• آموزش Git:
  219,000 ت 186,150 ت
 • آموزش اصول پایگاه داده و SQL Server:
  199,000 ت 169,150 ت
 • آموزش برنامه‌نویسی C++:
  259,000 ت 220,150 ت
 • آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول:
  359,000 ت 305,150 ت
 • آموزش طراحی وب سایت (Front-End):
  129,000 ت 109,650 ت
 • مجموع:
  1,165,000 ت 990,250 ت
 • مجموع تخفیف: 174,750 ت
خرید تخصص
قیمت: 990,250 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 990,250 تومان
آموزش طراحی سایت با php

آموزش طراحی سایت با php

آموزش طراحی سایت با php

دوره‌ها

در این تخصص، علاوه بر آموزش طراحی سایت با php  به آموزش مباحث دیگری از قبیل آموزش ++C، طراحی front end  و آموزش sql  نیز پرداخته شده است. PHP (یا PHP Hypertext Preprocessor) یک زبان برنامه‌نویسی سمت سرور است و برای ایجاد صفحات وب پویا استفاده می‌شود. توانایی تعامل با پایگاه‌داده و تعبیه شدن در کدهای HTML را دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های این زبان ‌برنامه‌نویسی، متن باز بودن آن است. همچنین یکی از ویژگی متمایز زبان PHP اجرای آن به صورت اسکریپتی روی سرور است.

در حال حاضر با افزایش کسب‌وکارهای حوزه‌ی آی‌تی، فرصت‌های شغلی بسیاری در زمینه‌ی طراحی سایت با PHP به وجود آمده است. در همین راستا مجموعه‌ای از دروس تخصصی در این زمینه‌ آماده شده‌است، که علاقه‌مندان به طراحی سایت بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای و از پایه  بتوانند این حرفه را یاد بگیرند و آماده ورود به بازار کار حرفه‌ای حوزه‌ی آی‌تی شوند.

مهارت‌های کاربردی بسیاری در تخصص طراحی سایت با PHP  به‌دست خواهید آورد، این مهارت‌ها شما را در یادگیری طراحی سایت یاری می‌کند. این مهارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با زبان ++C که یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا است و زبان مناسبی است برای آشنایی با مبانی برنامه‌‌نویسی است. مبانی برنامه‌نویسی پیش‌زمینه‌ی اکثر حرفه‌ها در زمینه‌ی آی‌تی است.

آشنایی با front-end برای اشخاصی که می‌خواهند طراحی سایت با PHP فرا بگیرند، مهم است. به این دلیل که front-end با کاربر ارتباط برقرار می‌کند.

آشنایی با پایگاه‌داده امر مهمی در طراحی سایت با PHP است، از این رو در این بخش به آموزش پایگاه‌داده‌ی رابطه‌ای SQL پرداخته می‌شود.

آخرین ولی مهم‌ترین بخش تخصص طراحی سایت با PHP، آشنایی با زبان تحت وب PHP و فریم‌ورک لاراول است، PHP یکی از پرطرف‌دارترین زبان‌های سمت سرور است. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این زبان شبیه بودن سینتکس این زبان به زبان برنامه‌نویسی ++C است.

در انتها دانشجو توانایی طراحی سایت با PHP را خواهد داشت و آماده ورود به بازار کار خواهد شد.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش برنامه‌نویسی C++

آموزش ++C


 آموزش ++C: بسیاری از برنامه‌های کاربردی و ضروری در دنیای IT به وسیله زبان برنامه نویسی C++ نوشته شده‌اند. Microsoft Office، سیستم عامل Windows، بسیاری از آنتی ویروس‌ها، نرم افزارهای گرافیکی و موتورهای بازی‌سازی و همینطور نرم‌افزار بسیاری از سیستم‌های Embedded و سرورهای مهم تنها مثال‌هایی هستند که نشان‌دهنده اهمیت این زبان برنامه‌نویسی هستند.

 آموزش برنامه نویسی C++ طیف بسیار وسیعی از کاربردها را شامل می‌شود. از برنامه‌های بسیار کم حجم و کوچک تا برنامه‌های با حجم بالا و گرافیک سنگین. همچنین هرجا که صحبت از کارایی و استفاده بهینه از منابع سیستم به میان می‌آید پای این زبان به وسط کشیده می‌شود. همینطور نوشتن برنامه های Multi Platform یکی دیگر از نیازهایی است که با استفاده از این زبان و دنیایی از ابزارها و کتابخانه‌های نرم افزاری در کنار آن پاسخ داده می‌شود.

کار بر روی زبان برنامه‌نویسی سی پلاس پلاس c++ از سال 1979 شروع شد و شخصی به نام استروس‌تروپ متوجه شد که سیمولا برای طراحی برنامه‌های بسیار بزرگ مناسب می‌باشد. اما در ادامه متوجه این موضوع گردید که استفاده از این ویژگی بسیار عملکرد کندی را به همراه خود خواهد آورد.

در ابتدا کار با مشکل هسته یونیکس مواجه بودیم ولی استروس‌تروپ با استفاده از تجربیات خود در زمینه‌ی زبان c، توانست ویژگی‌های سیوملا را توسعه دهد.

در سال 1983 زبان برنامه نویسی c جایگاه خود را به زبان c++ واگذار نمود و پس از آن زبان برنامه‌نویسی c++ با ویژگی‌های بسیار زیادی رو به رو گردید اگر بخواهیم به بخشی از این ویژگی‌ها اشاره کنیم، باید حتما موارد زیر را خاطر نشان شویم:

توابع مجازی
سربارگزاری عملگر
نام تابع
ارجاعات
ثابت‌ها
کنترل حافظه توسط کاربر
ارث بری‌های چندگانه
اعضای ثابت تابع
همچنین دیگر ویژگی‌های زبان سی پلاس پلاس c++ که در سال 1990 به صورت کامل منتشر گردید.

نام دیگری که می‌توان برای زبان برنامه نویسی c++ در نظر بگیریم که در گذشته به این نام نیز شناخته می‌شد، زبان c با کلاس بود. در حال حاضر همان‌طور که می‌دانید هنوز زبان برنامه‌نویسی c++ را به عنوان یکی از ابر زبان‌های برنامه‌نویسی می‌شناسند.

زبان c++ یک زبان برنامه‌نویسی سطح میانه می‌باشد و برای سیستم عامل‌هایی همچون ویندوز و mac و یونیکس قابلیت اجرایی دارد. ویژگی‌هایی در برنامه نویسی c++ تعریف شده است که در زبان برنامه‌نویسی سی نیز از این ویژگی‌ها استفاده گردید. یکی از این ویژگی‌ها که می‌شود در مورد آن صحبت کنیم، تعریف for می‌باشد.

با این حال ویژگی‌‌هایی در زبان سی وجود دارد که در واقع در زبان برنامه‌نویسی c++ قرار نگرفته است. از این نوع ویژگی‌ها می‌توانیم به ماکروهای قابل تغییر اشاره کنیم. ناگفته نماند که برخی از این ویژگی‌ها ممکن است سبب ناهماهنگی در بین این دو زبان برنامه‌نویسی گردد. 


در دوره ++C مکتب‌خونه ضمن معرفی ابزارهای مفید برای نوشتن، کامپایل، خطایابی کدهای نوشته شده به زبان ++C به یادگیری مفاهیم اصلی و کاربردی زبان++C در یک محیط واقعی پرداخته می‌شود. تمام مفاهیم مورد نیاز در این زبان شامل متغیرهای اولیه، دستورات شرطی و حلقه‌ها، رشته‌ها، آرایه‌ها و اشاره‌گرها، ساختمان‌ها و داده‌های شمارشی، توابع و نیز مباحث پیشرفته‌­تر شامل حوزه تعریف و فضای نام، مفاهیم برنامه‌­نویسی شئ‌­گرا، وراثت، چندریختی و نیز قالب‌­ها به طور کامل در این دوره مطرح شده است.

همچنین در این دوره تمرینات و نبز یک پروژه‌ی کاربردی جهت افزایش توانایی برنامه‌نویسان برای حل مسائل واقعی، کسب اعتماد به نفس و نیز آماده شدن جهت ورود به جمع برنامه‌نویسان حرفه‌ای این زبان جهت کار در محیط‌های عملیاتی، در نظر گرفته شده است.

سرفصل‌های دوره آموزش برنامه نویسی C++ چیست؟


در دوره آموزش سی پلاس پلاس مکتب‌خونه به معرفی ابزارهای مفید برای نوشتن، کامپایل و خطایابی کدهای نوشته شده به زبان C++ می‌پردازیم. به علاوه مفاهیم اصلی و کاربردی زبان C و C++  را در یک محیط واقعی آموزش می‌دهیم. تمام مفاهیم مورد نیاز در این زبان شامل متغیرهای اولیه، دستورات شرطی و حلقه‌ها، رشته‌ها، آرایه‌ها و اشاره‌گرها، ساختمان‌ها و داده‌های شمارشی، توابع و نیز مباحث پیشرفته‌‌تر شامل حوزه تعریف و فضای نام، مفاهیم برنامه‌نویسی شئ‌گرا، وراثت، چندریختی و همچنین قالب‌ها به طور کامل در این دوره مطرح شده است.

در انتهای فصل‌ها تمریناتی برایتان درنظر گرفته شده و یک پروژه جامع در انتهای دوره برای شما تعریف می‌شود. این تمرینات و پروژه‌ها مهارت شما را برای حل مسائل واقعی افزایش می‌دهد. همچنین می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفستان برای ورود به برنامه‌نویسان حرفه‌ای این زبان و ورود به بازار کار شود. 

فصل اول:‌ مباحث مقدماتی
اگر C++ اولین زبانی است که شما برای شروع یادگیری آن را انتخاب کرده‌اید، باید آشنایی مقدماتی با برنامه‌نویسی، محیط آن، انواع داده‌ها و عمگرها و غیره کسب کنید. از آنجایی که این دوره به آموزش C++ از پایه می‌پردازد، فصل اول به این توضیحات مقدماتی اختصاص یافته است. در انتهای این فصل می‌توانید نوشتن برنامه‌های محاسباتی ساده را به خوبی فرا بگیرید و با انجام تمرینات مطرح‌شده آموخته‌های خود را بسنجید.

فصل دوم: دستورات شرطی و حلقه‌ها
در برنامه‌نویسی همیشه لزومی ندارد که تمام دستورات نوشته‌شده به ترتیب اجرا شوند. اغلب اوقات لازم است دستورات در صورت برقراری شرط‌هایی اجرا شوند؛ اینجاست که کاربرد دستورات شرطی و حلقه‌ها در برنامه‌نویسی نمایان می‌شود. در فصل دوم از دوره C++ آموزش دستورات if ،switch و حلقه‌های while و for به شما عزیزان داده می‌شود. در انتهای فصل هم تمریناتی برای کار با دستورات شرطی و حلقه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

فصل سوم: آرایه‌ها، رشته‌ها و اشاره‌گرها
از مفاهیم پرکاربرد دیگر در برنامه‌نویسی آرایه‌ها هستند. آرایه‌ها را می‌توان ردیفی از متغیرهای هم‌نوع تصور کرد که مکان هرکدام با اندیس‌گذاری مشخص شده‌ است. یک آرایه از متغیرهای char را رشته می‌گویند. از رشته‌ها برای عبارات متنی استفاده می‌شود. در فصل سوم در قالب مثال‌هایی کار با آرایه‌ها و رشته‌ها را به خوبی فرا می‌گیرید. اشاره‌گرها به نوشتن کدهای درست و اصولی در زبان C++ به شما کمک می‌کنند. این مفهوم را می‌توان مزیت زبان‌های خانواده C از جمله سی پلاس پلاس بر سایر زبان‌های برنامه‌نویسی دانست. از همین رو، در ادامه فصل به اشاره‌گرها و تخصیص پویای حافظه می‌پردازیم.

فصل چهارم: ساختمان‌ها و داده‌های شمارشی
ساختمان‌ها یا structure برای تعریف یک موجودی بسیار پرکاربردند. هنگامی که متغیرهای یک موجودی انواع مختلفی از داده‌ها را شامل می‌شوند، باید از ساختمان‌ها استفاده کرد. ساختمان به شما اجازه می‌دهد که مانند آرایه‌ها مجموعه‌ای از داده‌ها را در آن ذخیره کنید؛ اما با این تفاوت که داده‌ها در آرایه باید هم‌نوع باشند ولی در ساختمان این اجبار وجود ندارد. در این فصل به طور کامل به بررسی ساختمان‌ها می‌پردازیم. به علاوه داده‌های شمارشی را در این فصل شرح می‌دهیم.  

فصل پنجم: توابع
توابع از مهم‌ترین اجزای برنامه‌نویسی هستند که نقش بسیار مهمی در ساختارمند شدن برنامه‌ها ایفا می‌کنند. توابع مزایای بیشتری برای برنامه به وجود می‌آورند؛‌ نظم بیشتر، خوانایی بهتر و عملکرد راحت‌تر از جمله آن‌هاست. شما می‌توانید یک بار در برنامه خود تابع بنویسید و سپس در هرجای برنامه آن‌ها را فرا بخوانید. تابع‌ها در واقع بلوک‌هایی از کدها هستند؛ بنابراین اگر برنامه با خطایی مواجه شد، به راحتی می‌توانید تابع مورد نظر پیدا کرده و آن را اصلاح کنید. در این فصل مهم از آموزش برنامه نویسی C++ با انجام مثال‌های متعددی تابع‌ها، نحوه استفاده از آن‌ها، انواع روش‌های ارسال مقادیر به توابع و سایر مباحث مهم در آن را به شما آموزش می‌دهیم. در انتهای فصل هم با انجام تمریناتی که برایتان قرار داده‌ایم، می‌توانید مهارت خود را بسنجید. 

فصل ششم: حوزه تعریف متغیرها و فضای نام
معمولا برنامه‌های بزرگ را به زیر برنامه‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند تا هم برنامه نویسی C++ راحت‌تر شود و هم خطایابی و رفع آن سریع‌تر انجام شود. مبحث مهمی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید، حوزه تعریف متغیرهاست. حوزه همان قسمتی از برنامه است که شما می‌توانید داده‌ها و متغیرهای خود را در آن تعریف کنید. متغیرها در خارج از حوزه تعریفشان قابل دسترسی نیستند. در این فصل علاوه بر توضیح و بررسی کامل انواع حوزه‌های تعریف متغیرها به توضیح فضای نام آن‌ها هم می‌پردازیم.

فصل هفتم: مباحث تکمیلی برنامه‌نویسی شئ‌گرا
یکی از برتری‌های زبان C++ بر زبان C پشتیبانی آن از برنامه نویسی شئ گراست. مجموعه‌ای از داده‌ها و توابعی که روی آن‌ها اعمال می‌شود، را یک شئ می‌گویند. در زبان برنامه نویسی C++ قبل از آن که بخواهید یک شئ ایجاد کنید، باید یک کلاس تعریف کنید. کلاس را می‌توان نقشه اولیه آن شئ دانست. کلاس‌ها قابلیت‌های زیادی برای برنامه‌نویسان ایجاد می‌کنند. در ابتدای این فصل با بررسی یک مثال واضح کلاس‌ها و کاربردهای آن را به خوبی فرامی‌گیرید. در ارتباط با کلاس‌ها مباحث دیگری هم مطرح می‌شود که شما به عنوان یک برنامه‌نویس باید نحوه استفاده از آن‌ها را بلد باشید. از همین رو سازنده‌ها و نابود کننده‌ها، اشاره‌گرها، وراثت و چندریختی را در این فصل به شما آموزش می‌دهیم. 

فصل هشتم: مباحث تکمیلی برنامه‌نویسی شئ‌گرا
برای بهره‌گیری کامل از کلاس‌ها باید بتوانید تمام اجزای آن را بشناسید و با آن‌ها کار کنید. اعضای استاتیک کاربرد ویژه‌ای در برنامه نویسی شئ گرا دارند. علاوه بر اعضای استاتیک، اعضایی در کلاس‌ها وجود دارند که به صورت private تعریف شده‌اند. همانطور که از اسمشان پیداست، دسترسی به این اعضا تنها داخل همان کلاس امکان‌پذیر است. البته راه‌هایی وجود دارد که بتوانید در توابع و کلاس‌های دیگر هم از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین در این فصل از آموزش برنامه نویسی C++ به توضیح توابع و کلاس‌های دوست (friend) می‌پردازیم.

فصل نهم: قالب‌ها
ازجمله قابلیت‌های مهم و قدرتمند زبان سی پلاس پلاس می‌توان به قالب‌ها اشاره کرد. قالب‌ها به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید توابع را بدون در نظر گرفتن نوع داده ورودی آن بنویسید. این کار کدنویسی را برایتان راحت‌تر و توسعه نرم‌افزارها را سریع‌تر می‌کند. بنابراین در این فصل با کمک مثال‌های کاربردی به آموزش کامل قالب‌ها و چگونگی کار با آن‌ها می‌پردازیم. 

فصل دهم: پروژه پایانی
در فصل پایانی از آموزش برنامه نویسی ++C یک پروژه جامع برای شما عزیزان طراحی کرده‌ایم. با انجام این پروژه می‌توانید تمام مباحثی که در این دوره آموزشی بررسی شد را استفاده کنید و مهارت‌های خود را بسنجید. در صورتی که موفق به کسب نمره 70 از مجموع تمرین‌های آخر فصل‌ها و پروژه پایانی شدید، گواهینامه فارغ‌التحصیلی به شما عزیزان اعطا خواهد شد.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - Getting Started

10:24 ساعت (شامل 00:21 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - Basic syntax

23:12 ساعت (شامل 02:22 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - Subroutines , Reusable Blocks of Code

11:04 ساعت (شامل 00:46 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - Other Basic Syntax

11:23 ساعت (شامل 00:58 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - Pointers and References

13:07 ساعت (شامل 02:28 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - Object Oriented Programming

12:24 ساعت (شامل 01:57 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - Inheritance & Polymorphism

11:04 ساعت (شامل 00:52 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - Bonus

11:57 ساعت (شامل 01:42 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش طراحی وب سایت (Front-End)

آموزش طراحی سایت: جهان امروز، جهان تبادل کردن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات است. از زمانی که تیم انگلیسی برنزرلی در سرن، وب را ایجاد کرد تا به امروز، وبگاه های اینترنتی، گستره ی فعالیت خود را بسیار بالا برده اند. تا به حدی که امروزه، برای اطلاع از یک فعالیت خدماتی یا یک خبر و حتی نام نویسی های مختلف، باید سراغ وبسایت برویم. بدیهی است که در چنین شرایطی، سیستم وب، بسیار مهم می­شود.

بسیاری از هنرمندان، کارهای خود را به کمک وبسایت­های مختلف، به اشتراک می­گذارند، بسیاری از دانشمندان، نتایج کارهای علمی خود را اینگونه در اختیار همه قرار می­دهند و همینطور است که انواع و اقسام وبسایت ها، مانند؛ وبگاه­‌های بازرگانی، وبگاه­های ارتباطی،وبگاه‌­های سرگرمی، وبگاه­‌های نرم افزارسازی و ... ایجاد شده‌اند. بدین ترتیب، حدود یک میلیارد و 300 میلیون صفحه­ وب در سراسر جهان، در حال فعالیت است که البته، وبسایت های فعال ایرانی، سهم بسیار کمی از این رقم دارند.

در این دوره مباحث CSS ، HTML ، javaScript پوشش داده شده است.

با این گسترش، انتظار می­رود که برنامه نویسی وب، در جهان یک حرفه­ بسیار مورد نیاز به شمار برود.
طبق لیست مشاغل پر رونق سال 2017، طراحی وب در صدر مشاغل قرار دارد. در این لیست، حرفه های دیگری، مانند نویسنده­ کتاب های آنلاین، آموزش مجازی، متخصص تبلیغات در دنیای مجازی، تولید کننده­ی محتوا و ... که غیرمستقیم به وب مربوط می شوند نیز کارآمد و مورد نیاز به حساب می آیند.

در ایران نیز، برنامه­ نویس و توسعه گر وب، جز 10 شغل پردرآمد به حساب می‌­آید، همچنین آمارها نشان می‌­دهد که مخاطبین کنکور هم در چند سال اخیر به قبولی در رشته های کامپیوتری، تمایل بیشتری پیدا کرده­ اند.

با تمام این تفاسیر، شاید این جمله دور از انتظار نباشد که "برنامه نویسی وب، یکی از مهمترین دانستی‌هایی است که در روزگار فعلی، باید آموخت."

با یادگیری طراحی وب سایت می‌توانید به راحتی وب سایت خود را با سلیقه‌ی شخصی خود طراحی نمایید. اما برای اینکه یک طراح وب سایت فرانت اند شوید، چه مهارت‌هایی لازم دارید که وب‌سایت مورد نظر خود را طراحی کنید؟ در ادامه این مهارت‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.
لیست مهارت‌هایی که یک برنامه‌نویس FRONT-END نیاز دارد، به شرح زیر می‌باشد:

 • HTML
 • CSS
 • Javascript
 • کتابخانه‌ها و انواع مختلف فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت 
 • کتابخانه‌های CSS 
 • پردازنده‌های CSS 
 • نرم افزارهای گرافیکی 
 • تست و آزمون خطا
 • آشنایی با UX Design

این لیست به شما کمک می‌کند که در یادگیری طراحی وب سایت، تخصصی‌تر رفتار کنید. 
در کنار این موارد باید حتما به این مورد توجه داشته باشید که برنامه ‌نویس فرانت اند با UI Designer تفاوت‌های بسیار زیادی دارند. در واقع UI Design همان طراح رابط کاربری است و در واقع برای طراحی سایت از یک گرافیست استفاده می‌شود. این شخص بدون اینکه برای سایت کدنویسی خاصی انجام دهد، وب‌سایت مورد نظر را طراحی می‌نماید.

همان‌طور که گفتیم طراح رابط کاربری خودش کدنویسی را به عهده نمیگیرد. او با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی که در اختیار دارد، (مانند فتوشاپ) شکل ظاهری وب‌سایت شما را طراحی ‌می‌کند.

با این حال باید یک برنامه‌ نویس فرانت اند در کنار تسلط به زبان‌های برنامه نویسی مثل جاوا اسکریپت و html و css باید با نرم‌افزارهای گرافیکی نیز آشنایی لازم را داشته باشد تا در صورت نیاز بتواند از این نرم‌افزارها برای تخصصی‌تر کردن کار خود استفاده نماید.

شما به عنوان طراح وب‌سایت باید حتما باید با اصول طراحی واکنشگرا آشنا داشته باشید. به زبان دیگر رابط کاربری که برای پلتفرم خود در نظر می‌گیرد باید به گونه‌ای باشد که عملکرد اپلیکیشن را مختل نکند. پس باید با توجه به پلتفرمی که قصد پیاده سازی ایده خود را دارید، واکنش مناسب آن را نشان دهید.

همان‌طور که گفتیم برنامه‌نویس front-end باید طراحی تجربه کاربری را به‌خوبی اعمال کند تا کاربر در زمان استفاده از خدمات پلتفرم شما، حس خوبی را تجربه نماید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - HTML

02:39 ساعت (شامل 02:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - CSS

15:30 ساعت (شامل 05:06 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - JavaScript

00:57 ساعت (شامل 00:52 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - jQuery

07:12 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - طراحی واکنش گرا

09:48 ساعت (شامل 01:34 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

30:16 ساعت (شامل 00:16 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش اصول پایگاه داده و SQL Server

پایگاه داده یا دیتابیس به مجموعه‌ای از اطلاعات با ساختار منظم گفته می‌شود. این پایگاه‌های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه‌ها و رایانه‌ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند، ذخیره می‌شوند.

در دنیای امروز که حجم اطلاعات مورد پردازش و تولید شده با سرعت بالایی در حال افزایش است، وجود ساختار مشخصی برای دیتابیس‌ها بیش از هر زمانی حس می‌شود. در دهه 70 گروهی از شرکت IBM بر روي سیستم پایگاه داده‌‌ی سیستم R کار می‌کردند و زبان SQL را به منظور عملیات و بازیابی اطلاعات ذخیره شده در سیستم R ایجاد کردند.

اما در کنار زبان، وجود یک سیستم مدیریت دیتابیس نیز به شدت حس می‌شد و این عاملی شد بر به وجود آمدن نرم افزارهایی مانند SQL Server که محیطی کاربرپسند و مناسب را در اختیار متخصصان دیتا قرار داده است. قدرت و راحتی کار با این نرم افزار منجر شد تا به یکی از نرم افزارهای محبوب در این زمینه تبدیل شود.

در تعریف پایگاه داده باید بگوییم که دیتابیس در واقع مجموعه‌ای اطلاعات سازمان یافته می‌باشد که با توجه به قوانین خاصی کنار  یکدیگر قرار گرفته‌اند. به زبانی دیگر اگر بخواهیم توضیح دهیم، وقتی که اطلاعات زیادی را با نظم و سازماندهی خاصی در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم، بانک اطلاعاتی یا database ساخته‌ایم.

در حوزه‌ی برنامه نویسی و IT منظور از پایگاه داده محلی است که ما اطلاعات مربوط به نرم افزار یا وب‌سایت خود را ذخیره نموده‌ایم. پایگاه داده می‌تواند به کاربر این فرصت را بدهد که در زمان کمتر و دسترسی آسان‍‌تر، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

دیتابیس به شما کمک می‌کند که اطلاعاتی که قصد جمع‌آوری دارید را با نظم و دقت بالاتری ذخیره نمایید. همچنین استفاده از پایگاه داده به ما مزایایی را اعطا می‌کند که چند مورد آن به شرح زیر می‌باشد:

 • استقلال اطلاعات
 • حذف پیشامدهای تکراری
 • بالا رفتن امنیت
 • امکان دریافت نسخه‎‌ی پشتیبان از داده‌ها

یکی از استفاده‌های بسیار زیادی که از پایگاه داده می‌شود ، مدیریت داده‌ها در نرم‌افزارها می‌باشد. حال قصد داریم مثالی برای درک بهتر پایگاه داده برای شما ذکر کنیم. برای این منظور وب‌سایت مکتبخونه را در نظر بگیرید:

مکتبخونه دارای جدولی از اطلاعات کاربران ثبت نامی در database خود است.

تمام مقالات و پست‌های وب سایت در بخشی جداگانه به عنوان مجله مکتوب ذخیره می‌گردد.

در دسته‌بندی‌های مختلف سایت مکتب‌خونه ویدیوهای آموزشی و دوره‌های آموزشی دانشگاه‌های معتبر نگهداری می‌شوند.
هر بخش از این اطلاعات در جداولی به صورت کاملا منظم دسته‌بندی می‌گردد و ممکن است این اطلاعات برای کابر قابل نمایش باشد یا اینکه قابلیت نمایشی نداشته باشد. هر کدام از جداول مکتب‌خونه دارای ویژگی‌های گوناگونی از موجودیت‌ها می‌باشند که پایگاه داده‌ی سایت مکتبخونه را شکل می‌دهند.

هر کدام از این جداولی که برای شما توضیح دادیم دارای نظم و سازماندهی بسیار دقیقی هستند و به صورت کاملا دقیق مدیریت می‌شوند، حال فرض کنید که اگر پایگاه داده‌ای وجود نداشت چه اتفاقی ممکن بود برای سایت مکتبخونه بیفتد.
پایگاه داده دارای اجزای گوناگونی می‌باشد که هر کدام از این قسمت‌ها وظیفه‌ی سازماندهی داده‌ها را دارند. هر کدام از این بخش‌ها دارای نام جداگانه‌ای هستند که می‌توانیم موارد زیر را بیان نماییم:

 • جدول (table)
 • ستون یا مشخصه (attribute or column)
 • ردیف یا سطر(row)
 • نوع یا دامنه (domain or type)
 • موجودیت (entity)

طراحی پایگاه داده نیاز به دانش و تخصص کافی در زمینه‌ی عملکرد DBMS‌ها دارد و افراد مختلفی در طراحی و مدیریت یک پایگاه داده نقش ایفا می‌کنند. این افراد را می‌‌توان در شاخه‌ها زیر دسته‌بندی نماییم:

 • طراح پایگاه داده (Database Designer)
 • مدیر پایگاه داده  (Database Administrator)
 • برنامه‌نویسان پایگاه داده  (Database Programmers)

باید حتما خاطر نشان کنیم که هرکدام از این افراد ممکن است با مشکلات گوناگونی در زمینه طراحی پایگاه داده مواجه شوند که چند نمونه از این مشکلات برای شما بیان می‌کنیم:

 • انتخاب نامناسب DBSM
 • طراحی نامناسب پایگاه داده
 • نام گذاری نامناسب جداول
 • نداشتن منابع و رفرنس‌های معتبر
 • برطرف نکردن خطاهای احتمالی پایگاه داده
 • نداشتن  Primary key
 • ورود تمام اطلاعات در یک جدول
 • برقرار نکردن ارتباط مناسب میان جداول مختلف

                    

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - Introduction

00:30 ساعت (شامل 00:30 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - Relational Model

03:56 ساعت (شامل 00:53 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - Installing and configuring

00:56 ساعت (شامل 00:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - Database Objects

08:53 ساعت (شامل 02:53 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - Introduction to Querying

07:07 ساعت (شامل 01:06 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - Project Final

10:00 ساعت

آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول

 کاربرد دوره آموزش فریم‌ورک لاراول(Laravel) چیست؟


آموزش برنامه‌نویسی لاراول از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که هر برنامه‌نویس PHP باید آن را فرابگیرد. لاراول محبوب‌ترین و آسان‌ترین فریم‌ورک زبان PHP شناخته شده است. حتی برنامه‌نویسان مبتدی هم می‌توانند با خواندن مقالات، دیدن ویدئو و جستجو در اینترنت برنامه‌نویسی لاراول را یاد بگیرند. در این دوره از مکتب‌خونه به آموزش لاراول می‌پردازیم.

دوره آموزش فریم‌ورک لاراول دنیایی از ابزارهای مفید را به روی شما باز می‌کند تا بتوانید با استفاده از آن‌ها کدهای PHP خود را سریع‌تر توسعه دهید، آن‌ها را با ساختاری تمیز و کاربردی بنویسید، به جامعه بزرگی از برنامه‌نویسان متصل شوید و در نهایت برنامه‌های خود را با کیفیت بالاتری ارائه کنید.

با وجود تمام قابلیت‌های PHP، در ابتدا بسیاری از برنامه‌نویسان اعتقاد داشتند که امکان توسعه وب‌‌اپلیکیشن‌های مدرن و دارای کیفیت کد بالا با این زبان، ممکن نیست. لاراول با بهره‌گیری از مفاهیم چندین فریم‌ورک وب، مجموعه‌ای از ابزارها را توسعه داد که به برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا برنامه‌های باکیفیتی را به راحتی توسعه دهند.لاراول با بهره‌گیری از مفاهیم چندین فریم‌ورک وب، مجموعه‌ای از ابزارهای مفید و کاربردی را توسعه داده است. آموزش laravel به برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا با کمک این مجموعه ابزار برنامه‌های باکیفیتی را به‌راحتی ایجاد کنند.

سایت‌های معروف زیادی در ایران وجود دارند که با زبان PHP و با استفاده از فریم‌ورک لاراول نوشته شده‌اند. سایت‌هایی مانند بامیلو، دیجی‌کالا، اسنپ‌فود و غیره از جمله سایت‌های نوشته شده با PHP و اسنپ، جابینجا، ایوند و غیره از جمله سایت‌هایی هستند که با فریم‌ورک لاراول توسعه داده شده‌اند.

با توجه به محبوبیت PHP و لاراول در ایران، بازار کار مناسبی برای این زبان و فریم‌ورک به وجود آمده است که با فراگیری آموزش لاراول و PHP می‌توانید خود را برای ورود به آن آماده کنید. بدین منظور مکتب‌خونه دوره‌های آموزش برنامه نویسی تحت وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول را برای شما تدارک دیده است. اگر به یادگیری این زبان محبوب و پرکاربرد علاقه دارید، با مکتب‌خونه همراه باشید.

هدف از یادگیری دوره آموزش فریم‌ورک لاراول چیست؟


PHP یکی از رایج‌ترین زبان‌های برنامه نویسی تحت وب است که کاربردهای فراوانی دارد. هدف از برگزاری دوره آموزش زبان پی اچ پی این است که شما بتوانید از تمام قابلیت‌های و ابزارهای موجود در این زبان استفاده کنید. با کمک این زبان می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

·        با PHP می توانید عملکردهای سیستم را انجام می‌دهید. یعنی با کمک این زبان می‌توانید فایل‌هایی را روی سیستم ایجاد و باز کنید، بخوانید، بنویسید و در نهایت آن‌ها را ببندید.

·        با PHP می‌توانید فرم ها را به راحتی مدیریت کنید. یعنی داده‌ها را از پرونده‌ها جمع‌آوری کرده، روی فایل ذخیره کنید و همچنین آن‌ها را از طریق ایمیل بفرستید.

·        شما می‌توانید از طریق PHP عناصر موجود در پایگاه داده خود را اضافه، حذف و ویرایش کنید.

·        می‌توانید به متغیرهای کوکی دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را تنظیم کنید.

·        با کمک این زبان می‌توانید دسترسی کاربران به بعضی از صفحات وب را محدود کنید.

·        با PHP می‌توانید داده‌ها را رمزنگاری کنید.

دوره آموزش فریم‌ورک لاراول مناسب چه کسانی است؟


·        دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر

·        کسانی که برای ایجاد کسب‌وکار خود به طراحی سایت نیاز دارند.

·        کسانی که به ساخت سایت‌های جذاب و کاربردی علاقه دارند.

·        کسانی که کار با HTML & CSS را بلدند و می‌خواهند مهارت‌های طراحی سایت خود را تکمیل کنند.

·        کسانی که دوست دارند از طریق طراحی سایت کسب درآمد کنند.

بعد از فراگیری دوره آموزش فریم‌ورک لاراول Laravel چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟


·        نصب و راه‌اندازی برنامه‌های لازم برای آموزش PHP و لاراول

·        آشنایی با مفاهیم PHP و لاراول

·        کار با دیتابیس در لاراول

·        کار با فرم‌ها و اعتبارسنجی

·        ساخت وب‌سایت‌های چندزبانه

·        مدیریت عملیات و کاربران در لاراول

·        آشنایی و کار با APIها در PHP

پیشنیازها و نرم‌افزارهای لازم برای فراگیری دوره آموزش برنامه نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول چیست؟


برای اینکه زبان برنامه‌نویسی php  را بهتر و اصولی‌تر بیاموزید، لازم است که از قبل با حداقل یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی آشنایی داشته باشید. بنابراین برای بهره‌گیری کامل از آموزش زبان PHP و ساخت سایت‌های جذاب و کاربردی بهتر است دوره‌های زیر را بگذرانید:

·        آموزش برنامه‌نویسی C++

·        آموزش پایتون مقدماتی

·        آموزش HTML و CSS

·        کار با پایگاه داده MySQL

برای شرکت در این دوره و انجام پروژه‌های آن باید نرم‌افزارهای لازم را روی سیستم خود نصب کنید. یک محیط برنامه‌نویسی مانند Netbeans یا Notepad++ برای نوشتن کدهای PHP لازم است. همچنین این آموزش براساس نسخه 5.6  لاراول (Laravel) تدریس شده است. تمام مراحل دانلود و نصب نرم افزارهای مورد نیاز برای دوره آموزش زبان PHP در ابتدای دوره کاملا به شما آموزش داده خواهد شد.

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش برنامه نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول مکتب‌خونه چیست؟


مهم‌ترین نکته در یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی انجام تمرین و پروژه است. دوره آموزش برنامه نویسی تحت وب مکتب‌خونه کاملا پروژه‌محور است. شما مفاهیم اصلی PHP و لاراول را می‌توانید در قالب مثال‌های عملی به خوبی یاد بگیرید. 

مکتب‌خونه برای دانشجویان خود تالار گفتگویی تدارک دیده است. شما با شرکت در این دوره می‌توانید از این طریق با سایر دانشجویان ارتباط برقرار کنید. خدمات منتورینگ از دیگر مزیت‌های مکتب‌خونه نسبت به سایر دوره‌هاست. در طول گذراندن دوره شما می‌توانید از راهنمایی‌های استاد استفاده کنید و برای حل تمرین‌ها، کوییزها و پروژه‌ها از او بازخورد بگیرید.

درصورتی که بتوانید 75 نمره از تمرینات و پروژه‌ها دریافت کنید، گواهینامه مکتب‌خونه به شما عزیزان اعطا خواهد شد. این گواهینامه نشان‌دهنده توانایی و مهارت شما در برنامه نویسی پی اچ پی (PHP) خواهد بود و می‌تواند استخدام شما را راحت‌تر کند.

سرفصل‌های دوره آموزش برنامه نویسی فریم‌ورک لاراول چیست؟


دوره آموزش برنامه نویسی تحت وب با زبان PHP با معرفی و آشنایی مقدماتی با اصول وب شروع می‌شود. شما در ابتدا طریقه نصب composer، PHP و لاراول را یاد می‌گیرید. در ادامه 

از مهم‌ترین مهارت‌هایی که برای برنامه‌نویسی تحت وب باید بلد باشید، کار با دیتابیس و ایجاد رابطه بین جداول آن است که در این دوره به خوبی با آن‌ها آشنا می‌شوید. کار با فرم‌ها، اعتبارسنجی آن‌ها، مدیریت دسترسی به صفحات سایت و همچنین APIها از مهم‌ترین مواردی است که در دوره آموزش برنامه نویسی وب با PHP به شما عزیزان آموزش داده می‌شود.

فصل اول: Introduction

در فصل اول می‌توانید با برنامه نویسی PHP و فریمورک لاراول به خوبی آشنا شوید. همچنین اصول وب را به خوبی یاد می‌گیرید. در این فصل نحوه نصب نرم‌افزارهای لازم برای شروع آموزش لاراول از جمله composer، PHP و لاراول به شما آموزش داده می‌شود.

فصل دوم: Laravel Basic

فریمورک لاراول قسمت‌های متعددی دارد. زمانی که شما یک آدرس را در مرورگرتان وارد می‌کنید، هرکدام از این قسمت‌ها به ترتیب اجرا می‌شوند. در این دوره با تمام بخش‌های لاراول و کارکردهای آنان آشنا می‌شوید. همچنین اصول ابتدایی Git به شما آموزش داده می‌شود.

فصل سوم: Laravel Database

دیتابیس‌ها عضو جدانشدنی برنامه‌ نویسی PHP و لاراول هستند. در این فصل نحوه کار با دیتابیس لاراول را یاد می‌گیرید. همچنین با migrationهای لاراول آشنا می‌شوید و می‌آموزید که چگونه با آن‌ها جدول دیتابیس بسازید.

فصل چهارم: Form and Blade

فرم ها در لاراول از دیگر مباحثی است که در این دوره ارائه می‌شود. پیاده‌سازی آن‌ها در لاراول کار بسیار ساده‌‌ایست و امنیت بالایی دارد. در این فصل می‌آموزید که چگونه اطلاعات فرم‌ها را دریافت و آن‌ها را اعتبارسنجی کنید. با کمک لاراول می‌توانید وب‌سایت‌های چندزبانه بسازید که در این فصل با آن آشنا می‌شوید.

فصل پنجم: Authentication

یکی از بهترین و قدرتمندترین امکاناتی که لاراول در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، سیستم احراز هویت یا Authentication است. در این فصل یاد می‌گیرید که کاربران چگونه وارد سایتتان می‌شوند و در آن ثبت نام می‌کنند. لاراول برای فیلتر کردن درخواست‌های HTTP مکانیزمی تحت عنوان middleware دارد که می‌تواند اعتبار کاربر را سنجیده و در صورت عدم احراز هویت، او را به صفحه ورود بفرستد. در این فصل با این مکانیزم هم آشنا می‌شوید.

فصل ششم:  Eloquent Relationship

معمولا بین جدول‌ها در پایگاه داده رابطه‌هایی برقرار است. Eloquent نوشتن این روابط و کار با آن‌ها را در لاراول بسیار آسان کرده است. Eloquent می تواند از انواع رابطه‌ها پشتیبانی کند. در این فصل به تعریف انواع رابطه‌ها در لاراول می‌پردازیم و چگونگی ذخیره اطلاعات در جداول میانی را به شما آموزش می‌دهیم.

فصل هفتم: Laravel Advanced

در این فصل به موضوعات پیشرفته‌تری در لاراول می‌پردازیم. به عنوان مثال یاد می‌گیرید که چگونه عملیات‌های سایت خود را مدیریت کرده و اجازه انجام آن‌ها را به کاربران خود ندهید. کار با eventها برای مدیریت عملیات از دیگر مباحثی است که در این فصل به آن اشاره می‌کنیم.

فصل هشتم: API

در فصل آخر از دوره آموزش لاراول با APIها آشنا می‌شوید. در این فصل با انجام تمرین‌ها و مثال‌هایی با Json و API Validation آشنا شده و به خوبی آن‌ها را یاد می‌گیرید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - Introduction

00:56 ساعت (شامل 00:53 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - Laravel Basic

01:22 ساعت (شامل 01:18 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - Laravel Database

11:23 ساعت (شامل 01:23 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - Form and Blade

16:30 ساعت (شامل 01:30 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - Authentication

16:04 ساعت (شامل 01:04 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - Eloquent Relationship

21:38 ساعت (شامل 01:38 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - Laravel Advanced

21:56 ساعت (شامل 01:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - API

11:22 ساعت (شامل 01:22 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش Git

گیت (Git) یک سامانه‌ی کنترل نسخه‌ی توزیع ‌شده است که طراحی شده تا بتواند تغییرات سورس کد را در طول توسعه‌ی نرم‌افزار شناسایی کرده و ردیابی کند. هدف اصلی از ساخته شدن این سامانه این است که همکاری و کار تیمی در میان برنامه‌نویسانی که بر روی پروژه‌های مشترک کار می‌کنند تسهیل شود، اما می‌توان از آن برای ردیابی هر نوع تغییراتی در انواع فایل‌های مختلف استفاده کرد. سایر اهداف این سامانه عبارت‌اند از سرعت بالاتر، انسجام داده‌ها، و پشتیبانی روال‌های کاری توزیع شده و غیر خطی. این دوره آموزش Git به شما کمک خواهد کرد تا با مفهوم Git و ابزارهای مختلف آن آشنا شوید و در مدت زمان کوتاهی بتوانید از آن به طور موثر استفاده کنید.

 

Git در سال ۲۰۰۵ توسط لینوس تروالدز و در پی توسعه‌ی کرنل لینوکس ساخته شد تا سایر توسعه‌دهنده‌های کرنل بتوانند با راحتی و سرعت بیشتری در توسعه‌ی آن مشارکت کنند. از سال ۲۰۰۵ به بعد افرادی کلیدی از جمله جونیو هامانو از نگهداری‌کننده‌های اصلی آن بوده‌اند. درست مانند سایر سامانه‌های کنترل نسخه‌ی توزیع شده، و بر خلاف بسیاری از سامانه‌های کلاینت-سروری، تمام مخزن‌های گیت روی تمام کامپیوترهایی که روی آن‌ها بارگذاری شده‌است، نسخه‌ی کاملی از تاریخچه به همراه توانایی ردیابی نسخه، فارغ از اتصال یا عدم اتصال به شبکه یا سرور مرکزی، وجود دارد.

 

امروزه میلیون‌ها پروژه از Git استفاده می‌کنند. با استفاده از گیت می‌توان تغییراتی که در هر مرحله از پروژه اعمال شده را پیگیری کرد، قسمتی از پروژه را به صورت مستقل توسعه داد و یا حتی در صورت بروز مشکل در هر مرحله به نقطه‌ای پایدار و بدون مشکل بازگشت و از بروز اشتباهات احتمالی در هر مرحله از توسعه نرم افزار جلوگیری کرد.

 

 پس از گذراندن دوره آموزش Git شما قادر خواهید بود که روی پروژه‌ای مشترک با همکاران خود روی توسعه محصولات مختلف کار کنید، حتی روی پروژه‌های شخصی که به صورت مستمر نیاز به بازبینی و ویرایش دارند یا روند تغییرات نسخه‌های مختلف را در مراحل متفاوت توسعه نرم‌افزار بررسی، پیگیری و کنترل کنید و غیره.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

معرفی Git

00:23 ساعت (شامل 00:18 ساعت محتوای آموزشی)

شروع کار با Git

00:34 ساعت (شامل 00:25 ساعت محتوای آموزشی)

ذخیره تغییرات در Git

00:37 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

بررسی مخزن کد (Repository)

01:29 ساعت (شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)

بازگردانی تغییرات و بازنویسی تاریخچه

00:36 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

استفاده از سرورهای Git و ادیتورها

03:11 ساعت (شامل 01:08 ساعت محتوای آموزشی)

کار گروهی روی مخزن کد و موارد پیشرفته‌تر درباره Git

03:12 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)