژه باید بداند را یاد بگیرید و ذهن شما برای ورود به بازار کار مدیر پروژه آماده خواهد شد.

 

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت پروژه کاربردی

فصل اول - مفاهیم پایه
01:58 ساعت
01:58
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

وروبه فراگیری هر مبحث و موضوع مستلزم آشنایی با مفاهیم پایه‌ای آن مبحث است. در این بخش ضمن مرور مفاهیم پایه‌ای پروژه و مدیریت پروژه اهمیت مواردی مانند برنامه‌ریزی پروژه، ذی‌نفعان پروژه و اتخاب رویکرد مناسب برای مدیریت پروژه مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

معرفی مفاهیم پایه مدیریت پروژه
"08:20
تعریف پروژه
"20:51
تعریف مدیر پروژه-1
"16:53
تعریف مدیر پروژه-2
"18:06
شناخت و برنامه‌ریزی در پروژه
"08:23
ذی نفعان پروژه
"11:26
رویکرد مناسب برای مدیریت پروژه
"09:21
چرخه عمر پروژه
"24:37
فایل دوره مدیریت پروژه کاربردی
"00:04
فصل دوم - نقشه راه مدیریت پروژه
06:31 ساعت
06:06
Combined Shape Created with Sketch. 26 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - جعبه ابزار موفقیت برای مدیریت پروژه ها
00:47 ساعت
00:47
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

آنچه در بخش‌های قبلی بیان شده، تمامی ابزارها و مفاهیم مدیریت پروژه را پوشش نمی‌دهد و ضروری است علاوه بر آنها، فعالان مدیریت پروژه سایر مفاهیم و ابزارها را نیز بشناسند. در این بخش ضمن مرور سه مفهوم پروژه، طرح و سبد پروژه، برخی ابزارهای پرکاربرد نیز معرفی خواهند شد.

مطالب این بخش سرنخ‌هایی برای مطالعات تکمیلی در اختیار مخاطب قرار خواهد داد.

پروژه، طرح، سبد پروژه
"14:29
برخی ابزارهای پر کاربرد-1
"13:02
برخی ابزارهای پر کاربرد-2
"20:10
فصل چهارم - پرسش هایی برای برنامه ریزی موثر
00:17 ساعت
00:17
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

با توجه به اهمیت برنامه‌ریزی در موفقیت پروژه‌ها و کاربرد پرسش‌ها برای برنامه‌ریزی موثر،‌ در این بخش پرسش‌های کلیدی که باید در برنامه‌ریزی پاسخ داده‌شوند، تشریح می‌شوند.

پاسخ به چند پرسش اساسی
"17:25
فصل پنجم - نکاتی برای آن که مدیر پروژه بهتری باشیم
00:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این بخش مهم‌ترین نکاتی که باید در مسیر شغلی مدیریت پروژه مورد توجه قرار گیرد تشریح می‌شود.

توسعه دانش و مهارت‌ها
"16:22
عوامل موثر بر موفقیت و شکست
"11:24
فصل ششم - کمی بیشتر
00:18 ساعت
00:08
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

در این بخش مثلث شایستگی‌های مدیریت پروژه به اختصار معرفی می‌شود (شایستگی‌های تکنیکال / فنی مدیریت پروژه، شایستگی‌های رهبری و شایستگی‌های مدیریت کسب و کار و استراتژی)

کمی بیشتر
"08:10
کوئیز 3
100.0%
     
"10:00
پروژه نهایی
10:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
70%
نمایش جلسات فصل  

این فصل مربوط به پروژه نهایی دوره می‌باشد.

پروژه نهایی

 (الزامی)

100.0%
     
"600:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
مزدک عبایی مزدک عبایی

مزدک عبایی، دانش‌آموخته کارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت (دانشگاه تهران) و دارای گواهینامه‌های PMI-PBA و PMI-PMP از PMI

ایشان تجربه فعالیت با عنوان مدیر سابق PMO در شرکت‌های کیسون و مهاب قدس، مدیر سابق دفتر هماهنگی خدمات مدیریت شرکت سابیر، مدیر سابق برنامه‌ریزی و تعالی سازمانی شرکت تهران جنوب را در کارنامه داشته و هم‌اکنون به‌عنوان مشاور و دستیار رئیس هیئت‌مدیره شرکت کیسون و مشاور و مدرس مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها فعالیت می‌کنند.

از سوابق آموزشی ایشان می‌توان به سابقه تدریس در بیش از ۱۹۰ دوره و کارگاه آموزشی در زمینه‌های مدیریت پروژه، مدیریت قراردادها و دعاوی، تعالی مدیریت پروژه و مهندسی ارزش اشاره نمود.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف (اطلاعات بیشتر)
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت پروژه کاربردی

پیش‌نیاز علمی خاصی برای این دوره وجود ندارد.

 

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت پروژه کاربردی

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

نظرات  (27 نظر)

صفحه 

از 

3

سمانه
08:44 - 1401/10/09
دانشجوی دوره
ممنونم از استاد عبایی محترم. واقعا دوره ی جامع و فوق العاده ایه.
مریم
21:12 - 1401/09/05
دانشجوی دوره
ممنون از تدریس عالی استاد عزیز، واقعا لذت بردم واقعا دوره کاربردی هست، به شدت پیشنهاد می‌کنم.
سلمان
11:32 - 1401/08/05
دانشجوی دوره
سپاس از شما استاد عزیز نحوه انتقال رسانی مفهوم و محتوای درس بسیار عالیست موفق باشید
رضا
08:45 - 1401/08/05
فارغ‌التحصیل دوره
چقدر تفاوت هست بین استادی که سابقه اجرایی داره و استادی که فقط سابقه آکادمیک داره. ترکیب دانش و تجربه بسیار مفید بود. با سپاس از استاد عبایی عزیز و تمامی دوستانی که در تهیه این آمورش نقشی داشته اند.
زهرا
11:14 - 1401/06/27
دانشجوی دوره
ممنون از استاد عبایی من بجز این دوره ، دوره PMBOK هم با ایشون گذروندم سپاسگزارم از ایشون و ممنونم که دلسوسازنه و کاملا ملموس تدریس میکنند و خیلی عالی که مطالب کاملا کاربردی مطرح شده
شایان
22:19 - 1401/05/18
دانشجوی دوره
حجم صدا استاد به قدری پایین هست که دانشجو احساس می کنه این دوره حتی یک بار، برای رفع اشکال باز نگری نشده!!!!!!!!!!!!
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ با سپاس از نظر شما، موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
محمد
16:51 - 1401/02/27
فارغ‌التحصیل دوره
با تشکر از استاد گرامی که چنین اموزش کاربردی رو به انجام رساندند
غزاله
14:23 - 1400/11/15
فارغ‌التحصیل دوره
سپاس از استاد عبایی و دانشگاه شریف، دوره خوبی بود. بهترین بخش این آموزش مثال هایی بود که استاد در رابطه با هر مبحثی که مطرح می کردند می آوردند. انجام پروژه نهایی نیز به تثبیت مطالب خیلی کمک کرد.
اشکان
16:20 - 1400/08/01
فارغ‌التحصیل دوره
عالی و بسیار کاربردی
علیرضا
08:37 - 1400/06/13
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام بسیار موثر ، کاربردی و قابل لمس بیان گردید استاد عزیز امیدوارم همیشه سالم و تندرست باشید

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه شریف چقدر زمان می‌برد؟
صدور گواهی‌نامه‌ی رسمی از سوی دانشگاه شریف با توجه به پروسه‌های اداری، دورکاری پرسنل دانشگاه و زمانبر بودن فرآیند امضا توسط اساتید دانشگاه حداقل 4 ماه زمان خواهد برد. مکتب‌خونه به محض صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه، آن را برای شما ارسال خواهد کرد. در صورت نیاز فوری، می‌توانید گواهی موقت پایان دوره را با ارسال درخواست به ایمیل info@maktabkhooneh.org دریافت نمایید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - مفاهیم پایه
01:58 ساعت
01:58
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

وروبه فراگیری هر مبحث و موضوع مستلزم آشنایی با مفاهیم پایه‌ای آن مبحث است. در این بخش ضمن مرور مفاهیم پایه‌ای پروژه و مدیریت پروژه اهمیت مواردی مانند برنامه‌ریزی پروژه، ذی‌نفعان پروژه و اتخاب رویکرد مناسب برای مدیریت پروژه مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

معرفی مفاهیم پایه مدیریت پروژه
"08:20
تعریف پروژه
"20:51
تعریف مدیر پروژه-1
"16:53
تعریف مدیر پروژه-2
"18:06
شناخت و برنامه‌ریزی در پروژه
"08:23
ذی نفعان پروژه
"11:26
رویکرد مناسب برای مدیریت پروژه
"09:21
چرخه عمر پروژه
"24:37
فایل دوره مدیریت پروژه کاربردی
"00:04
فصل دوم - نقشه راه مدیریت پروژه
06:31 ساعت
06:06
Combined Shape Created with Sketch. 26 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل