• آموزش Call File در استریسک:
  219,000 ت 186,150 ت
 • آموزش Dialplan در استریسک:
  329,000 ت 279,650 ت
 • آموزش VOIP سیسکو – CME:
  269,000 ت 228,650 ت
 • آموزش ایزابل، راه‌اندازی مرکز تلفن VOIP:
  329,000 ت 279,650 ت
 • آموزش برنامه نویسی AGI در استریسک:
  299,000 ت 254,150 ت
 • آموزش برنامه نویسی AMI در استریسک:
  299,000 ت 254,150 ت
 • مجموع:
  1,744,000 ت 1,482,400 ت
 • مجموع تخفیف: 261,600 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,482,400 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,482,400 تومان
آموزش راه‌ اندازی VoIP

آموزش راه‌ اندازی VoIP

آموزش راه‌ اندازی VoIP

دوره‌ها

 • دوره آموزش راه‌ اندازی VoIP چیست؟

حتما تاکنون بارها برایتان پیش آمده است که با یک شرکت یا سازمان تماس بگیرید و با پاسخگوی خودکار تلفنی روبه‌رو شوید. امروزه این پدیده در شرکت‌های بزرگ و کوچک به وفور به چشم می‌خورد؛ چرا که پاسخگوی خودکار تلفنی فعالیت‌هایی مانند مدیریت بخش پشتیبانی و ارتباط با مشتری را بسیار آسان کرده است.

VoIP یکی از ابزارهایی است که در این پیشرفت، نقش مهمی اجرا می‌کند. این ابزار که به آن پروتکل انتقال صدا از طریق IP هم می‌گویند، امکانات زیادی برای ایجاد شبکه ارتباطات داخلی، ارتباط با مشتریان و حتی بازاریابی فراهم کرده است. به عنوان یک مدیر سازمان ممکن است از هزینه راه اندازی VoIP واهمه داشته باشید. خوب است بدانید که این هزینه در مقابل هزینه‌هایی که استفاده از سانترال‌های سنتی به همراه دارد، بسیار ناچیز است.

اگر می‌خواهید با اهمیت VoIP و به طور کلی تماس‌های اینترنتی آشنا شوید، یک سازمان بزرگ را در نظر بگیرید. این سازمان صدها کارمند و هزاران مشتری دارد. تصور کنید اگر قابلیت‌های VOIP مانند پاسخگوی خودکار، تماس گروهی، شبکه‌سازی داخلی و غیره نباشد، برقراری ارتباط در این سازمان بزرگ چه هزینه‌ها و هرج و مرج‌هایی برای مدیران به وجود خواهد آورد؟

دنیای تکنولوژی با آمدن سیستم تلفنی ویپ به تخصص‌های متنوعی در این زمینه احتیاج دارد. این تخصص‌ها شامل انواع برنامه‌نویسی‌ها، کار با نرم‌افزارهای مختلف، راه اندازی سیستم VoIP و حتی کار با سانترال VoIPها می‌شود.

شما بنا به علاقه یا نیاز کسب‌وکار خود می‌توانید هرکدام از این مهارت‌ها را فرا بگیرید. حتی می‌توانید با یادگیری انواع مهارت‌ها در این حوزه، شانس موفقیت خود را چندین برابر کنید. از همین رو، ما در مکتب‌خونه تصمیم گرفتیم یک دوره جامع از آموزش انواع این مهارت‌ها را برای شما عزیزان فراهم آوریم.

دوره جامعی که برای شما در نظر گرفته‌ایم به طور کلی در ارتباط با آموزش راه اندازی VoIP و مرکز تماس و تلفن اینترنتی است. با کمک این دوره می‌توانید مهارت‌های خود را در تمام سطوح این تخصص تقویت کنید.

آموزش راه‌ اندازی VoIP شامل چه دوره‌هایی می‌شود؟

همانطور که می‌دانید تنها با نصب و راه اندازی VoIP نمی‌توان از تمام قابلیت‌های آن استفاده کرد؛ اگر یک شرکت بخواهد از قابلیت‌های متنوع این فناوری ارزشمند بهره‌مند شود، باید از متخصص‌های مختلفی برای هر بخش کمک بگیرد. کارشناس فنی VoIP، کارشناس پشتیبانی VoIP، متخصص ارشد VoIP، برنامه‌نویس مسلط به VoIP و غیره از جمله این موارد است.

شما به عنوان متخصص VoIP بهتر است با نرم‌افزارهای راه اندازی سیستم VoIP آشنایی کامل داشته باشید. تسلط بر این نرم‌افزارها می‌تواند شما را به موقعیت‌های شغلی مناسب در ایران و حتی در خارج از کشور برساند. 

از جمله مهم‌ترین نرم‌افزارها در VoIP می‌توان به استریسک اشاره کرد. استریسک بر پایه زبان C نوشته شده و یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارها برای راه‌اندازی سیستم VoIP است. این نرم‌افزار رایگان و منبع باز کاربردهای فراوانی داشته و با تجهیزات زیادی از ویپ ارتباط برقرار می‌کند. از همین رو استریسک به هیچ سخت‌افزار یا نرم‌افزار از برند خاصی وابسته نیست.

همانطور که اشاره کردیم، در این دوره جامع به آموزش تصویری راه اندازی VoIP و سایر مهارت‌هایی که بتوانید با کمک آن‌ها شبکه ارتباطی خود را بسازید، کنترل کنید و قابلیت‌های مختلف این فناوری را به‌کار گیرید، می‌پردازیم. به طور خلاصه، دوره‌هایی که در این مجموعه می‌توانید بگذرانید، عبارتند از:

 • آموزش ایزابل، راه اندازی سیستم VoIP

ISSABEL یکی از نرم افزارهای مورد نیاز VoIP بوده که فضای گرافیکی و رابط کاربری ساده آن، یادگیری‌اش را بسیار راحت کرده است. این مهارت نه تنها برای یک کارشناس VoIP بلکه برای مهندسان شبکه هم کارآمد است؛ از همین رو این دوره را برای شما عزیزان فراهم آورده‌ایم.

 • آموزش Dialplan در استریسک

ممکن است تاکنون اسم استریسک را نشنیده باشید یا اطلاعاتی درباره‌ی Dialplan در استریسک نداشته باشید، اما قطعا بارها با تماس‌هایی که بدین وسیله برنامه‌ریزی شده است، برخورد داشته‌اید. به عنوان مثال پاسخگوی خودکار تماس مشتریان یا حتی پرداخت قبض از طریق تلفن با قابلیت Dialplan در استریسک امکان‌پذیر شده است. Dialplan تنها یک کاربرد از قابلیت‌های بی‌شمار استریسک است. در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه خودتان یکی از این تماس‌ها یا خدمات تلفنی را برنامه‌ریزی کنید.

 • آموزش برنامه نویسی AGI در استریسک

آموزش برنامه نویسی AGI از دیگر مهارت‌هایی است که برای گرفتن تخصص در دنیای VOIP به آن نیاز دارید. AGI همان رابط درگاه استریسک است که کاربردهای فراوانی برای سازمان‌ها دارد. از این کاربردها برای حضور و غیاب کارمندان، انجام نظرسنجی‌ها، خوشامدگویی به مخاطبان با ارسال پیامک و غیره استفاده می‌شود. برنامه نویسی AGI در استریسک را می‌توانید در این دوره آموزشی به خوبی فرا بگیرید.

 • آموزش Call File در استریسک

مهم‌ترین قابلیت نرم‌افزار استریسک را می‌توان Call File دانست. این قابلیت مهم در ارتباط با مشتری و واحد پشتیبانی نقشی اساسی دارد. یادگیری Call File برای برنامه‌نویسان سیستم تلفنی ویپ VoIP، مدیران شبکه، کارشناسان تبلیغات و مسئولان واحد پشتیبانی می‌تواند مفید باشد. از دیگر تخصص‌هایی که در این دوره مجموعه آموزشی فرا می‌گیرد کار با Call File در استریسک است.

 • آموزش برنامه نویسی AMI در استریسک

کار متخصصان VoIP پس از نصب و راه اندازی voip تمام نمی‌شود؛ مدیریت شبکه‌های تلفنی داخلی و خارجی شرکت از دیگر مهارت‌هایی است که یک متخصص voip بهتر است آن را فرا بگیرد. این کار با برنامه نویسی در استریسک انجام می‌شود. بدین منظور سیستم‌هایی مانند AMI طراحی شده‌اند. نظارت بر عملکرد مرکز تماس، پیاده‌سازی ماژول تماس خودکار، تنظیم سیستم‌های امنیتی و مدیریت شبکه‌های تلفنی از جمله کارکردهای AMI است. با گذراندن دوره آموزش برنامه نویسی AMI در استریسک می‌توانید به راحتی یک سیستم تماس تلفنی را پیاده‌سازی و سازماندهی کنید.

 • آموزش VoIP سیسکو – CME

خطوط تلفنی معمولی یا سانترال‌های سنتی هزینه بالا، کیفیت پایین، دردسرهای بسیار و امکانات کمی دارند. برقراری ارتباطات داخلی با کیفیت را شاید بتوانیم اولین نیاز هر سازمان بدانیم. راه اندازی سیستم VoIP در سازمان می‌تواند سرعت و دقت ارتباطات را ارتقا دهد. سیسکو یکی از بهترین شرکت‌هایی است که CME را ارائه می‌دهد. به همین دلیل یکی از دوره‌های این مجموعه بی‌نظیر را به آموزش VOIP سیسکو – CME اختصاص داده‌ایم.

سوالات پرتکرار

اطلاعات بیشتر

 • پیش‌نیازهای شرکت در دوره آموزش راه‌ اندازی VoIP چیست؟

برای شرکت در این دوره و به دست آوردن مهارت‌های لازم برای موفقیت لازم است که اصول شبکه (+Network) را به خوبی فرا گرفته باشید. هرکدام از دوره‌های تخصصی ممکن است علاوه بر اصول شبکه پیش‌نیازهای دیگری هم داشته باشند. به عنوان مثال:

 • دوره آموزش AGI در استریسک نیازمند تسلط بر یک یا چند زبان برنامه‌نویسی است.
 • دوره آموزش VoIP سیسکو – CME به فراگیری آموزش‌های CCNA مدرک دستیار شبکه سیسکو و آموزش CME نیاز دارد.

مسیر شغلی VoIP چیست؟

حال که تا حدودی با این مبحث مهم روز آشنا شدید، می‌توانید بفهمید که این تکنولوژی امروزه چه موقعیت‌های شغلی زیادی در انواع سازمان‌ها و بنگاه‌ها به وجود آورده است. تنها کافی است به آگهی‌های درخواست کار یا سایت‌های کاریابی سری بزنید. متخصصان VoIP و راه‌اندازی مرکز تماس و تلفن اینترنتی نه تنها داخل ایران بلکه در همه جای دنیا از مهم‌ترین نیروهای کاری محسوب می‌شوند.

شرکت‌های زیادی برای ارتباطات داخلی و خارجی خود از این سیستم استفاده می‌کنند. شما با یادگیری دوره‌های VoIP و تقویت مهارت‌های خود در این زمینه می‌توانید به عنوان یک مسئول و مدیر شبکه یا مدیر بازاریابی تلفنی سیستم‌های ارتباط داخلی و خارجی را راه‌اندازی و مدیریت کنید. 

فراگیری دوره‌های برنامه‌نویسی این مجموعه می‌تواند شما را به یک برنامه‌نویس سیستم‌های تلفنی تبدیل کند. در حالت کلی، این مجموعه آموزشی تمام مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار VoIP و تسلط بر نرم‌افزارهای مختلف آن به شما آموزش دهد و شما را برای موقعیت‌های شغلی مرتبط با آن آماده کند.

مجموعه مکتب‌خونه این دوره ارزشمند را تنها برای استفاده کارشناسان VoIP طراحی نکرده است. تمام مدیران شبکه، مدیران آی‌تی، مدیران کسب‌وکار، مدیران و کارشناسان فروش، بازاریابی و تبلیغات، واحد پشتیبانی سازمان‌ها و همچنین علاقه‌مندان به حوزه VoIP می‌توانند از این مجموعه باارزش بهره کافی را ببرند.

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش ایزابل، راه‌اندازی مرکز تلفن VOIP

سیستم‌های تلفنی بر پایه اینترنت (VoIP) تحول عظیمی در صنعت ارتباطات ایجاد کرده‌اند. ارتباط از طریق این سیستم‌ها بسیار سریع‌تر و گسترده‌تر از قبل شکل می‌گیرد. از طرف دیگر تلفن اینترنتی هزینه کمتری برای کسب‌وکارها دارد. برای همین گزینه بسیار مناسبی برای کسب‌وکارهای نوظهور به شمار می‌رود. در این مطلب می‌خواهیم شما را با اهمیت ایزابل به‌عنوان یک ابزار مهم توسعه سیستم تلفن VoIP آشنا کرده و سپس راهکار یادگیری این مهارت مهم را به شما ارائه کنیم.

VoIP چیست و چه کاربردهایی دارد؟
در قدیم ارتباطات تلفنی از طریق مراکز تلفن (PSTN) صورت می‌گرفت. این خطوط کلاسیک تنها قابلیت انتقال صدا را داشتند. به‌تدریج و با ظهور اینترنت ایده انتقال صدا از طریق IP مطرح شد. اولین زمزمه‌های این طرح در سال 1973 به‌گوش رسید. در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها زا VoIP یا «سیستم انتقال صدا از طریق پهنای باند» برای برقراری ارتباطات داخلی خود استفاده می‌کنند. این سیستم علاوه بر انتقال صدا، قابلیت انتقال فایل‌را هم دارد و جای LAN های کلاسیک را به‌تدریج خواهد گرفت. مدیران شبکه و آی‌تی در سازمان‌ها معمولا وظیفه توسعه این شبکه از طریق شیوه‌های مدرن را برعهده دارند. برقراری شبکه VoIP در سازمان راه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها استفاده از نرم‌افزار ایزابل است.

نرم افزار ISSABEL
نرم‌افزار ایزابل ابزاری برای راه‌اندازی شبکه VoIP است. این نرم‌فزار به‌دلیل امکانات گسترده‌ای که در اختیار متخصصان قرار می‌دهد از محبوبیت بالای جهانی برخوردار است. در این نرم‌افزار با یک رابط کاربری ساده و گرافیکی روبرو هستیم که امکان نظارت بر شبکه داخلی را پس از برقراری آن به کارشناسان می‌دهد. یادگیری این نرم‌افزار هم در ایران و هم در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا می‌تواند باعث رسیدن به موقعیت‌های شغلی مناسبی بشود. دلیل دیگری که برای محبوبیت این نرم‌افزار وجود دارد، قابلیت یادگیری آسان‌تر نسبت به دیگر نرم‌افزارهای هم‌دسته است.

 
اهداف دوره آموزشی 
این دوره برای کسانی که به مباحث VoIP و شبکه علاقمند بوده و قصد تبدیل شدن به کارشناس آی‌تی یا شبکه را دارند مناسب است. در پایان این دوره قادر خواهید بود یک مرکز تلفن پیشرفته ویپ با امکانات زیر طراحی کنید:

1.      مدیریت بر تماس‌های ورودی و خروجی

2.      پیاده سازی انواع IVR های یک یا چند مرحله ای

3.      ضبط کلیه مکالمات با انواع سناریو‌ها

4.      صندوق صوتی پیشرفته

5.      راه‌اندازی انواع Ring Group

6.      پیاده سازی انواع Time Condition ها

7.      انواع صف‌های ساده و پیچیده

8.      سیستم پیجینگ , Paging

9.      امکان کنفرانس صوتی و تصویری

10. اتصال به انواع کارت‌ها و گیتوی‌های تلفنی

11. اتصال به SIP Trunk مخابرات

12. گرفتن انواع گزارشات مدیریتی از مرکز تلفن

13. کلیه تنظیمات امنیتی

14. یک فکس سرور همه کاره

15. یک میل سرور حرفه‌ای

16.  و ده‌ها امکان و سناریوی دیگر ….

 

سرفصل ها
در این دوره بیش از 15 ساعت ویدیوی آموزشی با بالاترین کیفیت و قابلیت اجرا در موبایل در اختیار شما قرار می‌گیرد. دوره ما پیش‌نیاز خاصی ندارد و تنها آشنایی نسبی با مباحث Network+ کافی خواهد بود.

1.      آشنایی با ایزابل

2.      آشنایی با مفاهیم ویپ

3.      آموزش نصب ایزابل

4.      تنظیمات شبکه ایزابل

5.      تنظیمات داخلی ها

6.      تنظیمات مسیر وردی و خروجی

7.      تنظیمات ترانک

8.      ترانک بین ایزابل و گیت وی نیوراک

9.      ترانک بین ایزابل و گیت وی گرند استریم

10. ترانک بین دو ایزابل ( الستیکس)

11. آموزش استفاده از کارت های ویپ

12. راه اندازی SIP Trunk مخابرات در ایزابل

13. دایال پترن در ایزابل

14. فارسی سازی ایزابل

15. صندوق صوتی ایزابل

16. تنظیمات ساعت کاری در  ایزابل

17. راه اندازی IVR در  ایزابل

18. صف در ایزابل

19. ضبط مکالمات در ایزابل

20. تهیه نسخه پشتیبان از ایزابل

21. تقویم ایزابل

22. انتقال تماس در ایزابل

23. گزارش تماس ها در ایزابل

24. راه اندازی فکس سرور روی ایزابل

25. تنظیمات امنیتی در ایزابل (مقدماتی)

 

کمی در مورد مدرس دوره
مدرس این دوره حمیدرضا آروین نژاد، کارشناس ارشد شبکه است. ایشان علاوه بر تجربه مدرس ارشد بودن در دوره‌های میکروتیک، مدرس دوره‌های ویپ مبتنی بر استریسک، مشاور و مجری پروژه‌های مختلف برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ و نویسنده کتاب آموزش میکروتیک دوره MTCNA به زبان ساده نیز بوده‌اند. در حال حاضر نیز در پست مدیر فنی شرکت ویرا پردازش رامان در بخش ویپینگ فعالیت دارند.

چرا مکتب خونه؟
در دوره های مکتب خونه علاوه بر استفاده از اساتید مجرب و محتوای قوی آموزشی، آزمون‌های مداوم و تمرینات منظم نیز برای تثبیت یادگیری ارائه می‌شوند. ما قصد نداریم تنها به شما چند ساعت آموزش تصویری ارائه کنیم؛ بلکه می‌خواهیم نیروی کار باکیفیت برای بازار کار تربیت کرده و آموزش تئوریک را در کنار آموزش عملی پیش ببریم. در حال حاضر استقبال از آموزش‌های مجازی رو به‌افزایش است اما همچنان بسیاری معتقدند هیچ‌چیز جای روش‌های کلاسیک را نخواهد گرفت. ما قصد داریم این باور را شکسته و تا حد ممکن شکاف بین آموزش مجازی و واقعی را کاهش دهیم.

کلام آخر
ارتباطات رکن اصلی جهان امروزند. هر خانه و هر فردی با یک شماره تلفن شناخته می‌شود. اولین کار پس از تاسیس شرکت نیز اختصاص خط تلفن و ایجاد شبکه داخلی است. VoIP ابزاری است که ارتباطات درون‌سازمانی و بیرون‌سازمانی را ساده‌تر کرده و امکان نظارت بر آن‌ها را به شما می‌دهد. با استفاده از VoIP می‌توان علاوه بر صدا، فایل هم جابجا کرد و از سرعت بالایی بهره برد. در این مطلب به نرم‌افزار ایزابل پرداختیم. این نرم‌افزار در محیطی دوست‌داشتنی به شما اجازه ایجاد شبکه و نظارت بر آن را می‌دهد. یادگیری این نرم‌افزار برای دستیابی به پست‌هایی نظیر مدیر آی‌تی یا کارشناس شبکه بسیار ضروری است. پیشنهاد ما به شما دوره‌های مکتب خونه است که علاوه بر ارائه مطالب مورد نیاز و به‌روز و پوشش تمام سرفصل‌ها، با تمرین و کوییز به یادگیری عمیق و عملی شما کمک می‌کنند. 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - نصب و راه اندازی

01:30 ساعت (شامل 01:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - تنظیمات ابتدایی در ایزابل

00:35 ساعت (شامل 00:33 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - انواع ارتباطات ایزابل

02:36 ساعت (شامل 02:33 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - مدیریت تماس‌های ورودی

03:09 ساعت (شامل 03:06 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - مدیریت توزیع تماس‌ها

01:04 ساعت (شامل 01:03 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - امکانات تکمیلی در ایزابل

04:19 ساعت (شامل 04:16 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - گزارش‌گیری از تماس‌ها

00:25 ساعت (شامل 00:25 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - امنیت در ایزابل

00:32 ساعت (شامل 00:31 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

03:00 ساعت

آموزش Dialplan در استریسک

استریسک نرم‌افزاری برای طراحی و توسعه برنامه‌های تلفن محور است. با این نرم‌افزار می‌توانید تماس تلفنی را کنترل کنید، شبکه تلفنی بسازید، شبکه VoIP بسازید و... . کاربردهای استریسک در حال حاضر پایه و اساس بسیاری از کسب‌وکارها را تشکیل می‌دهد. برای مثال زمانی که پاسخگوی خودکار تماس مشتریان را جواب داده و آن‌ها را راهنمایی می‌کند یا وقتی که شما قبضتان را از طریق تلفن پرداخت می‌کنید، این تماس‌ها با استریسک برنامه‌ریزی شده‌اند. یادگیری استریسک امکان دستیابی به موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی را برای شما فراهم می‌کند. یکی از مباحث پایه‌ای در استریسک Dial plan است. تسلط به Dialplan نقطه شروع یادگیری استریسک و برنامه‌ریزی تماس‌های تلفنی یا راه‌اندازی شبکه خواهد بود. در این مطلب قصد داریم شما را با دوره آموزش Dialplan در استریسک آشنا کنیم.

Dial plan در استریسک

Dialplan قلب تپنده تمام قابلیت‌های این نرم‌افزار است. اگر بخواهید با رابط مدیریتی استریسک (AMI) یا رابط درگاه استریسک (AGI) کار کنید، باید کار با Dialplan را بلد باشید. در واقع اساسی‌ترین و مهم‌ترین آموزش از مجموعه آموزش‌های استریسک مربوط به Dialplan است. درواقع برنامه‌ای که شما در رابط کاربری می‌نویسید قرار است در نهایت روی Dialplan اثر بگذارد. این بخش شامل کد مخصوصی است که تنها استریسک آن را می‌فهمد و اساسی‌ترین راه کنترل تماس‌ها است. 

دوره آموزش Dial plan در استریسک

این دوره شامل بیش از 700 دقیقه ویدیوی آموزشی به‌همراه پاورپوینت و پی‌دی‌اف‌های لازم است. در کنار آموزش‌های ارائه شده، پکیج فارسی‌سازی نرم‌افزارهای معرفی شده نیز به شما ارائه خواهند شد. سرفصل‌های این دوره عبارتند از:

 • معرفی ابزار‌ها و برنامه‌های استفاده شده در این آموزش
 • معرفی فایل‌های داخل پکیج آموزشی
 • مفهوم توسعه در استریسک
 • معرفی ابزار‌های توسعه در استریسک
 • مفهوم Channel و بررسی انواع آن در استریسک
 • تشریح فایل extensions.conf‌, تعریف Context ,‌Dialplan
 • آشنایی با Extension ,‌Priority ,‌n ,‌Label ,‌same و Comment
 • فراخوانی Context‌ها و File‌ها در یکدیگر :
  • فراخوانی یک Context در Context ای دیگر
  • فراخوانی زمانبندی شده‌ی Conetxt ها
  • روش‌های فراخوانی یک فایل در فایلی دیگر
 • تمرین Dialplan نویسی (مرور عملی مباحث گذشته)
 • آشنایی کلی با ساختارFreePBX  و ایزوهای مبتنی بر آن
 • بررسی فرایند ساخت یک داخلی
  • در استریسک
  • در ایزوهای مبتنی بر FreePBX
 • بررسی ارتباط Channel و Context
  • در استریسک
  • در ایزوهای مبتنی بر FreePBX
 • تمرین Dialplan نویسی (مرور عملی مباحث گذشته)
 • بررسی اپلیکیشن‌های Answer , Playback , Hangup
 • دیباگ کد‌های Dialplan و آشنایی مختصر با محیط CLI در استریسک
 • بررسی اپلیکیشن‌های Background , WaitExten , Goto
 • بررسی اپلیکیشن‌های Verbose , NoOp
 • بررسی انواع متغییر‌ها در Dialplan
 • بررسی اپلیکیشن Dial
 • سناریوی اول : برنامه‌ای هوشمند برای گرفتن موجودی و یا آخرین گردش‌ها از حساب‌ بانکی
 • اپلیکیشن Dial در CLI استریسک
 • کار با Local Channel ها در استریسک
 • آشنایی با Function ها در Dialplan
 • فارسی سازی فایل‌ها و تغییر زبان پیش‌فرض استریسک
 • بررسی اپلیکیشن‌های SayNumber , SayDigits , SayAlpha , SayPhonetic
 • بررسی اپلیکیشن‌های Authenticate و DISA
 • بررسی اپلیکیشن‌های Read , System
 • بررسی Expression ها و کار با رشته های متنی در Dialplan
 • بررسی اپلیکیشن‌های ExecIF, GotoIF , GotoIFTime
 • سناریوی دوم : ساخت یک منشی دیجیتال یا AA
 • سناریوی سوم : ساخت برنامه مدیر منشی
 • بررسی Dial Patterns در استریسک
 • سناریوی چهارم : توسعه برنامه مدیر منشی قبلی
 • سناریوی پنجم : بستن ۰۰ و موبایل برای برخی از داخلی‌ها
 • بررسی اپلیکیشن ChanSpy
 • سناریوی ششم : بهبود عمل شنود در FreePBX  , Elastix , ISSABEL
 • بررسی Extension های از پیش تعریف شده
 • آشنایی با Macro و Subroutine ها
 • آشنایی با مسیر های Dial در FreePBX و ایزوهای مبتنی بر آن 

کلام آخر

استریسک برای علاقمندان به شبکه و IT نرم‌افزاری مهم است. در واقع اگر شما بخواهید مدیر یا توسعه‌دهنده شبکه در یک سازمان باشید، نیاز به این مهارت خواهید داشت. این نرم‌افزار کاربردی در مقیاس جهانی داشته و یادگیری آن می‌تواند شما را به یک آینده شغلی خوب برساند.

در میان مباحث ارائه شده برای استریسک، Dialplan اساسی‌ترین و مهم‌ترین دوره موجود است. زیرا پس از یاد گرفتن آن، بیشتر راه تسلط بر استریسک و کنترل سیستم‌های تلفنی را طی کرده اید. در این مطلب سعی کردیم علاوه بر نشان دادن اهمیت موضوع، راهکارهایی برای یادگیری Dialplan در استریسک به شما نشان دهیم. اگر تصمیم به یادگیری دارید همین امروز اقدام کنید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - بررسی مفاهیم ابتدایی

02:05 ساعت (شامل 01:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - آشنایی با ساختار‌ها

02:54 ساعت (شامل 00:54 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - آشنایی با اپلیکیشن‌ها (قسمت اول)

00:16 ساعت (شامل 00:16 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - دیباگ در کد‌های DialPlan

00:34 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - آشنایی با اپلیکیشن‌ها (قسمت دوم)

02:27 ساعت (شامل 02:24 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - آشنایی با Channelهای Local

00:58 ساعت (شامل 00:57 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - آشنایی با اپلیکیشن‌ها (قسمت سوم)

04:32 ساعت (شامل 04:32 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

03:00 ساعت

آموزش برنامه نویسی AGI در استریسک

آموزش AGI در استریسک

AGI مخفف رابط درگاه استریسک (Asterisk Gateway Interface) بوده و بخشی از استریسک است که به یک برنامه خارجی اجازه دستکاری یک کانال در Dialplan را می‌دهد. کاربردهای AGI در دنیای کسب‌وکار عبارتند از:

 • ساخت یک تلفن بانک واقعی
 • ساخت انواع ماژول‌های نظرسنجی
 • پیاده‌سازی IVR های پیچیده
 • ساخت انواع مسابقات تلفنی
 • ساخت ماژول حضور و غیاب پرسنلی
 • پیاده‌سازی ماژول اعلان کد اپراتوری
 • ساخت ماژول اصلاح Caller ID
 • پیاده‌سازی ماژول خوشامد گویی به مخاطبان با ارسال SMS
 • اجرای انواع سیاست گذاری ها بر روی کاربران ، تماس های ورودی و خروجی مرکز تلفن

دوره آموزش AGI در استریسک

برای یادگیری این دوره لازم است ابتدا Dialplan را بشناسید. پیش‌نیاز دیگر این دوره تسلط به یک یا چند زبان برنامه‌نویسی است. دوره آموزش AGI با ارائه سرفصل‌های زیر قصد دارد تمام مباحث مربوط به AGI را پوشش داده و سپس از طریق دو سناریو (نظرسنجی تلفنی و تلفن بانک) یادگیری شما را با مثالی واقعی تثبیت کند. سرفصل‌ها عبارتند از:

 • معرفی کاربرد‌های توسعه استریسک با AGI
 • معرفی ابزار‌ها و برنامه‌های استفاده شده در این آموزش
 • معرفی فایل‌های داخل پکیج آموزشی
 • معرفی AGI
 • معرفی زبان‌ها و کتابخانه‌های AGI
 • ساخت اولین اسکریپت AGI به زبان PHP
 • بررسی برخی از دستورات پر کاربرد در AGI
 • دیباگ AGI در استریسک
 • معرفی Dead AGI و اجرای AGI در کانال‌های غیر فعال
 • ارتباط با دیتابیس
 • نصب PHP My Admin
 • نصب Webmin
 • واکشی داده از دیتابیس
 • ورود داده به دیتابیس
 • معرفی فایل sql.php برای دسترسی به لایه دیتابیس (راه‌کاری دیگر)

بررسی و پیاده سازی دو سناریو

 • ساخت ماژول نظرسنجی
 • ساخت تلفن بانک

معرفی EAGI و FastAGI

باید‌ها و نباید‌ها در اسکریپت نویسی AGI

این دوره برای تمام مدیران آی‌تی، برنامه‌نویسان سیستم‌های تلفنی، علاقه‌مندان VoIP و مسائل مربوطه، مدیران شبکه، مدیران و کارشناسان تبلیغات، فروش و مسئولان واحد پشتیبانی و علاقمندان به اختیار کردن این موقعیت‌های شغلی مناسب است.

کلام آخر
در این مطلب ابتدا استریسک، مزایا و اهمیت آن در دنیای امروزی را شرح دادیم. گفتیم که این اهمیت را می‌توانید از جستجوی نام استریسک در سایت‌های کاریابی متوجه شوید. در حال حاضر تقاضای نیروی کار برای استریسک در مقیاس جهانی وجود دارد.

در واقع شما با یاد گرفتن مهارت‌های کار با استریسک نه‌تنها در ایران آینده شغلی خوبی خواهید داشت، بلکه می‌توانید به مهاجرت از طریق کاریابی به کشورهای پیشرفته نیز فکر کنید. چون که در این کشورها تعداد کسب‌وکارهای جدید رو‌به‌رشد است و نیاز به کار با سیستم‌های تلفنی به‌صورت پیشرفته هرروز بیشتر می‌شود. در ادامه متد آموزشی مکتب‌خونه برای AGI یا رابط درگاه استریسک را گفتیم. این رابط برای طراحی برنامه‌هایی مثل تلفن‌بانک و نظرسنجی تلفنی استفاده می‌شود.

با AGI می‌توانید از طریق یک برنامه‌ی خارجی، Dialplan را کنترل کنید. تفاوت دوره مکتب‌خونه با دیگر دوره‌های موجود در ارائه سناریوهای واقعی کسب‌وکار برای آموزش عملی و گرفتن کوییز و دادن تمرین به‌طور منظم برای یادگیری بهتر است. ما در مکتب‌خونه تلاش می‌کنیم شکاف بین آموزش مجازی و حضوری را تا حد ممکن کاهش داده و تفهیم را به حداکثر برسانیم. اگر تصمیم به یادگیری این مهارت گرفته‌اید بهتر است بدانید رقابت در این زمینه روز به روز در حال افزایش است و جای هیچ درنگی نیست. پس همین امروز اقدام کنید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - آشنایی با مفاهیم

01:35 ساعت (شامل 01:32 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - دیباگ در AGI

00:31 ساعت (شامل 00:31 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - کار با ابزار‌ها و پایگاه داده

01:39 ساعت (شامل 01:39 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - ماژول نظرسنجی تلفنی

01:19 ساعت (شامل 01:19 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - تلفن بانک

02:43 ساعت (شامل 00:43 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - مفاهیم تکمیلی

00:26 ساعت (شامل 00:26 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

03:00 ساعت

آموزش Call File در استریسک

Call File در استریسک

در بخش‌های قبل فهمیدیم که استریسک نرم‌افزاری مدرن و پرکاربرد است و در ادامه گفتیم که برای اهداف بازاریابی، Call File قابلیت مهم این نرم‌افزار به‌حساب می‌آید. این قابلیت همچنین برای ارتباط با مشتری و واحد پشتیبانی نیز کاربرد دارد. با Call File می‌توان تماس‌های خودکار را برنامه‌نویسی کرد. مثلا زمانی که شما با شرکتی تماس می‌گیرید و قبل از وصل شدن به کارشناس توسط یک صدای ضبط شده راهنمایی می‌شوید، آن تماس با Call File برنامه‌نویسی شده‌است. در حال حاضر شرکت‌ها به‌خصوص شرکت‌های اینترنتی نیاز روزافزونی به برنامه‌نویس سیستم‌های تلفنی دارند. موقعیت‌های شغلی مربوط به این مهارت به همین خاطر از حقوق و مزایای خوبی برخوردارند. اما چگونه می‌توان از این تقاضای موجود استفاده کرد؟ بهترین راه برای یادگیری کار با استریسک و استفاده از قابلیت‌های مربوط به Call File چیست؟

دوره آموزش Call File در استریسک

حالا که به اهمیت Call File در استریسک پی بردیم، قصد داریم راهکار مناسبی جهت یادگیری آن به شما معرفی کنیم. آموزش الکترونیک یا همان E-Learning باعث شده است که یادگیری مهارت‌های مختلف دیگر کاری سخت، دور از دسترس و هزینه‌بر نباشد. مکتب‌خونه یکی از ارائه دهندگان این نوع آموزش است. دوره آموزش Call File استریسک توسط مکتب‌خونه و در قالب 93 دقیقه فیلم آموزشی به شما ارائه می‌شود. سرفصل‌های این دوره عبارتند از:

 • معرفی Call File‌ها و انواع جریان‌های اجرایی در آن
 • بررسی ساختار یک Call File
 • بررسی نکات مهم و عیب‌یابی در حین کار با Call File‌ها
 • معرفی دستورات لینوکس که در پیاده‌سازی سناریوها از آن‌ها استفاده خواهد شد (chmode , touch ,….)
 • پیاده‌سازی ۲ مثال با ۲ جریان اجرایی مختلف
 • ساخت یک کمپین تبلیغاتی و تماس خودکار

این دوره برای تمام مدیران آی‌تی، برنامه‌نویسان سیستم‌های تلفنی، علاقه‌مندان VoIP و مسائل مربوطه، مدیران شبکه، مدیران و کارشناسان تبلیغات، فروش و مسئولان واحد پشتیبانی و علاقمندان به اختیار کردن این موقعیت‌های شغلی مناسب است.

کلام آخر

برنامه‌نویسی تماس‌ها و سیستم‌های تلفنی در اکوسیستم کسب‌وکارهای جدید کاری حیاتی و مهم به‌حساب می‌آید. شرکت‌ها از طرفی نیاز به داشتن یک شبکه تلفنی درونی داشته و از طرف دیگر برای بخش ارتباط با مشتریان خود نیاز به پیام‌های خودکار دارند. اگر نرم‌افزاری مثل استریسک نباشد، واحد مشتریان باید برای تمام تماس‌ها یک پاسخگوی حاضر و آماده داشته باشد و این کار در شرکت‌های بزرگ تبدیل به کابوسی پرهزینه برای مدیران خواهد شد.

از همین جهت در حال حاضر افرادی که توانایی کار با استریسک و خصوصا قابلیت مهم Call File را داشته باشند، شانس بالایی برای تصاحب یک موقعیت شغلی خوب دارند. راهی که ما به شما برای یادگیری این مهارت معرفی می‌کنیم، دوره آموزش Call File مکتب‌خونه است. در این دوره شما علاوه بر یاد گرفتن سرفصل‌های مهم برای کنترل تماس‌های تلفنی، در قالب کوییزهای مرتب و تمرین‌هایی نزدیک به دنیای واقعی، یادگیری خود را می‌سنجید و آماده ورود به بازار کار می‌شوید. علاقمندان به این رشته روز به روز زیادتر و قوی‌تر می‌شوند پس اگر تصمیم به یادگیری گرفته‌اید، لحظه‌ای درنگ نکنید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

آموزش برنامه نویسی AMI در استریسک

01:37 ساعت (شامل 01:34 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

02:56 ساعت

آموزش برنامه نویسی AMI در استریسک

AMI در استریسک

Asterisk Management Interface یا AMI سیستمی است که برای مدیریت شبکه‌های تلفنی داخلی و خارجی شرکت طراحی شده است. با استفاده از AMI می‌توانید بر عملکرد تلفن‌های داخلی یا مرکز تماس نظارت داشته باشید، ماژول تماس خودکار را پیاده‌سازی کنید، سیستم هشدار و سیستم‌های امنیتی کار بگذارید، پنل مدیریتی برای سیستم تلفنی طراحی کنید و... . در واقع AMI راهی است که می‌توانید از طریق آن ایده‌های خود برای سیستم‌های تلفنی خودکار را پیاده‌سازی کرده و بر فعالیت تلفن‌ها نظارت کنید.

دوره آموزش AMI در استریسک

پس از گذراندن این دوره قادر خواهید بود از امکانات مدیریتی استریسک در راستای سازماندهی به تماس‌های داخلی و خارجی شرکت استفاده کنید. در این دوره برنامه‌نویسی با PHP و فراخوانی از پایگاه‌داده توسط MySQL انجام می‌شود و سناریوهای استفاده شده برگرفته از موقعیت‌های واقعی است. پیش‌نیازهای این دوره آشنایی با Dialplan در استریسک و آشنایی با یک زبان برنامه‌نویسی هستند.

 • معرفی کاربردهای توسعه استریسک با AMI
 • معرفی فایل‌های داخل پکیج آموزشی
 • معرفی ابزارها و برنامه‌های استفاده شده
 • آشنایی با معماری AMI
 • معماری کلی اینترفیس AMI
 • ساختار Event‌ها
 • ساختار Action‌ها
 • ساختار Response‌ها
 • پیکربندی AMI در استریسک
 • بررسی دستورات کاربردی AMI در کنسول استریسک
 • معرفی راه‌های ارتباط با AMI
 • AMI بر روی TCP
 • اتصال به AMI از طریق Telnet
 • AMI بر روی HTTP
 • معرفی api یا وب‌سرویس AJAM  برای اتصال به AMI در مدل HTTP
 • پیکربندی micro web server در استریسک
 • اتصال به AMI از طریق Browser
 • معرفی زبان‌ها و کتابخانه‌ها برای کار با AMIبررسی زبان‌های برنامه‌نویسی مناسب برای کار با Action‌ها و Event‌ها
 • معرفی کتابخانه PHPManager برای کار با AMI در PHP
 • معرفی کتابخانه AsterNet برای کار با AMI در .net
 • ساخت ماژول تماس خودکار به زبان PHP
 • بررسی سناریو و ساخت پایگاه داده
 • ساخت ماژول تماس‌گیر خودکار (Manager Action)
 • ساخت ماژول بررسی نتایج تماس‌های گرفته شده‌ (Manager Event)
   

این دوره برای تمام مدیران آی‌تی، برنامه‌نویسان سیستم‌های تلفنی، علاقه‌مندان VoIP و مسائل مربوطه، مدیران شبکه، مدیران و کارشناسان تبلیغات، فروش و مسئولان واحد پشتیبانی و علاقمندان به اختیار کردن این موقعیت‌های شغلی مناسب است.

کلام آخر

کمتر کسی در دنیای امروز حداقل یک‌بار با یک پاسخگوی خودکار تلفنی روبرو شده است. امروزه شرکت‌های بزرگ مجبورند بخش پشتیبانی و ارتباط با مشتریان خود را با روش‌های پیشرفته مدیریت کنند. استریسک نرم‌افزاری است که به‌راحتی امکان مدیریت سیستم‌های تلفنی شرکت را برای شما فراهم می‌کند. این نرم‌افزار در حال حاضر در تمام جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و یادگیری آن می‌تواند در همه جای دنیا منجر به کاریابی شود. با استفاده از استریسک می‌توانید تماس‌های ورودی، خروجی و داخلی شرکت خود را کنترل کرده و برنامه‌ریزی کنید.

مسئولان شبکه و مدیران آی‌تی نیازمند یادگیری این مهارت‌اند. در این مطلب سعی کردیم پس از معرفی این سیستم نرم‌افزاری، شما را با بخش مهمی از آن یعنی AMI یا رابط مدیریتی استریسک آشنا کنیم. با AMI می‌توانید بر خطوط تلفنی شرکت نظارت کرده و پیغام‌های آماده برای اطلاع‌رسانی جلسات یا پاسخگویی مشتریان روی آن ضبط کنید. از طریق دوره آموزشی مکتب‌خونه به‌سادگی و با کمترین هزینه می‌توانید صاحب این مهارت مهم و کاربردی شوید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - آشنایی با مفاهیم و شمارش AMI

01:44 ساعت (شامل 01:40 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - اتصال به AMI

03:27 ساعت (شامل 01:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - ماژول تماس خودکار

01:54 ساعت (شامل 01:54 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش VOIP سیسکو – CME

آموزش VOIP

آموزش ویپ به یکی از مهمترین نیازهای شرکت‌های تازه‌تاسیس یعنی برقراری ارتباطات باکیفیت داخلی کمک می‌کند. این ارتباط در قدیم به خطوط تلفن محدود می‌شد، اما در حال حاضر ابزاری برای انتقال انواع فایل نیز به شمار می‌رود. یکی دیگر از پیشرفت‌های اتفاق افتاده در این زمینه، تلفن اینترنتی یا VoIP است که سرعت و دقت بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد. سیسکو به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه شبکه، CME یا Call Manager Express را ارائه داده است. با استفاده از این سیستم می‌توان ارتباطات پایدار اینترنتی برای انتقال انواع فایل از جمله صدا برقرار کرد. در این مطلب قصد داریم علاوه بر معرفی اولیه VoIP و CME و توضیح نحوه کار تلفن‌های voip، بهترین راه آموزش ویپ سیسکو-CME را نیز به شما نشان دهیم.

کاربرد دوره آموزش voip چیست؟

شبکه‌های تلفنی از زمان‌های دور یکی از ارکان شکل‌گیری هر سازمانی بوده‌اند. بدون وجود ارتباطات داخلی باکیفیت و امن، مشکلات جدی برای سازمان به وجود خواهد آمد. این شبکه‌ها با گذشتن زمان تبدیل به شبکه‌های اینترنتی شدند و تغییر نام دادند. در حال حاضر VoIP امکانی است که با آن می‌توانید جدا از برقراری تماس، فایل هم منتقل کنید. سیسکو به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های دنیا در زمینه شبکه، سیستم مدیریت سریع‌السیر تماس یا CME را به بازار ارائه کرده است.

با استفاده از CME می‌توان سناریوهای مختلف را برای شبکه‌های داخلی شرکت پیاده‌سازی کرد. این مهارت و این نقش برای سازمان‌ها خصوصاً سازمان‌های نوپا بسیار حیاتی است و برای همین یادگیری آن شما را در رقابت برای کسب شغل، از دیگران جلو می‌اندازد.

دوره voip مکتب‌خونه به شما کمک می‌کند جدیدترین اطلاعات را در این زمینه یاد گرفته و دانش خود را در قالب کوییز، تمرین و سناریوهای واقعی بسنجید. در این دوره با مشاهده فیلم آموزش voip به زبان فارسی شما و انجام تمرینات، شما توانایی ورود به بازار کار را کسب خواهید کرد و قادر خواهید بود پیچیده‌ترین سناریوهای ممکن در این زمینه را پیاده‌سازی نمایید.

هدف از یادگیری دوره آموزش voip چیست؟


در دوره آموزش VOIP پس از بررسی مبانی CME و آموزش راه‌اندازی ویپ، وارد سناریوهای عملی می‌شویم و از این طریق مباحث را یاد خواهید گرفت. این سناریوها عبارت‌اند از:

·        راه‌اندازی مرکز تلفنی CME سیسکو

·        راه‌اندازی Voice VLAN

·        تغییر فریم‌ورک تلفن سیسکو

·        اتصال روتر سیسکو به خطوط شهری

·        اتصال روتر سیسکو به SIP Trunk مخابرات

·        اتصال روتر سیسکو به خطوط دیجیتالی E1

·        اتصال روتر سیسکو به مراکز تلفنی ایزابل

·        اتصال روتر سیسکو به تجهیزات آنالوگ قدیمی

پیش‌نیازها و منابع مکمل برای فراگیری دوره آموزش voip چیست؟


توجه داشته باشید شرکت در دوره آموزش VOIP سیسکو بدون داشتن اطلاعات قبلی از زمینه‌های شبکه‌ای و سیسکو ممکن نیست. پیشنهاد ما برای قبل از شروع این دوره، شرکت در دوره Network+ و دوره CCNA Collaboration - CME است.

یک سری مطالب اضافه هم پس از اتمام دوره به شما ارائه می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مطالب مرتبط با شبکه تلفنی CUCM سیسکو به‌صورت پکیج جداگانه است. با کمک این دوره و اطلاعات اضافی ارائه‌شده می‌توانید به‌عنوان کارشناس VoIP، سناریوهای پیشرفته را پیاده‌سازی کرده و به نیروی کار ارزشمندتری تبدیل شوید.

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش viop مکتب‌خونه چیست؟


هنوز هم ترجیح بسیاری از افراد جامعه استفاده از روش‌های حضوری آموزش است. این عدم اعتماد به شیوه‌های جدید را می‌توان تا حدودی به‌پای تازه بودن این امکانات در ایران نوشت. در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که استقبال از این روش‌ها بیشتر و بیشتر شده است. ما در مکتب‌خونه قصد داریم شکاف بین آموزش حضوری و واقعی را از این نیز کمتر کنیم.

دوره‌های آموزش کار با ویپ مکتب‌خونه علاوه بر ارائه مطلب با بهترین کیفیت ممکن و همچنین ارائه اطلاعات اضافی لازم، شما را با تمرین‌های منظم و گرفتن کوییز دائماً سنجیده و به فهم عمیق‌تر مطالب کمک می‌کند. هدف ما از این دوره‌ها تنها انتقال یک مطلب نیست. ما قصد داریم نیروهای آماده و توانا برای بازار کار آماده کنیم و سطح آموزش الکترونیک در ایران را بالا ببریم.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول: مراحل مقدماتی برای راه‌اندازی سیستم VOIP

03:01 ساعت (شامل 02:51 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم: شروع کار با CME سیسکو

01:51 ساعت (شامل 01:46 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم: کارهای پیشرفته با CME

02:39 ساعت (شامل 02:37 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه پایانی

06:00 ساعت