00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش مدیریت پروژه کاربردی بر اساس PMBOK (نقشه راه)

دوره‌های مکتب‌پلاس
9 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

دوره‌های آموزش مدیریت پروژه بر اساس PMBOK با رویکردهای مختلفی برگزار و اجرا می‌شوند.

مدیریت پروژه یکی از حوزه‌های تخصصی بین‌رشته‌ای محسوب می‌شود که به‌ویژه در نیمه دوم قرن ۲۰ ام میلادی به‌صورت حرفه‌ای مورد توجه قرار گرفت و مستندات، چارچوب‌ها، راهنماها و مستندات متعددی توسط مؤسسات، انجمن‌ها و دولت‌ها در مورد آن منتشر شد.
موسسه مدیریت پروژه (PMI) شناخته‌شده‌ترین این مؤسسات می‌باشد که در دهه آخر قرن میلادی گذشته راهنمایی را تحت عنوان «راهنمای گستره دانش مدیریت پروژه – PMBOK» به‌طور رسمی منتشر کرد که تحت عنوان راهنمای PMBOK یا استاندارد PMBOK شناخته می‌شود و بدون اغراق شناخته‌شده‌ترین مرجع در حوزه مدیریت پروژه محسوب می‌شود.
شناخته‌شده بودن، پشتیبانی از گواهی‌نامه حرفه‌ای مدیریت پروژه (PMP) و وجود مستندات پشتیبان و مکمل متعدد از جمله دلایلی است که فعالان حوزه مدیریت پروژه را به فراگیری آن ترغیب می‌کند.
مجموعه دوره‌های حاضر با عنوان «آموزش مدیریت پروژه کاربردی - بر اساس استاندارد PMBOK» در سه ماژول طراحی‌شده است:
• ماژول اول به تبیین نقشه راه مدیریت پروژه بر اساس راهنمای PMBOK می‌پردازد. به‌گونه‌ای که مخاطب می‌تواند درک روشنی از اقدام‌های گام‌به‌گام برای به‌کارگیری مدیریت پروژه بر اساس PMBOK پیدا کند و درعین‌حال کم‌تر با پیچیدگی‌های راهنما (ورودی‌ها – ابزارها و تکنیک‌ها – خروجی‌ها) سرکار پیدا کند.
• در PMBOK و سایر مراجع مدیریت پروژه مستندات متنوعی در مراحل مختلف تهیه می‌شود، از جمله منشور پروژه، برنامه مدیریت پروژه، انواع گزارش‌ها، انواع مستندات و نظایر آن. در ماژول دوم مستندات پرکاربرد و نحوه تنظیم آن‌ها تشریح خواهد شد. نکته مهمی که در طراحی این ماژول موردتوجه قرارگرفته آن است که مخاطب فارغ از کاربرد یا عدم کاربرد PMBOK می‌تواند از آن در توسعه مهارت‌های خود در تنظیم برنامه‌ها و مستندات مدیریت پروژه استفاده کند.
• در استانداردهای مختلف مدیریت پروژه با وجود تفاوت ساختار و رویکرد ابزارها و تکنیک‌های مشترکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. ماژول سوم به تشریح ابزارها و تکنیک‌های پرکاربرد مدیریت پروژه با تمرکز بر PMBOK خواهد پرداخت.
با در نظر گرفتن موارد پیش‌گفته درصورتی‌که تمایل دارید آموزش مدیریت پروژه بر اساس PMBOK با رویکرد به‌کارگیری در سازمان و پروژه‌هایتان فرابگیرید، پیشنهاد می‌کنیم در این سه ماژول مکتب‌خونه رو همراهی کنید.

 
مدرس دوره
مزدک عبایی

مزدک عبایی، دانش‌آموخته كارشناس ارشد مهندسی و مديريت ساخت (دانشگاه تهران) و دارای گواهینامه‌های PMI-PBA و PMI-PMP از PMI

ایشان تجربه فعالیت با عنوان مدیر سابق PMO در شرکت‌های کیسون و مهاب قدس، مدیر سابق دفتر هماهنگی خدمات مدیریت شرکت سابیر، مدیر سابق برنامه‌ریزی و تعالی سازمانی شرکت تهران جنوب را در کارنامه داشته و هم اکنون به عنوان مشاور و دستیار رئیس هیات مدیره شرکت کیسون و مشاور و مدرس مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها فعالیت می‌کنند.

از سوابق آموزشی ایشان می‌توان به سابقه تدريس در بيش از ۱۹۰ دوره و كارگاه آموزشی در زمينه‌های مديريت پروژه، مدیریت قراردادها و دعاوی، تعالی مديريت پروژه و مهندسی ارزش اشاره نمود.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت پروژه کاربردی بر اساس PMBOK (نقشه راه)

دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد به‌جز علاقه به فراگیری مدیریت پروژه بر اساس PMBOK Guide!

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت پروژه کاربردی بر اساس PMBOK (نقشه راه)

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟
فصل دوم - معرفی موسسه مدیریت پروژه (PMI) و استاندارد PMBOK
00:35 ساعت
00:32
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
7%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - چرخه عمر پروژه‌ها و رویکردها در مدیریت چرخه عمر
00:42 ساعت
00:36
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

پروژه‌ها در بستر چرخه عمر به‌عنوان یک مفهوم محوری مدیریت می‌شوند و با توجه به ماهیت پروژه رویکردهای متنوعی در مدیریت آن‌ها موضوعیت می‌یابد که طیفی را تشکیل می‌دهند بین دو رویکرد اصلی Predictive و Adoptive.

چرخه عمر پروژه‌ها و رویکردها در مدیریت چرخه عمر بخش اول
"13:45
چرخه عمر پروژه‌ها و رویکردها در مدیریت چرخه عمر بخش دوم
"06:59
چرخه عمر پروژه‌ها و رویکردها در مدیریت چرخه عمر بخش سوم
"07:26
چرخه عمر پروژه‌ها و رویکردها در مدیریت چرخه عمر بخش چهارم
"08:11
کوییز چهارم
 
100%
     
"06:00
فصل پنجم - سازمان و محیط پیرامونی و آثار آن‌ها بر پروژه‌ها
00:48 ساعت
00:42
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  

پروژه در جزیره‌ای مستقل مدیریت نمی‌شود و با سازمان مادر به دلایل مختلف فصل مشترک و تبادل دارد. مدیریت مؤثر فصول مشترک و تبادل‌ها مستلزم شناخت آن‌هاست که موضوع اصلی این بخش را پوشش می‌دهد.

سازمان و محیط پیرامونی و آثار آنها بر پروژه‌ها
"05:34
سازمان و ساختار آن بخش اول
"09:47
سازمان و ساختار آن بخش دوم
"10:37
انواع ساختارهای سازمانی و ویژگی‌های آن‌ها
"10:37
دفتر مدیریت پروژه PMO
"05:27
کوییز پنجم
 
100%
     
"06:00
فصل ششم - فرایندها، حوزه‌های دانشی و گروه‌های فرایندی
01:06 ساعت
00:59
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل