00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان معادلات دیفرانسیل

دوره‌های رایگان
29 جلسه
96٪ (1620 رای)

کاربرد دوره آموزش رایگان معادلات دیفرانسیل چیست؟

معادلات دیفرانسیل ازجمله درس‌هایی است که در تمامی رشته‌های فنی و مهندسی، ریاضی، فیزیک، شیمی و برخی از رشته‌های مهندسی کشاورزی وجود دارد و کاربردهای گسترده‌ای در تمامی این رشته‌ها و حتی برخی رشته‌های شاخه اقتصاد دارد. به همین دلیل یادگیری دقیق، عمیق و مفهومی معادلات‌دیفرانسیل اهمیت ویژه‌ای دارد.

پیشنیاز دوره آموزش رایگان معادلات دیفرانسیل چیست؟

در این دوره آموزشی به آموزش معادلات دیفرانسیل پرداخته شده‌است، برای شروع این دوره، دانشجویان باید دانش قبلی در زمینه ریاضی عمومی یک، به‌ویژه مطالب مربوط به بخش‌ تکنیک‌های انتگرال‌گیری و سری‌های توانی داشته باشند. در دوره آموزشی معادلات دیفرانسیل، سعی شده است تا تمام سرفصل مصوب وزارت علوم برای شاخه‌های مهندسی پوشش داده شود.

ما در 4 فصل به بیان مطالب درس معادلات دیفرانسیل می‌پردازیم که عبارتند از:

  • فصل اول

معادلات جدایی‌پذیر، همگن، حل معادلات با روش تقاطع خطوط، معادلات کامل، عامل انتگرال ساز (بر‌حسب x و y و بیان فرمول در حالت کلی)، معادلات خطی مرتبه اول، معادله برنولی، ریکاتی، تعویض نقش  x و y، تعویض متغیر

  • فصل دوم

قضایای مربوط به جواب خصوصی و عمومی معادلات همگن و ناهمگن، استقلال خطی جواب‌ها و رونسکی، روش کاهش مرتبه، معادلات همگن خطی با ضرایب ثابت، معادلات خطی مراتب بالاتر و رونسکی جواب‌ها، معادلات خطی مراتب بالاتر با ضرایب ثابت، معادله کشی-اویلر، روش ضرایب نامعین (بیان شش حالت)، روش تغییر پارامترها، حل معادلات غیر‌خطی و بالاتر در حالت‌های خاص (معادلات فاقد x یا y)

  • فصل سوم

تعریف و محاسبه تبدیل لاپلاس برای چند تابع، خاصیت خطی بودن، شرایط وجود تبدیل لاپلاس، تبدیل معکوس لاپلاس، قضیه اول انتقال، تبدیل لاپلاس مشتق یک تابع، تبدیل لاپلاس انتگرال یک تابع، مشتق‌گیری از تبدیل لاپلاس، انتگرال‌گیری از تبدیل لاپلاس، کاربرد تبدیل لاپلاس در حل معالات دیفرانسیل، تابع پله واحد و تبدیل لاپلاس آن، قضیه دوم انتقال، تابع ضربه واحد و دلتای دیراک و تبدیل لاپلاس آن‌ها، پیچش دو تابع، حل معادلات انتگرالی و انتگرال دیفرانسیل با تبدیل لاپلاس، تابع گاما

  • فصل چهارم

برخی مقدمات از سری‌ها، نقاط عادی و غیرعادی، غیرعادی منظم و نامنظم، حل معادلات حول نقاط عادی، حل معادلات حول نقاط غیرعادی منظم 

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان معادلات دیفرانسیل

استاد دوره
بهناز عمومی بهناز عمومی

دکتر بهناز عمومی استاد گروه ریاضی کاربردی، دانشکده علوم ریاضی در دانشگاه صنعتی اصفهان است. ایشان دکترای تخصصی در نظریه گراف دارد و علاقه‌مندی‌های آموزشی و پژوهشی ایشان، گراف و ترکیبیات و نظریه گراف است.

درباره برگزارکننده
دانشگاه صنعتی اصفهان دانشگاه صنعتی اصفهان (اطلاعات بیشتر)

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش رایگان معادلات دیفرانسیل

ریاضی عمومی ۱
اطلاعات بیشتر

نظرات  (31 نظر)

صفحه 

از 

4

کاربر مکتب‌خونه
17:21 - 1401/12/28
کاربر‌ سایت
با سلام دوره بسیار غنی و پرباری بود. و برای اولین بار متوجه شدم که معادلات چه درس قشنگ و سلسله مندیه.خداقوت به خانم دکتر. امیدوارم دوره های ریاضی 1 و ریاضی 2 و ریاضی مهندسی رو هم این بزرگوار ارائه بدن. با تشکر از عوامل مکتبخونه عزیز
مسیح
23:59 - 1401/11/10
کاربر‌ سایت
بهترین تدریس، درجه یک
ابراهیم
12:58 - 1401/11/09
کاربر‌ سایت
با سلام ریاضیات با شما فهمیده میشه شما اعتبار و مفهوم کلمه استاد هستین. اگه امکانش هست ریاضی عمومی ۱ و ریاضی عمومی ۲وریاضیات مهندسی و ریاضیات مهندسی پیشرفته و محاسبات عددی پیشرفته و آموزش نرم افزار مطلب از همین استاد (استاد بهناز عمومی) تو مکتب خونه اپلود کنید. با تشکر از سایت مکتب خونه.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد.
کاربر مکتب‌خونه
16:54 - 1401/10/30
کاربر‌ سایت
بهترین تدریس،توسط بهترین استاد،واقعا عالی هستید،خسته نباشید.
آرمین
21:53 - 1401/09/04
کاربر‌ سایت
با تشکر فراوان از استاد عمومی عزیز بسیار زیبا تدریس میکنند و من اموزش های دیگر ایشان را هم دیدم واقعا به دیفرانسیل و گسسته و ... تسلط کامل دارند.
کاربر مکتب‌خونه
23:35 - 1401/06/24
کاربر‌ سایت
باسلام واقعا فوق العاده تدریس کردند. ازهمه اساتید که تاحالا دیدم برتر بودند. زندباد.... 5
کاربر مکتب‌خونه
12:17 - 1401/05/03
کاربر‌ سایت
تدریس سه استاد رو نگاه کردم استاد بهناز عمومی با اختلاف بهتر بودند. و بسیار قابل فهم معادلات رو تدریس میکنند . ممنون از استاد و مکتب خونه .
سعید
10:50 - 1401/03/14
کاربر‌ سایت
آقا عالی
کاربر مکتب‌خونه
19:13 - 1401/03/12
کاربر‌ سایت
سلام. دوره با ۲۹ جلسه کامل شده یا همچنان در دست ساخته؟
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز سلام؛ این دوره کامل شده است و تمامی فایل ها و ویدئوهایی که در اختیار مکتب خونه قرار گرفته شده اند روی سایت بار گذاری شده است.
کاربر مکتب‌خونه
18:26 - 1401/02/30
کاربر‌ سایت
بسیار عالی خیلی خوب با مثال هایی غنی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟