• آموزش Git:
  219,000 ت 186,150 ت
 • آموزش HTML و CSS:
  219,000 ت 186,150 ت
 • آموزش React JS پیشرفته:
  399,000 ت 339,150 ت
 • آموزش React JS مقدماتی:
  309,000 ت 262,650 ت
 • آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript):
  199,000 ت 169,150 ت
 • آموزش طراحی سایت با CSS پیشرفته و Sass:
  349,000 ت 296,650 ت
 • مجموع:
  1,694,000 ت 1,439,900 ت
 • مجموع تخفیف: 254,100 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,439,900 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,439,900 تومان
آموزش Front-End با React JS

آموزش Front-End با React JS

آموزش Front-End با React JS

دوره‌ها

دوره تخصصی Front-End با React JS چیست؟

زبان‌های برنامه‌نویسی سمت کاربر که اصطلاحاً به آن‌ها فرانت‌اند (Front-End) می‌گویند، از تنوع خوبی برخوردار هستند. اگر بخواهید طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) را شروع کنید، ممکن است انتخاب بهترین زبان فرانت‌اند برایتان کار دشواری باشد؛ چراکه هرکدام از آن‌ها مزایای خاص خود را دارند و به‌نوعی جلوه‌ای خاص به سایت شما می‌بخشند.

یکی از بهترین و قوی‌ترین تکنولوژی‌هایی که در طراحی سایت با فرانت‌اند (front end) به شما کمک می‌کند، ری اکت (React) است. ری اکت جی اس در کنار سایر زبان‌ها و فریم‌ورک‌های فرانت‌اند شما را در مسیر طراحی یک سایت عالی و بی‌نظیر یاری می‌کند.

اگر می‌خواهید در طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) ماهر شوید، باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و از ابتدای مسیر تمام مهارت‌های لازم را گام‌به‌گام به‌پیش ببرید.

دوره تخصصی Front-End با React JS به شما کمک می‌کند که طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) را از صفر شروع کنید. با گذراندن دوره‌هایی که در این پکیج مشاهده می‌کنید و تمرین بسیار پس از مدتی می‌توانید با افتخار خود را یک Front-End Developer یا برنامه‌نویس فرانت‌اند بدانید.

دنیای طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) مانند یک دریای بی‌انتهاست. مهم نیست چقدر در این زمینه آموزش دیده‌اید یا چند سال سابقه کار دارید؛ هر زمان و با هرگونه موقعیت شغلی بازهم چیزی برای یادگیری خواهید داشت؛ چراکه سرعت رشد تکنولوژی و پدیدآمدن فناوری‌ها و ابزارهای طراحی سایت در دنیا بسیار زیاد است. فقط کافی است به یادگیری این مهارت علاقه‌مند باشید.

 

دوره تخصصی Front-End با React JS شامل چه دوره‌هایی می‌شود؟

برای آموزش طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) باید از ابزارهای ابتدایی‌تر شروع کنید و سپس به سراغ تکنولوژی بعدی بروید. دوره‌هایی که در این پکیج آورده شده است مانند یک نقشه به شما کمک می‌کند راه خود را به دنیای طراحی سایت باز کنید و روزبه‌روز مهارت‌های بیشتری را فرا بگیرید.

دوره تخصصی Front-End با React JS همان‌طور که از نامش پیداست قصد دارد شما را در زمینه برنامه‌نویسی فرانت‌اند با تکنولوژی ری اکت متخصص کند. این دوره با آموزش مهارت‌های ساده‌تر در طراحی سایت شروع می‌کند. به عبارتی می‌توان گفت هر دوره پیش‌نیاز دوره بعدی خود است.

این تخصص برای دوره‌های آموزشی در حوزه طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) ارائه شده است و دوره‌های زیر را شامل می‌شود:

 • آموزش HTML & CSS

آموزش HTML و CSS اولین گام در طراحی سایت است. اگر به این دو زبان مسلط نباشید، طبیعتاً نمی‌توانید از درس‌های دوره تخصص Front-End با React JS استفاده لازم را ببرید. چرا که با استفاده از HTML می‌توانید ساختار کلی صفحه را بچینید و با کمک CSS طرح‌های تصویری را برای انواع صفحات و دستگاه‌ها ارائه دهید.

 • آموزش طراحی سایت با CSS پیشرفته و SASS

دومین درس از مجموعه دروس دوره تخصصی Front-End با React JS یادگیری CSS پیشرفته و SASS است. CSS طراحی سایت شما را بهبود می‌دهد؛ به‌طوری که با استفاده از آن می‌توانید یک وب‌سایت منحصربه‌فرد با ظاهری زیبا و کاربرپسند طراحی کنید. همچنین ویژگی‌های فوق‌العاده SASS محدودیت‌های موجود در CSS را برطرف کرده و ویژگی‌ها و امکانات قابل‌توجهی به شما ارائه می‌دهد. یادگیری این‌ها مهارت شما را در طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) ارتقا می‌دهد.

 • آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript)

می‌توان گفت آموزش جاوا اسکریپت مهم‌ترین و مؤثرترین گام در دوره تخصصی Front-End با React JS به‌حساب می‌آید. جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت‌نویسی شیءگراست. ویژگی‌ها و امکاناتی که این زبان برای برنامه‌نویسان فراهم می‌کند در نوع خود منحصربه‌فرد است. با کمک آن می‌توانید سایت‌های تعاملی و داینامیک بسازید و در سایت خود از انیمیشن‌های جذاب و منوهای زیبا بهره ببرید. React JS یکی از مهم‌ترین فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت است و به همین دلیل برای طراحی سایت فرانت‌اند (Front-End) با react باید توجه ویژه‌ای به این زبان داشته باشید.

 • آموزش React JS مقدماتی

React JS دنیای وسیعی دارد و در سال‌های اخیر نقش مهمی در طراحی سایت فرانت‌اند (Front-End) بازی کرده‌است. امروزه شرکت‌های بزرگ جهان ترجیح می‌دهند از این فریم‌ورک برای توسعه سایت‌ها و وب اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند. اهمیت این موضوع باعث شد مکتب‌خونه به فکر تهیه آموزش react JS مقدماتی برای شما عزیزان بیفتد و آن را در دوره تخصص فرانت‌اند با react JS قرار دهد.

 • آموزش React JS پیشرفته

با آموزش react JS پیشرفته و کسب مهارت در آن می‌توان گفت شما در طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) به یک متخصص در این حوزه تبدیل شده‌اید. تکنولوژی‌هایی زیادی وجود دارد که می‌تواند با فریم‌ورک ری اکت ادغام شود و امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیار شما قرار دهد. با گذراندن این دوره با تمام این ابزارها و کتابخانه آشنا خواهید شد.

 • آموزش Git

اگر در دنیای برنامه‌نویسی فعالیت دارید، احتمالاً تاکنون با گیت (Git) آشنا شده‌اید یا دست‌کم نام آن به گوشتان خورده‌است. گیت نوعی فضای کار اشتراکی یا به عبارت بهتر یک شبکه اجتماعی برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان است.

اگر شما هم در هر زمینه‌ای از برنامه‌نویسی مانند طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) به سطح قابل قبولی از تخصص رسیدید، می‌توانید کدهای خود را در این محیط با سایر برنامه‌نویسان به اشتراک بگذارید. ازآنجایی‌که کار اشتراکی و تیمی از اصول مهم برنامه‌نویسی است، این دوره آموزشی را هم در دوره تخصصی فرانت‌اند با react JS قرار دادیم تا شما را با این بستر خاص آشنا کنیم.

 

پیش‌نیازهای شرکت در دوره تخصصی فرانت‌اند با React JS چیست؟

درس‌های دوره تخصصی Front-End با React JS با آموزش HTML و CSS آغاز می‌شود. برای یادگیری این دو هیچ پیش‌نیازی تعریف نشده‌است. در واقع کدنویسی HTML و CSS اولین مهارتی است که در طراحی سایت به شما آموزش داده می‌شود و خود این زبان‌ها پیش‌نیازهای سایر مهارت‌های طراحی سایت محسوب می‌شوند.

بنابراین شما بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای از برنامه‌نویسی می‌توانید این دوره تخصصی را برای طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) فرا بگیرید.

 

مسیر شغلی طراحی سایت با فرانت‌اند (Front-End) چیست؟

درس‌هایی که در دوره تخصص فرانت‌اند با react JS آورده شده‌است به ترتیب مسیر شغلی طراحی سایت با فرانت‌اند (front end) را نشان می‌دهد. شما با گذراندن هر یک از این دوره‌ها یک مهارت را در طراحی سایت کسب می‌کنید و پس از آمادگی کامل در آن دوره می‌توانید در همان زمینه مشغول به کار شوید.

هرچقدر دوره‌های بیشتر بگذرانید تجربه و مهارت شما ارتقا پیدا می‌کند و طبیعی است که می‌توانید با استفاده از آن شغل‌هایی با درجه بالاتر و حقوق و مزایای بیشتر کسب کنید. این دوره می‌تواند دید جامع و کاملی از تخصص طراحی سایت با فرانت‌اند به شما بدهد و مسیر آینده را برایتان روشن‌تر کند.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش HTML و CSS

دوره آموزش HTML و CSS چیست و چه کاربردی دارد؟

آموزش HTML و CSS برای فعالیت در حوزه طراحی وب، یک امر ضروری محسوب می‌شود. HTML مخفف عبارت Hyper Text Markup Language است. فراگیری آموزش جامع HTML اولین گام برای شروع طراحی سایت است. به طور معمول صفحات وب از مجموعه عکس‌ها، متون و بخش‌های متنوعِ دیگر تشکیل شده‌اند که به‌واسطه تگ‌ها و کدهای HTML در اختیار طراحان قرار می‌گیرند. برای ویرایش این مجموعه تگ‌ها می‌توان از نرم‌افزارهایی مثل Notepad، Visual Studio، Dream weaver و غیره استفاده کرد. در واقع همین تگ‌ها هستند که تعیین می‌کنند، عناصر در یک صفحه وب به چه شکل نمایش داده شوند.

CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets است. با استفاده از قابلیت‌های CSS می‌توان به‌صورت زیبا، جذاب، کاربر‌پسند و از همه مهم‌تر کاربردی، روی صفحات وب، فرم و استایل دلخواه را پیاده‌سازی کرد. تمامی قابلیت‌های مربوط به استایل‌دهی و صفحه‌آرایی وب و همچنین زیباسازی و چیدمان ساختار ظاهری آن، از جمله تعیین رنگ‌ها، ابعاد و اندازه‌ها، فونت نوشته‌ها، مکان قرارگیری آبجکت‌های مختلف و غیره به‌واسطه CSS برای طراحان سایت فراهم می‌شود. آموزش CSS و HTML بهتر است با هم انجام شود. چراکه این دو زبان بدون هم کارایی چندانی ندارند.

با شرکت در دوره‌های آموزش HTML CSS می‌توانید یاد بگیرید که چگونه ساختار کلی یک وب‌سایت را ایجاد و آن را پیکربندی کنید. همچنین با کمک این دو زبان می‌توانید ظاهر صفحات وب خود را به طور دلخواه تغییر دهید.

به‌طورکلی، از زبان HTML برای ایجاد بدنه و ساخت صفحات اصلی وب استفاده می‌شود و برای به نمایش گذاشتن ساختار صفحات، کاربرد‌های زبان  CSS مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

هدف از یادگیری دوره آموزش برنامه‌نویسی HTML و CSS چیست؟

امروزه گوشی‌های تلفن همراه، کامپیوترها و سایر وسایل ارتباطی الکترونیکی بسیار فراگیر شده‌اند. این اتفاق باعث شده است که انسان‌ها زمان بیشتری را برای کار با این وسایل و اتصال به اینترنت صرف کنند؛ بنابراین تحول عظیمی در دنیای کسب‌وکارها اتفاق افتاد. به‌طوری که امروزه کمتر کسب‌وکاری را می‌توانید پیدا کنید که در دنیای مجازی حضور نداشته باشد.

این موضوع اهمیت آموزش HTML CSS و طراحی سایت با این دو زبان کدنویسی را بسیار برجسته کرده است. هدف از آموزش HTML و CSS این است که بتوانید طراحی سایت را شروع کنید و از بازار کاری که به وجود آمده است، بهره کافی را ببرید.

 

دوره آموزش برنامه‌نویسی HTML و CSS مناسب چه کسانی است؟

افراد علاقه‌مند به مشاغل مرتبط با طراحی و برنامه‌نویسی وب‌سایت، برای ورود به این شغل و کسب موفقیت در این زمینه لازم است تا از آموزش پروژه محور HTML و CSS را که از مهم‌ترین استانداردهای تصویب شده وب محسوب می‌شوند، آغاز کنند. در واقع، زبان نشانه‌گذاری متن یا به‌اصطلاح HTML زبانی است که طراحان وب‌سایت در حوزه کاری خود از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند مجموعه کدهایی برای نمایش ویژگی‌های دلخواه صفحات وب ایجاد نمایند. فعالیت در حوزه شغلی طراحی وب بسیار پررقابت و شلوغ است. به همین دلیل اگر می‌خواهید در این حیطه موفق باشید، لازم است نمونه کارهای متفاوتی را طراحی کرده و اصول حرفه‌ای مرتبط با مباحث Web Design را خوب یاد بگیرید.

طراحی سایت یک مهارت جهانی است و بدون در نظر گرفتن شرایط مکانی، افراد می‌توانند از هر جای دنیا پروژه کاری بپذیرند و خدمات خود را ارائه دهند. امروزه سبک بازاریابی و تبلیغات دچار تحولات بزرگی شده که همین موضوع اهمیت طراحی سایت را نیز افزایش داده است. با توجه به گسترش فعالیت‌های اینترنتی می‌توان گفت که افراد علاقه‌مند به دورکاری نیز می‌توانند نسبت به شرکت در دوره‌های آموزش برنامه‌نویسی HTML از مبتدی تا پیشرفته اقدام کرده و مباحث لازم را بیاموزند. 

شرکت در دوره آموزش HTML مختص مهندسان و دانشجویان رشته کامپیوتر نبوده و همه علاقه‌مندان به طراحی سایت می‌توانند از آموزش‌های این دوره بهره بگیرند. البته یکی از مسائل مهم در این رابطه، انتخاب یک مجموعه آموزشی حرفه‌ای و کارآمد است، تا بدین وسیله به راحتی بتوانید گام‌به‌گام مباحث لازم را بیاموزید و به صورت پروژه محور آن‌ها را اجرا نمایید.

 

بعد از فراگیری دوره آموزش HTML و CSS چه مهارت هایی کسب خواهید کرد؟

 • طراحی سایت‌های زیبا با رابط‌های کاربری جذاب
 • طراحی سایت‌های واکنش‌گرا
 • چگونگی استفاده از رنگ‌های جذاب در طراحی سایت و نوشتن متن‌ها
 • استفاده از انیمیشن‌ها در قسمت‌های مختلف سایت
 • آشنایی با مفهوم وب و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای طراحی آن
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

HTML

03:51 ساعت (شامل 01:44 ساعت محتوای آموزشی)

CSS

05:05 ساعت (شامل 01:36 ساعت محتوای آموزشی)

مباحث تکمیلی در CSS

05:03 ساعت (شامل 01:35 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

06:00 ساعت

آموزش طراحی سایت با CSS پیشرفته و Sass

کاربرد دوره آموزش CSS پیشرفته و Sass چیست؟

CSS یکی از ابزارهای اصلی در بهبود طراحی سایت است. CSS دنیای وب را زیباتر و ظاهر آن را خوشایندتر می‌کند و تکنیک‌های مدرن CSS به شما کمک می‌کند تا طرح‌ها و جلوه‌های خیره‌کننده‌ای برای سایت خود ایجاد کنید. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم دوره آموزش کامل CSS را برای شما تهیه کنیم تا پس از گذراندن دوره آموزش html-css به آموزش مباحث پیشرفته UI و طراحی رابط کاربری هم پرداخته شود.

CSS3 نسخه جدیدتر CSS است. این نسخه یکی از پرکاربردترین زبان ‌های برنامه‌ نویسی در طراحی سایت محسوب می‌شود. چرا که CSS3 به ماژول‌هایی تقسیم شده است که می‌توانید از آن‌ها در طراحی سایت استفاده کنید. مثلا FlexBox یکی از این ماژول‌هاست که کار طراحی وب را ساده‌تر کرده و کاربردهای ویژه‌ای دارد. در این دوره FlexBox را در حین پیاده‌سازی پروژه‌های واقعی به‌کار می‌بریم. این ماژول در طراحی تصاویر واکنش‌گرا (Responsive) هم بسیار مفید است.

در طراحی سایت یک ابزار مدیریت پکیج وجود دارد با نام NPM که برنامه‌های جاوا اسکریپت به صورت کامل در آن ثبت شده است. این ابزار بزرگترین اکوسیستم IT است. در این دوره به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از NPM برای کاربردهای خاص موردنظرتان استفاده کنید.

هدف از یادگیری دوره آموزش CSS پیشرفته و Sass چیست؟


با بررسی‌های دقیق متوجه شدیم که هیچ‌کدام از دوره‌های آموزشی CSS، نیازهای واقعی طراحی وب‌سایت را برآورده نمی‌کند. بنابراین، تصمیم گرفتیم یک دوره جامع پروژه‌ محور طراحی کنیم. در این دوره ابتدا با نحوه طراحی UX با ابزار Adobe XD آشنا می‌شوید و سپس مروری بر اصول CSS صورت می‌گیرد. پس از آن با کمک هفت پروژه واقعی، مهارت‌های اساسی CSS و Sass را به شما آموزش می‌دهیم. به‌طور خلاصه هدف از برگزاری این دوره را می‌توان این‌گونه شرح داد:

 • طراحی سایت‌های زیبا
 • یادگیری طراحی تجربه کاربری (UX) با Adobe XD
 • تسلط کامل بر CSS و Sass
 • به‌روز کردن مهارت‌های UI/UX
 • ورود به بازار کار 

دوره آموزش CSS پیشرفته و Sass مناسب چه کسانی است؟

 • افرادی که به html و CSS مقدماتی تسلط دارند و دوست دارند پیشرفت کنند.
 • کسانی که می‌خواهند طراحی سایت با CSS و Adobe XD را یاد بگیرند.
 • صاحبان کسب‌وکارهایی که می‌خواهند برای کسب‌وکار خود یک سایت زیبا طراحی کنند.
 • علاقه‌مندان به حوزه طراحی و ساخت انیمیشن‌های پیشرفته.
 • افرادی که علاقه‌مند به ورود به بازار کار در زمینه‌ طراحی سایت و UI/UX هستند.

بعد از فراگیری دوره آموزش CSS پیشرفته و Sass چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟


در دوره جامع آموزش سی اس اس با کمک پروژه‌های واقعی تمام مهارت‌های لازم برای کار با CSS و Sass را فرا می‌گیرید. بعد از پایان دوره شما می‌توانید با استفاده از توانمندی‌هایی که کسب کرده‌اید، نیاز خود را در زمینه‌های زیر برطرف کنید:

 • طراحی UX با Adobe XD
 • کار با NPM
 • نحوه نصب Sass و تبدیل کدهای CSS به Sass
 • کار با Command line
 • تسلط کامل به معماری BEM
 • تسلط به تمام قسمت‌های پیشرفته Css و Sass مانند: position، grid layout، flexbox، animation، طراحی واکنشگرا (responsive) و غیره.

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش CSS پیشرفته و Sass مکتب‌خونه چیست؟


دوره پیشرفته CSS مکتب‌پلاس برخلاف تمام دوره‌های CSS فارسی در قالب پروژه‌های واقعی به آموزش سی اس اس می‌پردازد. این پروژه‌ها تمام قسمت‌های CSS و Sass را پوشش می‌دهد. قبل از شروع هر پروژه، ابتدا آن را با Adobe XD طراحی کرده و سپس طرح موردنظر را به کد و صفحات وب تبدیل می‌کنیم.

درگیری با چالش‌های طراحی وب به یادگیری بیشتر شما کمک می‌کند. بنابراین، چالش‌های زیادی را داخل پروژه‌ها قرار داده‌ایم که می‌تواند شما را هرچه بیشتر با قسمت‌های مختلف CSS درگیر کند. برای یادگیری برنامه‌نویسی تنها مشاهده ویدئوها کافی نیست و شما باید خودتان با نوشتن کد با چالش‌ها روبه‌رو شوید. این مهم در تمام قسمت‌های دوره آموزش CSS مکتبخونه رعایت شده است.

سرفصل‌های دوره آموزش css پیشرفته و Sass چیست؟


دوره آموزش CSS پیشرفته شامل ده فصل آموزشی است. در این فصل‌ها با انجام چهار پروژه به آموزش Adobe XD، Sass، CSS و قسمت‌های مختلف آن‌ها می‌پردازیم. در پایان هم یک پروژه نهایی برای شما عزیزان طراحی شده است که بتوانید تمام آموخته‌های خود را تثبیت کنید. 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: مقدمه

00:06 ساعت (شامل 00:06 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: طراحی وب‌سایت سیم کارت با Adobe XD

03:27 ساعت (شامل 01:57 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: تنظیمات پروژه وب‌سایت سیم کارت

00:51 ساعت (شامل 00:51 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: مروری بر CSS

00:21 ساعت (شامل 00:21 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: CSS پیشرفته و Sass (ادامه ساخت وب‌سایت فروش سیم کارت)

06:57 ساعت (شامل 06:41 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم: طراحی واکنش‌گرا (Responsive Design)

05:41 ساعت (شامل 02:33 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم: Flexbox پیشرفته

07:51 ساعت (شامل 03:42 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم: طراحی وب‌سایت Beetle با Adobe XD

00:59 ساعت (شامل 00:59 ساعت محتوای آموزشی)

فصل نهم: مقدمه‌ای بر CSS Grid

02:38 ساعت (شامل 02:38 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دهم: مفاهیم پیشرفته CSS Grid

08:22 ساعت (شامل 04:10 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

05:00 ساعت

آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript)

جاوا اسکریپت چیست؟


جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت‌نویسی شیءگراست که برای ساخت وب‌سایت‌های تعاملی و پویا استفاده می‌شود. با این زبان می‌توانید انیمیشن‌های پیچیده، دکمه‌های قابل کلیک و منوهای جذاب بسازید. همچنین نسخه‌های سمت سرور پیشرفته‌تری از جاوا اسکریپت وجود دارد که امکانات و قابلیت‌های بیشتری برای شما فراهم می‌کند؛ مانند Node.js.

با فراگیری آموزش جاوا اسکریپت شما می‌توانید این زبان را داخل یک محیط هاست به اشیای آن متصل کرده و روی تمام آن‌ها کنترلی اعمال کنید. جاوا اسکریپت شامل یک کتابخانه استاندارد از اشیا، مانند Date، Array و Math و یک مجموعه اصلی از عناصر زبان مانند عملگرها، ساختارهای کنترل و دستورات است. مجموعه اصلی جاوا اسکریپت را می‌توان با هدف خاصی گسترش داد. در دوره آموزش جاوا اسکریپت مکتب‌خونه تمام این موارد و چگونگی استفاده از آن‌ها را یاد خواهید گرفت.

کاربرد دوره آموزش جاوا اسکریپت چیست؟

امروزه ردپای جاوا اسکریپت را می‌توان در همه‌جا مشاهده کرد. جاوا اسکریپت پایه و اساس برنامه‌نویسی فرانت‌اند است و عنصر اصلی فریم‌ورک‌هایی مانند ReactJS، Angular و Vuejs محسوب می‌شود. برنامه‌های دسکتاپی مانند Atom، Slack و Spotify با کمک این زبان اجرا می‌شوند.

یادگیری جاوا اسکریپت نسبت به زبان‌هایی مانند جاوا و C بسیار راحت است. آموزش رایگان جاوا اسکریپت را می‌توانید در سایت مکتب‌خونه مشاهده کنید. اما دوره جاوا اسکریپت مکتب‌پلاس یکی از جامع‌ترین و بهترین آموزش‌هاست که به‌صورت پروژه محور و عملی شما را با دستورات و ویژگی‌های این زبان مهم آشنا می‌کند.

تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت در چیست؟


بسیاری از افراد در نگاه اول تصور می‌کنند جاوا اسکریپت همان زبان جاوا یا حداقل در ارتباط با آن است. تفاوت جاوا با جاوا اسکریپت اول از هر چیز در کاربردهای آن روشن می‌شود. جاوا یک زبان برنامه‌نویسی قدرتمند و همه‌منظوره است که برای نوشتن انواع برنامه‌های کامپیوتری، موبایلی، تحت وب و... استفاده می‌شود.

اما در پاسخ به سؤال کاربرد جاوا اسکریپت چیست تنها می‌توانیم از نوشتن برنامه‌های سمت وب سخن بگوییم. البته فرق جاوا و جاوا اسکریپت تنها به این مورد محدود نمی‌شود. به‌عنوان مثال جاوا مباحث پیشرفته‌تری دارد و جاوا اسکریپت هیچ‌گاه نمی‌تواند به قدرت آن برسد. همچنین از زبان جاوا نمی‌توان برای سمت وب استفاده کرد. در حالی که با آموزش javascript می‌توانید انیمیشن‌های زیبایی در سمت وب پیاده‌سازی کنید.

هدف از یادگیری دوره آموزش جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت معمولاً برای برنامه‌های تحت وب و مرورگرهای وب استفاده می‌شود. اما کاربرد جاوا اسکریپت فراتر از وب است و در توسعه نرم‌افزارها، سرورها، کنترل‌های سخت‌افزاری و حتی ماشین لرنینگ هم کاربرد دارد. هدف از دوره آموزش جاوا اسکریپت این است که شما بتوانید وب‌سایت خود را تعاملی کنید. برای جاوا اسکریپت هیچ محدودیتی وجود ندارد و بر اساس سلیقه و خلاقیت خود می‌توانید هر تغییری که دوست دارید، روی سایتتان ایجاد کنید.

با کمک آموزش کامل جاوا اسکریپت می‌توانید برنامه‌های وب و تلفن همراه بسازید. فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت مجموعه‌ای کتابخانه‌های کد جاوا اسکریپت را شامل می‌شود که به توسعه‌دهندگان امکان استفاده از آن‌ها را می‌دهد. ساخت وب سرورها، توسعه برنامه‌های سرور و توسعه بازی‌ها از دیگر اهدافی است که دوره آموزش برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت دنبال می‌کند.

دوره آموزش جاوا اسکریپت مناسب چه کسانی است؟

 • کسانی که به طراحی سایت‌های پویا و زیبا علاقه دارند.
 • کسانی که به HTML , CSS , Bootstrap مسلط هستند و قصد دارند دانش خود را در زمینه طراحی سایت تکمیل کنند.
 • کسانی که قصد دارند تجربه کاربری سایت خود را بهبود بخشند.
 • کسانی که دوست دارند پایه خود را برای توسعه نرم‌افزارها، کنترل سخت‌افزارها، ساخت انیمیشن و آموزش یادگیری ماشین تقویت کنند.

بعد از فراگیری دوره آموزش جاوا اسکریپت چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • تسلط کامل بر مباحث جاوا اسکریپت
 • نوشتن الگوریتم‌ها و پروژه‌های متفاوت با کمک جاوا اسکریپت
 • طراحی یک سایت خبری
 • آشنایی با JQuery و انجام پروژه‌هایی با کمک آن
 • آشنایی با ورژن‌های جدیدتر جاوا اسکریپت مانند E6، ES7 و ES8
 • آشنایی و کار با ES2020
 • آشنایی با سایت‌ها و ابزارهای کمکی و کار با آن‌ها
 • انجام پروژه‌های واقعی مانند توسعه ماشین‌حساب

 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: معرفی زبان جاوا اسکریپت و دستور زبان پایه

06:15 ساعت (شامل 02:12 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: جاوا اسکریپت در مرورگر و کار با DOM

02:25 ساعت (شامل 01:22 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: آشنایی با زمان‌بندی و ذخیره‌سازی اطلاعات در مرورگر

03:32 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: آموزش و تعریف Scope و ویژگی‌های ES6 در جاوا اسکریپت

04:45 ساعت (شامل 00:42 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: Syntax های جدید ES6 و کار با Array و Object

05:43 ساعت (شامل 00:40 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم: آشنایی با کلاس و ارث بری و ویژگی‌های خاص جاوا اسکریپت

04:52 ساعت (شامل 01:49 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم: ویژگی‌های ES7 و ES8 و توابع کاربردی جدیدتر در جاوا اسکریپت

08:52 ساعت (شامل 00:49 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم: ویژگی‌های آزمایشی ES2020 برای جاوا اسکریپت

00:16 ساعت (شامل 00:16 ساعت محتوای آموزشی)

فصل نهم: ابزارها و سایت‌های کمکی

00:09 ساعت (شامل 00:09 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دهم: برنامه‌نویسی پروژه ماشین حساب با جاوا اسکریپت

06:57 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش React JS مقدماتی

کاربرد دوره آموزش React JS مقدماتی چیست؟

فریم‌ورک ری اکت به توسعه دهندگان امکان ساخت وب اپلیکیشن‌های بزرگی را می‌دهد که می‌توانند بدون بارگیری مجدد صفحه داده‌ها را تغییر دهند. هدف اصلی ری اکت جی اس این است که سریع، ساده و مقیاس‌پذیر باشد.

این فریم‌ورک تنها روی رابط‌های کاربری در اپلیکیشن‌ها کار می‌کند و می‌تواند با ترکیبی از دیگر کتابخانه‌ها یا فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت مانند Angular JS در MVC استفاده شود.

در دوره آموزش مقدماتی ری اکت جی اس شما به طور کامل با این کتابخانه مهم جاوا اسکریپت آشنا می‌شوید و از مزایای آن در ساخت اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها بهره می‌برید. دوره آموزش React JS مقدماتی بر اساس جدیدترین ورژن این فریم‌ورک یعنی نسخه 16.14 تدریس شده است.

 

هدف از یادگیری دوره آموزش React JS مقدماتی چیست؟

از ری اکت جی اس به منظور مدیریت لایه نمایش برای اپلیکیشن‌های موبایل و وب استفاده می‌شود. React همچنین به شما این امکان را می‌دهد که مؤلفه‌های UI با قابلیت استفاده مجدد بسازید. مزایای React باعث شد که محبوبیت این فریم‌ورک افزایش پیدا کند و درصد زیادی از اپلیکیشن‌ها با استفاده از آن در فرانت‌اند نوشته شوند.

بنابراین هدف از آموزش مقدماتی ری اکت جی اس این است که بتوانید با چگونگی ساخت یک وب‌سایت آشنا شوید، رزومه خود را پربارتر کنید، محصول مدنظرتان را بسازید و مهارت‌های خود را در نوشتن اپلیکیشن‌های موبایلی و وب افزایش دهید.

 

دوره آموزش React JS مقدماتی مناسب چه کسانی است؟

 • کسانی که با HTML ،CSS و جاوا اسکریپت آشنایی دارند و نسبت به ساخت یک صفحه وب علاقه‌مندند.
 • توسعه‌دهندگان بک‌اند مانند توسعه‌دهندگان C++، PHP، جاوا و غیره که به یادگیری مهارت‌های فرانت‌اند علاقه‌مندند.
 • کسانی که قصد دارند در این حوزه کاری فعالیت کنند.
 • کسانی که دوست دارند وب‌سایت شخصی خود را راه‌اندازی کنند.

 

بعد از فراگیری دوره آموزش React JS مقدماتی چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

در این دوره با فریم‌ورک ری اکت و تمام کارهایی که می‌توان با استفاده از آن انجام داد، آشنا می‌شوید. با مشاهده فیلم آموزش مقدماتی ری اکت مهارت‌های زیر را یاد خواهید گرفت:

 • کار با ری اکت جی اس و ساخت یک اپلیکیشن ساده
 • آشنایی با مفاهیم Virtual DOM و درک تفاوت آن با حالت معمولی
 • استفاده از فانکشن‌های جدید React با نام Hooks
 • طراحی یک اپلیکیشن فروشگاهی به همراه سبد خرید
 • کار با local storage
 • ساخت صفحات مختلف در وب‌سایت خود و Deploy آن در جاهای مختلف
 • استفاده از انیمیشن، عکس و آیکون در پروژه
 • کار با کتابخانه Create React App
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: React چیست و معرفی ویژگی‌های آن

00:24 ساعت (شامل 00:21 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: معرفی Create React App و ویژگی‌هان آن

04:23 ساعت (شامل 01:20 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: نکات در مورد Life Cycle ها در React

00:32 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: آموزش React Hookها

04:24 ساعت (شامل 01:21 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: ویژگی‌های بیشتر برای Animation و Validation

03:36 ساعت (شامل 00:33 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم: چگونگی Deploy کردن

00:12 ساعت (شامل 00:12 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم: نکات اضافی و سوالات متداول در React

04:29 ساعت (شامل 01:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم: برنامه‌نویسی تکلیف دوره و پروژه Todo

01:33 ساعت (شامل 01:33 ساعت محتوای آموزشی)

فصل نهم: برنامه‌نویسی تکلیف دوره و پروژه وب‌سایت شخصی برای رزومه با Figma

06:23 ساعت (شامل 01:20 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش React JS پیشرفته

کاربرد دوره آموزش React JS پیشرفته چیست؟

دنیای فرانت‌اند تنها محدود به React نیست؛ بلکه می‌توان با استفاده از تکنولوژی‌های فراوان دیگری یک وب‌سایت حرفه‌ای ایجاد کرد. اگر می‌خواهید به موقعیت Senior FrontEnd Engineer برسید، باید آموزش React JS پیشرفته را که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است، فرا بگیرید.

ابزارهای متعددی وجود دارد که در دوره آموزش React JS پیشرفته می‌توانید هم‌زمان با انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی متنوع با آن‌ها آشنا شوید. استفاده از این ابزارها در کنار یکدیگر پیشرفت چشمگیری در نتیجه نهایی پروژه‌های شما ایجاد می‌کند. بی‌جهت نیست که ری‌اکت جی اس در ردیف محبوب‌ترین و پرکاربردترین فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت قرار گرفته‌است و شرکت‌های مطرح و بزرگ کشورهای پیشرفته نیز امروزه برای آموزش پیشرفته ری‌اکت و استفاده از آن اهمیت ویژه‌ای قائل هستند. 

مطالبی که در دوره آموزش React JS پیشرفته به شما عزیزان آموزش داده می‌شود، دست‌کمی از دانش یک Senior FrontEnd Engineer ندارد؛ بنابراین شما می‌توانید با تلاشی مضاعف و انجام پروژه‌های متعدد با استفاده از تکنولوژی‌هایی که در دوره آموزش پیشرفته ری‌اکت یاد می‌گیرید، شانس خود را در استخدام در شرکت‌های بزرگ ایران و حتی جهان افزایش دهید. دوره آموزش React JS پیشرفته بر اساس جدیدترین ورژن این فریم‌ورک یعنی نسخه 16.14 تدریس شده است.

 

هدف از یادگیری دوره آموزش React JS پیشرفته چیست؟

هدف از یادگیری دوره آموزش ری‌اکت پیشرفته این است که شما تمام مهارت‌های لازم و پیشرفته در زمینه کار با این ابزار کاربردی را به‌خوبی فرا بگیرید. پروژه‌هایی که در این دوره برایتان در نظر گرفته شده‌است ضمن اینکه به تثبیت آموخته‌هایتان کمک می‌کند، می‌تواند در رزومه شما ثبت شود و مهارت بالای شما در زمینه کار با ری‌اکت جی اس را به‌خوبی نشان دهد.

 

دوره آموزش React JS پیشرفته مناسب چه کسانی است؟

این دوره به آموزش ری‌اکت مقدماتی نمی‌پردازد و نحوه کار با تکنولوژی‌های مفید و کاربردی را برای انجام پروژه‌های حرفه‌ای به شما یاد می‌دهد؛ بنابراین شما باید پیش‌زمینه قدرتمندی از React داشته باشید تا بتوانید بهره کافی و لازم را از محتواهای ارائه شده در این دوره ببرید.

دوره آموزش پیشرفته ری‌اکت برای افراد زیر مناسب است:

 • کسانی که پیش‌زمینه خوبی از React دارند و تابه‌حال با آن کارکرده‌اند.
 • توسعه‌دهندگان فرانت‌اندی که با Angular یا JQuery کارکرده‌اند و حال به دنبال حرفه‌ای شدن در این زمینه هستند.
 • توسعه‌دهندگان بک‌اندی که به این زمینه علاقه‌مندند.

 

بعد از فراگیری دوره آموزش React JS پیشرفته چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • برنامه‌نویسی حرفه‌ای سمت فرانت
 • انجام کارهای تخصصی‌تر با ری اکت
 • آشنایی با ابزارهای کمکی EditorConfig ،Eslint و Prettier
 • کار با فریم‌ورک‌های پیشرفته مانند Gatsby ،NextJS و غیره
 • آشنایی و کار با Server Side Rendering
 • برنامه‌نویسی با Restful APIها و GraphQL Endpointها
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: آشنایی با محیط پیشرفته برای کار با React

00:37 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: کار با NextJS

00:32 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: کار با CSS و روش‌های مختلف Style دادن به پروژه

05:47 ساعت (شامل 00:44 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: معرفی Design Pattern ها و Best Practice ها در پروژه های React

00:28 ساعت (شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: شروع پیاده‌سازی یک Design System و کامپوننت‌های Basic و Reusable پروژه

04:20 ساعت (شامل 01:17 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم: پیاده‌سازی Routing و استفاده از Next Js Route

00:19 ساعت (شامل 00:19 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم:‌ کار با Redux

06:32 ساعت (شامل 01:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم:‌ پیاده ‌سازی و معرفی Testing

03:41 ساعت (شامل 00:38 ساعت محتوای آموزشی)

فصل نهم: معرفی Restful APIs

00:37 ساعت (شامل 00:37 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دهم: کار با Cookie و برنامه نویسی حالت های Authenticated در پروژه با SSR

03:36 ساعت (شامل 00:33 ساعت محتوای آموزشی)

فصل یازدهم:‌ معرفی و کار با GraphQL

03:54 ساعت (شامل 00:51 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوازهم: معرفی و کار با Gatsby

05:31 ساعت (شامل 00:31 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سیزدهم: معرفی و کار با Webpack

01:24 ساعت (شامل 01:21 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهاردهم: معرفی و پیاده سازی یک Progressive Web App یا PWA

04:52 ساعت (شامل 00:49 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش Git

گیت (Git) یک سامانه‌ی کنترل نسخه‌ی توزیع ‌شده است که طراحی شده تا بتواند تغییرات سورس کد را در طول توسعه‌ی نرم‌افزار شناسایی کرده و ردیابی کند. هدف اصلی از ساخته شدن این سامانه این است که همکاری و کار تیمی در میان برنامه‌نویسانی که بر روی پروژه‌های مشترک کار می‌کنند تسهیل شود، اما می‌توان از آن برای ردیابی هر نوع تغییراتی در انواع فایل‌های مختلف استفاده کرد. سایر اهداف این سامانه عبارت‌اند از سرعت بالاتر، انسجام داده‌ها، و پشتیبانی روال‌های کاری توزیع شده و غیر خطی. این دوره آموزش Git به شما کمک خواهد کرد تا با مفهوم Git و ابزارهای مختلف آن آشنا شوید و در مدت زمان کوتاهی بتوانید از آن به طور موثر استفاده کنید.

 

Git در سال ۲۰۰۵ توسط لینوس تروالدز و در پی توسعه‌ی کرنل لینوکس ساخته شد تا سایر توسعه‌دهنده‌های کرنل بتوانند با راحتی و سرعت بیشتری در توسعه‌ی آن مشارکت کنند. از سال ۲۰۰۵ به بعد افرادی کلیدی از جمله جونیو هامانو از نگهداری‌کننده‌های اصلی آن بوده‌اند. درست مانند سایر سامانه‌های کنترل نسخه‌ی توزیع شده، و بر خلاف بسیاری از سامانه‌های کلاینت-سروری، تمام مخزن‌های گیت روی تمام کامپیوترهایی که روی آن‌ها بارگذاری شده‌است، نسخه‌ی کاملی از تاریخچه به همراه توانایی ردیابی نسخه، فارغ از اتصال یا عدم اتصال به شبکه یا سرور مرکزی، وجود دارد.

 

امروزه میلیون‌ها پروژه از Git استفاده می‌کنند. با استفاده از گیت می‌توان تغییراتی که در هر مرحله از پروژه اعمال شده را پیگیری کرد، قسمتی از پروژه را به صورت مستقل توسعه داد و یا حتی در صورت بروز مشکل در هر مرحله به نقطه‌ای پایدار و بدون مشکل بازگشت و از بروز اشتباهات احتمالی در هر مرحله از توسعه نرم افزار جلوگیری کرد.

 

 پس از گذراندن دوره آموزش Git شما قادر خواهید بود که روی پروژه‌ای مشترک با همکاران خود روی توسعه محصولات مختلف کار کنید، حتی روی پروژه‌های شخصی که به صورت مستمر نیاز به بازبینی و ویرایش دارند یا روند تغییرات نسخه‌های مختلف را در مراحل متفاوت توسعه نرم‌افزار بررسی، پیگیری و کنترل کنید و غیره.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

معرفی Git

00:23 ساعت (شامل 00:18 ساعت محتوای آموزشی)

شروع کار با Git

00:34 ساعت (شامل 00:25 ساعت محتوای آموزشی)

ذخیره تغییرات در Git

00:37 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

بررسی مخزن کد (Repository)

01:29 ساعت (شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)

بازگردانی تغییرات و بازنویسی تاریخچه

00:36 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

استفاده از سرورهای Git و ادیتورها

03:11 ساعت (شامل 01:08 ساعت محتوای آموزشی)

کار گروهی روی مخزن کد و موارد پیشرفته‌تر درباره Git

03:12 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)