00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
79,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
139,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش سیمولینک با نرم‌افزار متلب

دوره‌های مکتب‌پلاس
31 ساعت
76٪ (159 رای)

مدل‌سازی یکی از مراحل مهم در هر پروژه‌ای می‌باشد. پیش از ساخت سیستم اصلی نیاز است تا یک مدل بر پایه‌ی رفتارهای سیستم اصلی ساخته شود و مورد ارزیابی قرار گیرد. یکی از بهترین ابزارها برای این هدف سیمولینک می‌باشد. سیمولینک با داشتن گستره‌ی وسیعی از کتابخانه‌ها کمک می‌کند تا سیستم‌هایی که به صورت هم‌زمان از چند حوزه‌ی تخصصی تشکیل شده‌اند را، بتوان مدل‌سازی نمود. زمینه‌هایی مثل الکترونیک، مکانیک، قدرت، هوافضا، رباتیک، پردازش سیگنال دیجیتال، مخابرات، یادگیری ماشین، منطق فازی، شبکه‌ی عصبی، مدیریت ریسک، مدیریت مالی و بسیاری زمینه‌های دیگر دارای جعبه ابزارهای تخصصی سیمولینک جهت مدل‌سازی می‌باشد. ازاین‌رو سیمولینک کمک می‌کند تا با به‌کارگیری یک ابزار واحد بتوان به دیدگاه جامعی در مورد سیستم یا سازه‌ای که قصد ساخت آن را داریم برسیم و بعضاً با بررسی تاثیرات عوامل مختلف بر روی آن بتوان طراحی رو مورد بازبینی قرار داد و با این کار هزینه‌های تمام شده‌ی یک پروژه را به شدت کاهش داد.

در این دوره سعی بر این است تا ابتدا به معرفی سیمولینک به عنوان یک ابزار قدرتمند در مدل‌سازی و شبیه‌سازی سیستم‌ها پرداخته شود و سپس کتابخانه‌ها و بلوک‌های آن معرفی گردد. در گام بعدی برای تسلط بیشتر در به‌کارگیری این ابزار، مثال‌ها جامعی ارائه می‌شود. یکی از مهم‌ترین حوزه‌های کاربردی این ابزار موضوع کنترل می‌باشد. ازاین‌رو در دوره‌ی سیمولینک مکتب‌پلاس یک فصل را به صورت مجزا به مفهوم کنترل، انواع کنترلرها و دستورات کاربردی در این حوزه اختصاص دارد. همچنین در فصل پایانی با توجه به ارتباط میان سیمولینک و سایر ابزارهای تخصصی به ارائه‌ی مثال‌هایی در زمینه‌ی الکترونیک، مکانیک و... پرداخته شده است.

سرفصل‌های دوره آموزش سیمولینک با نرم‌افزار متلب

فصل اول - مقدمه و مفاهیم اولیه
01:03 ساعت
00:58
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به مفاهیم و ویژگی‌های سیمولینک پرداخته می‌شود. نقش سیمولینک در مدل‌سازی سیستم‌ها و همچنین نگاه اجمالی به کتابخانه‌های آن از محتویات فصل اول می‌باشد.

سیمولینک چیست
"10:47
نگاه اجمالی به کتابخانه‌ها
"17:08
کتابخانه‌های پرکاربرد
"09:24
ارتباط سیمولینک با سایر جعبه ابزارها
"08:41
ارتباط سیمولینک با فضای کاری متلب
"12:00
کوییز سری اول
100.0%
     
"05:00
فصل سوم - مثال‌هایی از ابزارهای پرکاربرد
09:52 ساعت
00:52
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
35%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - کنترل
07:48 ساعت
01:43
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
33%
نمایش جلسات فصل  

کنترل از جمله مهم‌ترین کاربردهای این ابزار می‌باشد، لذا در فصل چهارم در مورد سیستم‌های دینامیکی، فضای حالت، توابع تبدیل حلقه باز و بسته و انواع کنترلرها توضیح داده می‌شود.

معادلات دینامیکی سیستم
"12:50
تابع تبدیل
"18:22
فضای حالت
"20:01
انواع روش‌های کنترلی
"17:21
دستورات کاربردی در بحث کنترل
"31:18
کوییز سری سوم
24.2%
     
"05:00
پروژه میانی دوم
"03:47
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

75.8%
     
'06:00
فصل پنجم - معرفی سایر جعبه ابزارهای تخصصی
10:00 ساعت
01:00
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

در فصل پنجم به ارتباط سیمولینک با سایر جعبه ابزارهای تخصصی در این محیط پرداخته می‌شود و مثال‌هایی از مدارات الکتریکی و سیستم‌های مکانیکی و... ارائه می‌شود.

سیستم‌های مکانیکی
"19:21
مدار الکتریکی
"11:05
کنترلر فازی
"26:54
پروژه میانی سوم
"03:19
پروژه میانی سوم

 (الزامی)

100.0%
     
'09:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
معین سلیمی معین سلیمی

معین سلیمی دانش‌آموخته کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در طراحی جامدات و معدل برتر کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی) از دانشگاه گیلان است. وی مسلط به آموزش مباحث مختلف در زمینه‌های مرتبط با مهندسی مکانیک از جمله تحلیل المان محدود، تفاضلات محدود، دینامیک سیالات محاسباتی، ارتعاشات و کنترل سیستم‌های دینامیکی و مباحث مرتبط با هوش مصنوعی از جمله خوشه‌بندی، شناسایی الگو، روش‌های بهینه‌سازی، شبکه‌های عصبی و منطق فازی، پردازش سیگنال و تصویر و سایر زمینه‌ها مانند تحلیل سازه‌ها تحت زلزله، شبکه‌های مش بی‌سیم، پردازش گام‌های موسیقی، طراحی سیستم‌های هوشمند در تشخیص بیماری‌های خونی، روش‌های نوین ریاضی مبتنی بر هوش مصنوعی در حل معادلات دیفرانسیل، حل معادلات با مشتقات جزئی، انرژی پتانسیل در کربن‌های نانوتیوب، طراحی سدهای قوسی و ... با استفاده از نرم افزار Matlab می‌باشد. ایشان آشنایی مناسبی با زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا، اندروید و C نیز دارند. حوزه‌های تخصصی فعالیت ایشان شامل موضوع آموزش آکادمیک و مهارت‌های کاربردی در زمینه‌های مهندسی و پروژه‌های اجرایی در زمینه‌ی مدیریت صنایع گازرسانی و... می‌باشد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش سیمولینک با نرم‌افزار متلب

در این دوره مفاهیم مدل‌سازی از ابتدا توضیح داده می‌شود. پیشنهاد می‌شود افراد بر اصول و مبانی برنامه‌نویسی به زبان متلب تسلط داشته باشند تا بتوانند به حداکثر بازده از گذراندن این دوره برسند. تسلط بر مفاهیم ریاضیات پایه در طول دوره ضروری می‌باشد. آشنایی با سایر زمینه‌ها همچون مفاهیم کنترلی در مدل‌سازی می‌توانند موجب افزایش قابلیت به‌کارگیری این دوره برای مخاطبان باشد.

ویژگی‌های دوره آموزش سیمولینک با نرم‌افزار متلب

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (2 نظر)

رضا
15:50 - 1400/02/06
فارغ‌التحصیل دوره
دوره بسیار عالی، کامل و مفیدی بود تشکر ویژه از استاد سلیمی که نحوه تدریس بسیار خوبی دارند و در آموزش متلب و در سواد برنامه نویسی متلب بنظرم در کل ایران نفر اول باشند بنده خودم برنامه نویس متلب در شبیه سازیهای برق و مخابرات هستم ولی هر کلاس و دوره ای از این استاد موجود باشد جهت بروزرسانی سوادم و استفاده از تجربیات بسیار خوب استاد سلیمی حتما شرکت خواهم کرد.
امیرحسین
15:51 - 1399/08/29
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام خدمت همه و عرض خدا قوت به مکتبخونه و جناب سلیمی عزیز دوره خوبی بود و همه چی کاملا از پایه یاد داده شده بود و تا جای نسبتا مطلوبی هم جلو میره کار ولی این دوره فقط حکم یک دوره برای شروع داره و اگر میخواین کار های پیشرفته انجام بدین و به مقدمات سیمولینک و بلوک ها *آشنایی کامل* دارین این دوره خیلی تاثیر گزار نخواهد بود. اگر در کنار این دوره ، یک دوره مکمل هم برای آموزش مباحث پیشرفته تر به منظور چگونگی شبیه سازی تونل باد و شبیه سازی نیروگاه های فتوولتائیک و ... به کمک simulink برگزار میشد خیلی خوب بود

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - مقدمه و مفاهیم اولیه
01:03 ساعت
00:58
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به مفاهیم و ویژگی‌های سیمولینک پرداخته می‌شود. نقش سیمولینک در مدل‌سازی سیستم‌ها و همچنین نگاه اجمالی به کتابخانه‌های آن از محتویات فصل اول می‌باشد.

سیمولینک چیست
"10:47
نگاه اجمالی به کتابخانه‌ها
"17:08
کتابخانه‌های پرکاربرد
"09:24
ارتباط سیمولینک با سایر جعبه ابزارها
"08:41
ارتباط سیمولینک با فضای کاری متلب
"12:00
کوییز سری اول
100.0%
     
"05:00
فصل سوم - مثال‌هایی از ابزارهای پرکاربرد
09:52 ساعت
00:52
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
35%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - کنترل
07:48 ساعت
01:43
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
33%
نمایش جلسات فصل  

کنترل از جمله مهم‌ترین کاربردهای این ابزار می‌باشد، لذا در فصل چهارم در مورد سیستم‌های دینامیکی، فضای حالت، توابع تبدیل حلقه باز و بسته و انواع کنترلرها توضیح داده می‌شود.

معادلات دینامیکی سیستم
"12:50
تابع تبدیل
"18:22
فضای حالت
"20:01
انواع روش‌های کنترلی
"17:21
دستورات کاربردی در بحث کنترل
"31:18
کوییز سری سوم
24.2%
     
"05:00
پروژه میانی دوم
"03:47
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

75.8%
     
'06:00
فصل پنجم - معرفی سایر جعبه ابزارهای تخصصی
10:00 ساعت
01:00
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

در فصل پنجم به ارتباط سیمولینک با سایر جعبه ابزارهای تخصصی در این محیط پرداخته می‌شود و مثال‌هایی از مدارات الکتریکی و سیستم‌های مکانیکی و... ارائه می‌شود.

سیستم‌های مکانیکی
"19:21
مدار الکتریکی
"11:05
کنترلر فازی
"26:54
پروژه میانی سوم
"03:19
پروژه میانی سوم

 (الزامی)

100.0%
     
'09:00