آموزش حل مسئله خلاقانه

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره آموزش حل مسئله خلاقانه، مستقیما روی توانایی خلاقیت شما تمرکز می‌کند که مهارتی حیاتی در هر زمینه‌ای است.این دوره بر روی تفکر واگرا، یعنی توانایی توسعه‌ی چندین ایده و مفهوم برای حل مشکلات، متمرکز ... ادامه

برگزارکننده:  Coursera  Coursera
مدرس دوره:

برگزارکننده:

Coursera
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 درک مفهوم خلاقیت و عوامل مؤثر بر آن

 تقویت تفکر خلاق در زمینه‌های مختلف

 یادگیری روش‌های مختلف تولید ایده‌های خلاقانه

 نحوه استفاده از خلاقیت برای حل مسائل و چالش‌ها

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش حل مسئله خلاقانه

مقدمه

خلاقیت مهارتی است که با تلاش قابل پرورش است. مسیر یادگیری پر زحمت خواهد بود، اما درس‌های این دوره، باوجود عدم انتقال محتوای سنتی، شما را به نحوی ارزشمند و غیرقابل پیش‌بینی تغییر خواهند داد.
این دوره ترکیبی از خواندن، نوشتن، بحث و تمرین‌های اختصاصی طراحی شده برای تقویت و بهبود مهارت‌های خلاقیت شماست.
فعالیت‌های دوره هم به صورت آنلاین و هم در دنیای واقعی انجام می‌گیرند و با هدف سرگرم‌کننده بودن و ارتقای توانایی خلاقیت شما طراحی شده‌اند. طی این فصل با دوره و اهداف آموزشی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

  متد دوره
مشاهده
"07:11  
  فعالیت تولید ایده: بازی آجرها
مشاهده
"04:44  
  معرفی کلی DSD
مشاهده
"05:14  
  DSD 1
مشاهده
"01:54  
  نقد و بهبود ایده‌ها
مشاهده
"02:58  
  آموزش کوتاه فیلمبرداری برای کلاس
مشاهده
"16:15  
  دکتر Sauman Chu: برنامه‌های ارائه شده در دانشکده طراحی
مشاهده
"03:13  
تفکر واگرا و همگرا

در این فصل به روش‌های توصیف خلاقیت و مفاهیم تفکر واگرا و همگرا می‌پردازیم. چگونگی تولید ایده‌های بیشتر، نقد و بهبود آن‌ها و تمرین مستمر توسعه‌ی ایده‌ها را نیز بررسی می‌کنیم. تمرین و کاوش، ابزارهای ضروری برای تقویت خلاقیت شخصی شما هستند.

  تفکر واگرا و همگرا
مشاهده
"09:53  
  بازی و خلاقیت
مشاهده
"07:28  
  DSD 2
مشاهده
"01:00  
  تدتاک Steven Johnson: ایده‌های خوب از کجا می‌آیند؟
مشاهده
"17:55  
خلاقیت، انگیزه و مشاهده

گاهی اوقات برای لمس همه جنبه‌های توانایی خلاقیت خود به روش‌های بیرونی نیازمندیم. در این فصل چند روش عالی برای کمک به تولید ایده‌های جدید معرفی می‌کنیم. تمرین توسعه‌ی ایده‌ها جنبه‌ی مهمی برای تقویت خلاقیت به شمار می‌رود.

  به کارگیری تفکر واگرا و همگرا
مشاهده
"03:15  
  خلاقیت و انگیزه
مشاهده
"05:08  
  نقشه‌برداری ذهنی
مشاهده
"03:27  
  باورها، عادت‌ها، مهارت‌ها و دانش
مشاهده
"02:58  
  مقدمه‌ای بر متفاوت بودن
مشاهده
"01:03  
  لیست کردن ویژگی‌ها: مشاهده و کاربرد
مشاهده
"04:42  
خلاقیت و مشاهده

خلاقیت اغلب با چیزی در محیط اطراف ما تحریک می‌شود و باعث برقراری ارتباط با ایده‌های جدید می‌گردد. ما با الهام از دیده‌ها و تجربیات خود ایده‌های جدیدی می‌سازیم. با اینکه بخش زیادی از این دوره بر بهبود خلاقیت فردی شما تمرکز داشت، هدف اصلی این است که شما به توسعه‌ی خلاقیت خود، به شیوه‌ی خودتان و در زندگی خودتان ادامه دهید. این فصل، توسعه‌ی خلاقیت را ادامه می‌دهد و به شما فرصت می‌دهد تا برنامه‌ریزی برای پیشرفت مستمر آن را آغاز کنید.

  خلاقیت و انگیزه
مشاهده
"04:30  
  دندان‌هایتان را مسواک بزنید
مشاهده
"02:20  
  تفکر نیم‌کره چپ/راست مغز
مشاهده
"05:37  
  10 نکته‌ی برتر در مورد خلاقیت
مشاهده
"08:11  
  پیش به سوی آینده
مشاهده
"01:49  
  نتیجه‌گیری
مشاهده
"05:16  

ویژگی‌های دوره

زیرنویس فارسی
زیرنویس فارسی

این دوره دارای زیرنویس اختصاصی است.

درباره دوره

 دوره آموزش حل مسئله خلاقانه، مستقیما روی توانایی خلاقیت شما تمرکز می‌کند که مهارتی حیاتی در هر زمینه‌ای است.
این دوره بر روی تفکر واگرا، یعنی توانایی توسعه‌ی چندین ایده و مفهوم برای حل مشکلات، متمرکز است. دانش‌آموزان با کمک این دوره درک خود از خلاقیت را افزایش می‌دهند و توانایی‌های خود را ارتقا می‌بخشند.

این دوره به شما کمک می‌کند نقش خلاقیت و نوآوری را در کار خود و سایر رشته‌ها درک کنید. شما را به چالش می‌کشد تا از منطقه‌ی امن خود خارج شوید و ارزش این کاوش را درک کنید. این دوره به شما کمک می‌کند تا اهمیت ایده‌های متنوع را درک کرده و این درک را به دیگران منتقل کنید.

فعالیت اصلی یادگیری در این دوره مجموعه‌ای از تمرین‌های "متفاوت" است که در آن به چالش کشیده می‌شوید تا الگوهای رفتاری فرهنگی، عادتی و معمولی خود را شناسایی و تغییر دهید. با یک دستورالعمل شروع می‌کنید، به عنوان مثال "چیز متفاوتی بخورید"، و به تدریج شروع به شناخت محدودیت‌های خود و غلبه بر آن‌ها می‌کنید.

علاوه بر این، شما را تشویق می‌کنیم که متوجه شوید خلاقیت بر اساس هنجارهای اجتماعی شکل می‌گیرد و به طور طبیعی با جامعه متفاوت بوده و ممکن است مورد انتقاد قرار گیرد. در این دوره، پایداری فرد خلاق از طریق تمرین توسعه می‌یابد. در عین حال، تمرین‌ها در این فرآیند از نظر ایمنی، قانونی و اقتصادی امن هستند.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Google Career Certificates

گواهی‌های شغلی Google بخشی از برنامه Grow with Google است که از طریق آموزش‌هایی مانند این درس در تلاش است تا به همه  کسانی که نیروی کار امروز را تشکیل می‌دهند و دانش‌آموزانی که نیروی کار فردا را هدایت می‌کنند آموزش دهد و با ایجاد بستری مناسب زمینه دسترسی به بهترین آموزش‌ها و ابزارهای Google برای رشد مهارت‌ها، مشاغل و کسب‌وکارها را ایجاد کند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.