• آموزش امواج الیوت و الگوهای هارمونیک:
  579,000 ت 492,150 ت
 • آموزش تحلیل تکنیکال کلاسیک:
  449,000 ت 381,650 ت
 • آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو:
  579,000 ت 492,150 ت
 • مجموع:
  1,607,000 ت 1,365,950 ت
 • مجموع تخفیف: 241,050 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,365,950 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,365,950 تومان
آموزش جامع تحلیل تکنیکال

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

دوره‌ها

آموزش تحلیل تکنیکال یک تخصص حرفه‌ای برای تمام کسانیست که قصد سرمایه‌گذاری در بازار پرسود و پرریسک بورس و سایر بازارهای مالی را دارند.

برای رسیدن به موفقیت در بازارهای سرمایه، آموزش نقش بسیار مهم و اساسی ایفا می‌کند. سرمایه‌گذارانی که قصد خرید و فروش سهام شرکت‌ها را دارند، باید قبل از انتخاب سهام یک شرکت، تحلیل خوبی از وضعیت آن سهم داشته باشد. همچنین یک سرمایه‌گذار باید قدرت تحلیل بالایی داشته باشد تا بتواند در بازارهای مالی موفق باشد.

یکی از روش‌های تجزیه‌ و تحلیل سهام در بورس، روش تحلیل تکنیکال است. سرمایه‌گذارانی که از روش تحلیل تکنیکال برای تحلیل سهم استفاده می‌کنند بر این باورند که هرآنچه برای تحلیل و ارزیابی نیاز دارند در نمودار قیمت سهم خلاصه شده‌است. تحلیل تکنیکال با استفاده از نمودار سهم و نوسانات گذشته سهم، قیمت سهم در آینده را پیش‌بینی می‌کنند.

از دیگر اصولی که تکنیکالیست‌ها به آن باور دارند این است که تاریخ تکرار می‌شود و همیشه سهام بر اساس روند حرکت می‌کنند. یعنی اگر درگذشته سهام روندی صعودی داشته همچنان به همین روند ادامه می‌دهد مگر اینکه اتفاقی بیفتد که این روند را تغییر دهد.

بنابراین اصول آموزش تحلیل تکنیکال بر این سه اصل استوار است:

1-      همه چیز در قیمت لحاظ شده‌است

2-      سهام بر اساس روندها حرکت می‌کنند

3-      تاریخ تکرار می‌شود

این روش تحلیل در تمام بازارهایی که بر اساس عرضه و تقاضا فعالیت می‌کنند کاربرد دارد. بازارهایی مانند بورس اوراق بهادار، ارزهای خارجی و طلا و ... . با تسلط بر قوانین حاکم بر نمودار و آشنایی با تحلیل تکنیکال و استفاده از قیمت و تغییرات آن، حجم معاملات و دیگر شاخص‌ها می‌توانید هرگونه بازار مالی‌ای را پیش‌بینی کنید.

علم تحلیل تکنیکال علم گسترده‌ای است و کتب بسیاری در مورد آن نوشته شده‌است. اما می‌توان این مبحث جامع را به 3 زیرمجموعه مهم تقسیم کرد. 3 دیدگاه یا روشی که همه به‌نوعی تحلیل تکنیکال هستند اما متفاوت از یکدیگر عمل می‌کنند و مکمل هم هستند.به عبارتی در آموزش تحلیل تکنیکال بیشتر به بیان موارد زیر پرداخته می‌شود.

1-      تحلیل کلاسیک

2-      سیستم معاملاتی ایچیموکو

3-      امواج الیوت و الگوهای هارمونیک

هرکدام از انواع تحلیل‌های بالا به تنهای برای یک معامله‌گر و موفق شدن در بازار سرمایه کافی است. اما برای حرفه‌ای‌تر شدن و بالاتر بردن درصد موفقیت یادگیری هر 3 روش تحلیل به شما کمک می‌کند که با اطمینان بیشتری خرید و فروش سهام خود را انجام دهید.

یعنی به‌جای اینکه با یک یا دو سیگنال از سیستم کلاسیک دست به خرید سهام بزنید می‌توانید با تحلیل سهم طبق هر 3 دیدگاه با بالای 7 الی 8 سیگنال خریدتان را انجام دهید. این اطمینان به سهام‌داری شما در شرایط بد بازار کمک بسیار بالایی می‌کند.

این 3 دیدگاه تکنیکال کاملاً به‌صورت مجزا از هم عمل می‌کنند و با ترکیب این 3 روش می‌توانید هر نموداری را در تمام بازارهای مالی تحلیل کنید.

در این دوره تحلیل تکنیکال مکتب‌خونه شما می‌توانید به عنوان یک تحلیل‌گر تکنیکال بازار را رصد کنید.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش تحلیل تکنیکال کلاسیک

در این آموزش تحلیل تکنیکال کلاسیک که یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین روش‌های تحلیلی بازارهای سرمایه اعم از ایران و جهان است، آموزش داده می‌شود. تحلیل تکنیکال کلاسیک یکی از بهترین روش‌ها برای بررسی سهام و هدف‌گذاری قیمتی است که در این پکیج به طور کامل آموزش داده می‌شود. در این پکیج علاوه بر آموزش به‌روزترین اصول حرفه‌ای تحلیل‌گری و بررسی سهام، مباحث معامله‌گری از قبیل مدیریت سرمایه، روان‌شناسی معامله‌گر و بایدها و نبایدهایی که باید در زندگی رعایت شود نیز آموزش داده می‌شود.

تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه در اصل روشی برای پیش‌بینی رفتار احتمالی نمودار قیمتی از طریق بررسی داده‌های گذشته مانند قیمت و تغییرات آن، حجم معاملات و ... است. تحلیل تکنیکال کلاسیک در واقع از علم آمار کمک گرفته‌است و با بررسی داده‌های گذشته، رفتار آتی که احتمال رخداد آن بیشتر است را به ما نشان می‌دهد. روش تحلیل تکنیکال کلاسیک می‌تواند در تمامی بازارهایی که بر پایه عرضه و تقاضا فعالیت می‌کنند، استفاده شود. مانند بازارهای بورس اوراق بهادار و بازار سکه و ارز، مسکن و حتی ارزهای دیجیتال.

تحلیل تکنیکال کلاسیک به طور خلاصه پیش‌بینی رفتار آتی قیمت را به وسیله تحلیل و بررسی نمودارهای قیمتی و ... به ما می‌دهد.

تحلیل تکنیکال 3 اصل اساسی دارد:

1-    همه چیز در قیمت لحاظ شده‌است.

2-    قیمت‌ها بر اساس روند حرکت می‌کنند.

3-    تاریخ تکرار می‌شود.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: مفاهیم پایه تحلیل‌گری

02:55 ساعت (شامل 02:50 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: اندیکاتورها و کاربرد آن‌ها

02:05 ساعت (شامل 02:00 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: اصطلاحات بازار سرمایه - ورود به بورس

02:37 ساعت (شامل 02:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: الگوهای کلاسیک

02:16 ساعت (شامل 02:11 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: معامله‌گری

01:51 ساعت (شامل 01:46 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم: پروژه نهایی

05:00 ساعت

آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو

ایچیموکو یکی از سیستم‌های معاملاتی تحلیل تکنیکال می‌باشد که از دل ژاپن بیرون آمده‌است. هدف این سیستم ارائه سریع‌ترین تحلیل در یک نگاه با اطمینان بالا می‌باشد.

واژه " ایچیموکو " از دو بخش "ایچی" به معنای یک و "موکو" به معنای نظر کردن یا نگاه‌کردن تشکیل شده‌است و واژه ایچیموکو به معنی یک نظر کردن یا اصطلاحاً در یک‌چشم به‌هم‌زدن، به طوری طراحی شده‌است که معامله‌گر بتواند وضعیت روند کوتاه‌مدت و بلندمدت، قدرت آن، تعادل بازار و حمایت‌ها و مقاومت‌های سهم را در یک نگاه تشخیص دهد و بر اساس آن تصمیم‌گیری کند.

سیستم معاملاتی ایچیموکو به نسبت بقیه سیستم‌های معاملاتی فضای گرافیکی و رنگی‌تری دارد تا بتواند به رسالت خود یعنی تحلیل در یک نگاه بهتر عمل کند. 

مزیت دیگر این سیستم معاملاتی ایچیموکو اطمینان بالا و ریسک پایین‌تر آن نسبت به بقیه سیستم‌های تحلیلی می‌باشد. ژاپنی‌ها از قدیم مشغول تجارت برنج بودند و محصول برنج خود را با یکدیگر معامله می‌کردند؛ بنابراین پیش‌بینی قیمت برنج برای آن‌ها از اهمیتی بالا برخوردار بود چرا که اگر کشاورزی محصول برنج خود را می‌فروخت و قیمت برنج بالا می‌رفت زیان می‌کرد.

این رفتار باعث شده ژاپنی‌ها افراد ذاتاً محتاطی شوند و سیستم معاملاتی ایچیموکو هم از دل ژاپن بیرون آمده‌است. این سیستم قدرت اطمینان بالایی دارد به‌طوری‌که انواع سیگنال‌های خریدوفروش را در کوتاه‌مدت و بلندمدت به معامله‌گر می‌دهد و معامله‌گر باتوجه‌به استراتژی و هدف خود تصمیم‌گیری می‌کند.

اولویت اول این سیستم کاهش ریسک و در مرحله بعد بازدهی بالا می‌باشد. یعنی این سیستم ترجیح می‌دهد قیمت سهم 5 درصد بالاتر برود ولی مطمئن سیگنال خرید دهد و برعکس.

اغلب واژگان و کلمات در اطراف ما و در برخی از روش‌ها وجود دارد که کمی عجیب و غریب است و تنها با شنیدن نام آن‌ها نمی‌توان تشخیص داد که چه چیزی درون آن نهفته است.

در واقع این واژه یک کلمه‌ای, رازهای زیادی درون خود دارد که باید برای کشف آن‌ها تلاش کرد . ایچیموکو واژه‌ای است که اگر در بازار پر پیچ و خم بورس فعالیت داشته باشید, بارها نام آن را شنیده‌اید.

در اصل ایچیموکو یک نام ژاپنی است که نخستین بار توسط یک روزنامه‌نگار ژاپنی در سال 1930 طراحی و از آن پس در بازار بورس ریشه دوانده است. 

سیستم معاملاتی ایچیموکو کینکو هایو که توسط آقای گوییچی هوسادا طی 30 سال مطالعه و بررسی طراحی شده، یک سیستم کاملاً مستقل است و به تنهایی می‌تواند نیاز معامله‌گران را برطرف کند. بااین‌حال می‌توان با ترکیب بعضی از مباحث کلاسیک و مقدماتی دقت معامله را با این سیستم بالاتر برد.

اگر از افرادی که در این بازار فعالیت دارند سوال کنید, به شما خواهند گفت که ایچیموکو در ابتدا پیچیده به نظر می‌رسد اما راهی بسیار جذاب و در عین حال پر کاربرد و سودمند است.

در بازار بورس به ایچیموکو, اندیکاتور ایچیکومو نیز می‌گویند." ایچیموکو در اصل به معنای یک تحلیل‌گر تکنیکالی است که از اجزای مهمی تشکیل شده است. این اجزا توسط دانش و مهارت‌های زیادی رده بندی شده و اثبات و تکامل‌یافته می‌باشد." اگر به دنبال پیشرفت چشم‌گیر و سود بلندمدت در سرمایه‌گذاری خود هستید، باید بدانید که ایچیموکو یک راه و پیشه ثابت شده و قابل اعتماد است که با خیال راحت می‌توانید برنامه‌ریزی سهام خود را در بازار بورس به دستان آن بسپارید. 

ایچیموکو به معنای نمودار ابری و یا چارت تعاملی نیز می‌باشد که به نام نمودار شمعی و ژاپنی نیز در بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد که به کمک آن وضعیت بازار را مورد تحلیل قرار می‌دهند.  ایچیموکو به صورت‎‌های مختلفی به روی نمودار نمایان می‌شود.

-------------------------------------------

در این دوره از آموزش تحلیل تکنیکال، ابتدا سیستم معاملاتی ایچیموکو، اجزا و کاربردهای آن و ریتم تحلیل و استفاده از آن به طور کامل آموزش داده می‌شود به‌نحوی‌که دانش پذیران بتوانند از تک‌تک المان‌های این سیستم در کنار هم استفاده کنند و به عنوان یک سیستم معاملاتی مستقل بتوانند از آن استفاده کنند.
 

بعد از اتمام سیستم معاملاتی ایچیموکو به بررسی رفتار کندل‌ها می‌پردازیم و سیگنال‌های دریافتی از روش کندل شناسی را باهم بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را با هم کار می‌کنیم.
 

و در نهایت همانند دوره اول تحلیل تکنیکال مقدماتی، در آخر این دوره این به مباحث پیشرفته‌تری از معامله‌گری می‌پردازیم و نکاتی را برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای بیان می‌کنیم.

-------------------------------------------

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: ایچیموکو و اجزای آن

01:43 ساعت (شامل 01:38 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: کاربرد عناصر سیستم معاملاتی ایچیموکو

01:53 ساعت (شامل 01:48 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: الگوها و ریتم تحلیل سیستم ایچیموکو

01:30 ساعت (شامل 01:25 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: الگوهای شمعی ژاپنی

02:13 ساعت (شامل 02:08 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: طرز تفکر معامله‌گر حرفه‌ای

01:39 ساعت (شامل 01:34 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم: پروژه نهایی

05:00 ساعت

آموزش امواج الیوت و الگوهای هارمونیک

آموزش امواج الیوت و الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال: نظریه امواج الیوت یکی از پیشروترین و جدیدترین نظریه‌های موجود در بازارهای مالی است که توسط رالف نلسون الیوت در دهه 1930 مطرح شد.

الیوت پس از بازنشستگی به دلیل بیماری، به منظور پر کردن وقت خود شروع به مطالعه نمودارهای ماهانه، هفتگی، روزانه، ساعتی و 30 دقیقه‌ای شاخص‌های مختلف برای 75 سال کرد و پس از انجام تحقیقات بسیار، نظریه خود را ارائه داد.

این نظریه یک روش تحلیل تکنیکال است که به دنبال کشف الگوهای قیمت بلندمدت مربوط به تغییرات احساسات سرمایه‌گذاران و روانشناسی آنان و استفاده از آن جهت پیش‌بینی جهت حرکت قیمتی در بازارهای مالی از جمله بازار سهام و آتی است.
نظریه امواج الیوت در سال 1935 زمانی مشهور شد که الیوت پیش‌بینی اعجاب انگیز خود را درباره اتمام روند نزولی بازار سهام که مخالف با نظر دیگر فعالین بازار بود، اعلام کرد.

پس از آن این نظریه تبدیل به یکی از مهم‌ترین اصول سرمایه‌گذاری برای هزاران مدیر سهام، بازرگان و سرمایه‌گذار خصوصی شده است به طوری که شرکت Elliott Wave International بزرگترین شرکت تجزیه و تحلیل مالی و پیش‌بینی بازار مستقل در جهان است که تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی بازار را بر اساس مدل الیوت انجام می‌دهد.


الیوت قوانین حاکم بر نمودارهای قیمتی را پیدا کرده و نحوه شناسایی، پیش‌بینی و استفاده از این الگوهای موجی را توصیف کرد. این نتایج در کتاب "R.N. Elliott's Masterworks" ، که در سال 1994 منتشر شده است، پوشش داده شده است. 
الیوت همچنین یادآوری می‌کند که این الگوها اطمینانی در مورد حرکت قیمت در آینده را ارائه نمی‌دهند، بلکه به منظور کمک به پیش‌بینی احتمالی حرکات بعدی در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این الگوها می‌توانند همراه با سایر اشکال تحلیل تکنیکال، از جمله شاخص‌های تکنیکالی، برای شناسایی فرصت‌های ویژه مورد استفاده قرار گیرند و به همین دلیل است که معامله‌گران ممکن است برداشت‌های متفاوتی از ساختار موج الیوت بازار در یک زمان مشخص داشته باشند.


همچنین باید توجه داشت که مهم‌ترین مزیت الگوهای امواج الیوتی پیش‌بینی دقیق تراز قیمتی در آینده بازار است که به نوعی نقص سیستم‌های کلاسیک تحلیل به شمار می‌آید.
یکی دیگر از روش‌های تحلیلی که در واقع نشات گرفته از سیستم معاملاتی الیوت است، الگوهای هارمونیک می‌باشد. نظریه اصلی الگوهای هارمونیک بر اساس حرکات قیمت-زمان شکل گرفته است که بر پایه روابط نسبت فیبوناچی و تقارن آن در بازارها می‌باشد که با ارائه الگوهای قیمتی بر اساس نسبت‌های فیبوناتچی سعی بر پیش‌بینی اتمام روند اصلاحی بازار دارد.
در این دوره از آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته که نیازمند تسلط بر تحلیل تکنیکال کلاسیک و ایچیموکو می‌باشد، ابتدا قوانین و اصول پایه‌ای امواج الیوت به صورت مفصل بسط و شرح داده شده و در هر مرحله با بیان مثال‌های مفصل، به تفهیم و آموزش اصول و قوانین امواج الیوت  و الگوهای هارمونیک پرداخته شده است.

در این دوره پس از یادگیری اصول و قوانین امواج الیوت، به بررسی و آموزش تمامی الگوهای هارمونیک ساده و پیشرفته به همراه مثال پرداخته می شود و در انتها نیز به منظور جمع‌بندی و ایجاد سیستم معاملاتی مناسب برای معامله‌گران به بررسی چند مثال و ترکیب سیستم معاملاتی الیوت، ایچیموکو و کلاسیک پرداخته شده تا معامله‌گر به خوبی توانایی تنظیم و به کارگیری سیستم‌های معاملاتی مختلف را پیدا کند.

در نهایت به منظور صرفه‌جویی در وقت معامله‌گران برای پیدا کردن سهام مناسب، به بیان اهمیت و آموزش مبحث فیلترنویسی در بورس ایران پرداخته شده است.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: امواج پیشرو در نظریه الیوت

02:12 ساعت (شامل 02:07 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: امواج اصلاحی و کاربرد فیبوناتچی در نظریه الیوت

02:28 ساعت (شامل 02:18 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: مثال‌ها و ابزارهای مورد استفاده در الیوت

02:32 ساعت (شامل 02:27 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم: الگوهای هارمونیک

01:50 ساعت (شامل 01:45 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم: فیلتر نویسی

06:22 ساعت (شامل 03:17 ساعت محتوای آموزشی)