• آموزش Git:
  219,000 ت 186,150 ت
 • آموزش اصول پایگاه داده و SQL Server:
  199,000 ت 169,150 ت
 • آموزش برنامه‌نویسی C++:
  259,000 ت 220,150 ت
 • آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول:
  359,000 ت 305,150 ت
 • آموزش طراحی وب سایت (Front-End):
  129,000 ت 109,650 ت
 • مجموع:
  1,165,000 ت 990,250 ت
 • مجموع تخفیف: 174,750 ت
خرید تخصص
قیمت: 990,250 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 990,250 تومان
آموزش طراحی سایت با php

آموزش طراحی سایت با php

آموزش طراحی سایت با php

دوره‌ها

در این تخصص، علاوه بر آموزش طراحی سایت با php  به آموزش مباحث دیگری از قبیل آموزش ++C، طراحی front end  و آموزش sql  نیز پرداخته شده است. PHP (یا PHP Hypertext Preprocessor) یک زبان برنامه‌نویسی سمت سرور است و برای ایجاد صفحات وب پویا استفاده می‌شود. توانایی تعامل با پایگاه‌داده و تعبیه شدن در کدهای HTML را دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های این زبان ‌برنامه‌نویسی، متن باز بودن آن است. همچنین یکی از ویژگی متمایز زبان PHP اجرای آن به صورت اسکریپتی روی سرور است.

در حال حاضر با افزایش کسب‌وکارهای حوزه‌ی آی‌تی، فرصت‌های شغلی بسیاری در زمینه‌ی طراحی سایت با PHP به وجود آمده است. در همین راستا مجموعه‌ای از دروس تخصصی در این زمینه‌ آماده شده‌است، که علاقه‌مندان به طراحی سایت بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای و از پایه  بتوانند این حرفه را یاد بگیرند و آماده ورود به بازار کار حرفه‌ای حوزه‌ی آی‌تی شوند.

مهارت‌های کاربردی بسیاری در تخصص طراحی سایت با PHP  به‌دست خواهید آورد، این مهارت‌ها شما را در یادگیری طراحی سایت یاری می‌کند. این مهارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با زبان ++C که یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا است و زبان مناسبی است برای آشنایی با مبانی برنامه‌‌نویسی است. مبانی برنامه‌نویسی پیش‌زمینه‌ی اکثر حرفه‌ها در زمینه‌ی آی‌تی است.

آشنایی با front-end برای اشخاصی که می‌خواهند طراحی سایت با PHP فرا بگیرند، مهم است. به این دلیل که front-end با کاربر ارتباط برقرار می‌کند.

آشنایی با پایگاه‌داده امر مهمی در طراحی سایت با PHP است، از این رو در این بخش به آموزش پایگاه‌داده‌ی رابطه‌ای SQL پرداخته می‌شود.

آخرین ولی مهم‌ترین بخش تخصص طراحی سایت با PHP، آشنایی با زبان تحت وب PHP و فریم‌ورک لاراول است، PHP یکی از پرطرف‌دارترین زبان‌های سمت سرور است. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این زبان شبیه بودن سینتکس این زبان به زبان برنامه‌نویسی ++C است.

در انتها دانشجو توانایی طراحی سایت با PHP را خواهد داشت و آماده ورود به بازار کار خواهد شد.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش برنامه‌نویسی C++

زبان برنامه‌نویسی ++C به عنوان یک زبان قدرتمند و معروف شناخته شده است. این زبان شما را قادر می‌سازد تا روی نحوه استفاده از منابع کامپیوتر کنترل کامل داشته باشید. سرعت و بهینگی این زبان باعث شده است تا از آن در نوشتن و گسترش بازی‌ها، موتورهای بازی و اپلیکیشن‌های دسکتاپ بسیاری استفاده شود.
قدرت بزرگ این زبان در نحوه مقیاس پذیری آن می‌باشد و اپلیکیشن‌هایی که استفاده زیادی از منابع دارند با آن نوشته می‌شوند. مثلا اپلیکیشن‌های گرافیکی منابع زیادی را استفاده می‌کند و به همین خاطر هست که بیشتر بازی‌های سه‌بعدی جذاب با این زبان نوشته شده‌اند.
همانطور که می‌دانید در یک زبان برنامه‌نویسی، اندازه جامعه یا تعداد برنامه‌نویسان آن زبان مهم است. زبان ++C بیشترین نرخ پاسخ در سایت StackOverflow را دارد و این خود نشان‌دهنده تعداد زیاد برنامه‌نویسان این زبان می‌باشد.
این زبان در بازار کار هم خواهان زیادی دارد. اگر می‌خواهید بازی بنویسید به احتمال زیاد مجبور به فراگیری این زبان خواهید شد. برای گسترش اپلیکیشن‌های دسکتاپ به صورت بهینه، به ++C نیاز دارید. حتی کمپانی‌های بزرگی مانند facebook هم برای بهینه کردن اپلیکیشن‌هایشان به برنامه‌نویس ++c نیاز دارند.
در نهایت با رشد واقعیت مجازی (virtual reality)، برای نوشتن اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز بصری در این حوزه، برنامه‌نویسان این زبان بیش از پیش در بازار کار شانس و اقبال دارند و از این لحاظ زبان ++C آینده بسیار درخشانی دارد.

 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - Getting Started

10:24 ساعت (شامل 00:21 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - Basic syntax

23:12 ساعت (شامل 02:22 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - Subroutines , Reusable Blocks of Code

11:04 ساعت (شامل 00:46 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - Other Basic Syntax

11:23 ساعت (شامل 00:58 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - Pointers and References

13:07 ساعت (شامل 02:28 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - Object Oriented Programming

12:24 ساعت (شامل 01:57 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - Inheritance & Polymorphism

11:04 ساعت (شامل 00:52 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - Bonus

11:57 ساعت (شامل 01:42 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش طراحی وب سایت (Front-End)

آموزش طراحی وب سایت: جهان امروز، جهان تبادل کردن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات است. از زمانی که تیم انگلیسی برنزرلی در سرن، وب را ایجاد کرد تا به امروز، وبگاه های اینترنتی، گستره ی فعالیت خود را بسیار بالا برده اند. تا به حدی که امروزه، برای اطلاع از یک فعالیت خدماتی یا یک خبر و حتی نام نویسی های مختلف، باید سراغ وبسایت برویم. بدیهی است که در چنین شرایطی، سیستم وب، بسیار مهم می­شود.

بسیاری از هنرمندان، کارهای خود را به کمک وبسایت­های مختلف، به اشتراک می­گذارند، بسیاری از دانشمندان، نتایج کارهای علمی خود را اینگونه در اختیار همه قرار می­دهند و همینطور است که انواع و اقسام وبسایت ها، مانند؛ وبگاه­های بازرگانی، وبگاه­های ارتباطی،وبگاه­های سرگرمی، وبگاه­های نرم افزارسازی و ... ایجاد شده اند. بدین ترتیب، حدود یک میلیارد و 300 میلیون صفحه­ی وب در سراسر جهان، در حال فعالیت است که البته، وبسایت های فعال ایرانی، سهم بسیار کمی از این رقم دارند.

در این دوره مباحث CSS ، HTML ، javaScript پوشش داده شده است.

با این گسترش، انتظار می­رود که برنامه نویسی وب، در جهان یک حرفه­ بسیار مورد نیاز به شمار برود.
طبق لیست مشاغل پر رونق سال 2017، طراحی وب در صدر مشاغل قرار دارد. در این لیست، حرفه های دیگری، مانند نویسنده­ی کتاب های آنلاین، آموزش مجازی، متخصص تبلیغات در دنیای مجازی، تولید کننده­ی محتوا و ... که غیرمستقیم به وب مربوط می شوند نیز کارآمد و مورد نیاز به حساب می آیند.


در ایران نیز، برنامه­نویس و توسعه گر وب، جز 10 شغل پردرآمد به حساب می­آید، همچنین آمارها نشان می­دهد که مخاطبین کنکور هم در چند سال اخیر به قبولی در رشته های کامپیوتری، تمایل بیشتری پیدا کرده­ اند.


با تمام این تفاسیر، شاید این جمله دور از انتظار نباشد که "برنامه نویسی وب، یکی از مهمترین دانستی هایی است که در روزگار فعلی، باید آموخت."

با یادگیری طراحی وب سایت می‌توانید به راحتی وب سایت خود را با سلیقه‌ی شخصی خود طراحی نمایید. اما برای اینکه یک طراح وب سایت فرانت اند شوید، چه مهارت‌هایی لازم دارید که وب‌سایت مورد نظر خود را طراحی کنید؟ در ادامه این مهارت‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.
لیست مهارت‌هایی که یک برنامه‌نویس FRONT-END نیاز دارد، به شرح زیر می‌باشد:

 • HTML
 • CSS
 • Javascript
 • کتابخانه‌ها و انواع مختلف فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت 
 • کتابخانه‌های CSS 
 • پردازنده‌های CSS 
 • نرم افزارهای گرافیکی 
 • تست و آزمون خطا
 • آشنایی با UX Design

این لیست به شما کمک می‌کند که در یادگیری طراحی وب سایت، تخصصی‌تر رفتار کنید. 
در کنار این موارد باید حتما به این مورد توجه داشته باشید که برنامه‌نویس فرانت اند با UI Designer تفاوت‌های بسیار زیادی دارند. در واقع UI Design همان طراح رابط کاربری است و در واقع برای طراحی سایت از یک گرافیست استفاده می‌شود. این شخص بدون اینکه برای سایت کدنویسی خاصی انجام دهد، وب‌سایت مورد نظر را طراحی می‌نماید.

همان‌طور که گفتیم طراح رابط کاربری خودش کدنویسی را به عهده نمیگیرد. او با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی که در اختیار دارد، (مانند فتوشاپ) شکل ظاهری وب‌سایت شما را طراحی ‌می‌کند.

با این حال باید یک برنامه‌نویس فرانت اند در کنار تسلط به زبان‌های برنامه نویسی مثل جاوا اسکریپت و html و css باید با نرم‌افزارهای گرافیکی نیز آشنایی لازم را داشته باشد تا در صورت نیاز بتواند از این نرم‌افزارها برای تخصصی‌تر کردن کار خود استفاده نماید.

شما به عنوان طراح وب‌سایت باید حتما باید با اصول طراحی واکنشگرا آشنا داشته باشید. به زبان دیگر رابط کاربری که برای پلتفرم خود در نظر می‌گیرد باید به گونه‌ای باشد که عملکرد اپلیکیشن را مختل نکند. پس باید با توجه به پلتفرمی که قصد پیاده سازی ایده خود را دارید، واکنش مناسب آن را نشان دهید.

همان‌طور که گفتیم برنامه‌نویس front-end باید طراحی تجربه کاربری را به‌خوبی اعمال کند تا کاربر در زمان استفاده از خدمات پلتفرم شما، حس خوبی را تجربه نماید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - HTML

02:39 ساعت (شامل 02:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - CSS

15:30 ساعت (شامل 05:06 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - JavaScript

00:57 ساعت (شامل 00:52 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - jQuery

07:12 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - طراحی واکنش گرا

09:48 ساعت (شامل 01:34 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

30:16 ساعت (شامل 00:16 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش اصول پایگاه داده و SQL Server

پایگاه داده یا دیتابیس به مجموعه‌ای از اطلاعات با ساختار منظم گفته می‌شود. این پایگاه‌های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه‌ها و رایانه‌ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند، ذخیره می‌شوند.

در دنیای امروز که حجم اطلاعات مورد پردازش و تولید شده با سرعت بالایی در حال افزایش است، وجود ساختار مشخصی برای دیتابیس‌ها بیش از هر زمانی حس می‌شود. در دهه 70 گروهی از شرکت IBM بر روي سیستم پایگاه داده‌‌ی سیستم R کار می‌کردند و زبان SQL را به منظور عملیات و بازیابی اطلاعات ذخیره شده در سیستم R ایجاد کردند.

اما در کنار زبان، وجود یک سیستم مدیریت دیتابیس نیز به شدت حس می‌شد و این عاملی شد بر به وجود آمدن نرم افزارهایی مانند SQL Server که محیطی کاربرپسند و مناسب را در اختیار متخصصان دیتا قرار داده است. قدرت و راحتی کار با این نرم افزار منجر شد تا به یکی از نرم افزارهای محبوب در این زمینه تبدیل شود.

در تعریف پایگاه داده باید بگوییم که دیتابیس در واقع مجموعه‌ای اطلاعات سازمان یافته می‌باشد که با توجه به قوانین خاصی کنار  یکدیگر قرار گرفته‌اند. به زبانی دیگر اگر بخواهیم توضیح دهیم، وقتی که اطلاعات زیادی را با نظم و سازماندهی خاصی در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم، بانک اطلاعاتی یا database ساخته‌ایم.

در حوزه‌ی برنامه نویسی و IT منظور از پایگاه داده محلی است که ما اطلاعات مربوط به نرم افزار یا وب‌سایت خود را ذخیره نموده‌ایم. پایگاه داده می‌تواند به کاربر این فرصت را بدهد که در زمان کمتر و دسترسی آسان‍‌تر، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

دیتابیس به شما کمک می‌کند که اطلاعاتی که قصد جمع‌آوری دارید را با نظم و دقت بالاتری ذخیره نمایید. همچنین استفاده از پایگاه داده به ما مزایایی را اعطا می‌کند که چند مورد آن به شرح زیر می‌باشد:

 • استقلال اطلاعات
 • حذف پیشامدهای تکراری
 • بالا رفتن امنیت
 • امکان دریافت نسخه‎‌ی پشتیبان از داده‌ها

یکی از استفاده‌های بسیار زیادی که از پایگاه داده می‌شود ، مدیریت داده‌ها در نرم‌افزارها می‌باشد. حال قصد داریم مثالی برای درک بهتر پایگاه داده برای شما ذکر کنیم. برای این منظور وب‌سایت مکتبخونه را در نظر بگیرید:

مکتبخونه دارای جدولی از اطلاعات کاربران ثبت نامی در database خود است.

تمام مقالات و پست‌های وب سایت در بخشی جداگانه به عنوان مجله مکتوب ذخیره می‌گردد.

در دسته‌بندی‌های مختلف سایت مکتب‌خونه ویدیوهای آموزشی و دوره‌های آموزشی دانشگاه‌های معتبر نگهداری می‌شوند.
هر بخش از این اطلاعات در جداولی به صورت کاملا منظم دسته‌بندی می‌گردد و ممکن است این اطلاعات برای کابر قابل نمایش باشد یا اینکه قابلیت نمایشی نداشته باشد. هر کدام از جداول مکتب‌خونه دارای ویژگی‌های گوناگونی از موجودیت‌ها می‌باشند که پایگاه داده‌ی سایت مکتبخونه را شکل می‌دهند.

هر کدام از این جداولی که برای شما توضیح دادیم دارای نظم و سازماندهی بسیار دقیقی هستند و به صورت کاملا دقیق مدیریت می‌شوند، حال فرض کنید که اگر پایگاه داده‌ای وجود نداشت چه اتفاقی ممکن بود برای سایت مکتبخونه بیفتد.
پایگاه داده دارای اجزای گوناگونی می‌باشد که هر کدام از این قسمت‌ها وظیفه‌ی سازماندهی داده‌ها را دارند. هر کدام از این بخش‌ها دارای نام جداگانه‌ای هستند که می‌توانیم موارد زیر را بیان نماییم:

 • جدول (table)
 • ستون یا مشخصه (attribute or column)
 • ردیف یا سطر(row)
 • نوع یا دامنه (domain or type)
 • موجودیت (entity)

طراحی پایگاه داده نیاز به دانش و تخصص کافی در زمینه‌ی عملکرد DBMS‌ها دارد و افراد مختلفی در طراحی و مدیریت یک پایگاه داده نقش ایفا می‌کنند. این افراد را می‌‌توان در شاخه‌ها زیر دسته‌بندی نماییم:

 • طراح پایگاه داده (Database Designer)
 • مدیر پایگاه داده  (Database Administrator)
 • برنامه‌نویسان پایگاه داده  (Database Programmers)

باید حتما خاطر نشان کنیم که هرکدام از این افراد ممکن است با مشکلات گوناگونی در زمینه طراحی پایگاه داده مواجه شوند که چند نمونه از این مشکلات برای شما بیان می‌کنیم:

 • انتخاب نامناسب DBSM
 • طراحی نامناسب پایگاه داده
 • نام گذاری نامناسب جداول
 • نداشتن منابع و رفرنس‌های معتبر
 • برطرف نکردن خطاهای احتمالی پایگاه داده
 • نداشتن  Primary key
 • ورود تمام اطلاعات در یک جدول
 • برقرار نکردن ارتباط مناسب میان جداول مختلف

                    

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - Introduction

00:30 ساعت (شامل 00:30 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - Relational Model

03:56 ساعت (شامل 00:53 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - Installing and configuring

00:56 ساعت (شامل 00:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - Database Objects

08:53 ساعت (شامل 02:53 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - Introduction to Querying

07:07 ساعت (شامل 01:06 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - Project Final

10:00 ساعت

آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول

بیش از 70 درصد وب‌سایت‌های موجود در دنیا، با زبان php توسعه داده‌شده‌اند. از طرفی، شرکت‌های بسیار بزرگی مانند فیسبوک، اسلک، ویکیپدیا و … نیز، محصولات خود را با استفاده از این زبان، توسعه داده‌اند. همچنین از تولد php (پی‌اچ‌پی)، 23 سال می‌گذرد و این زبان به طور کامل به بلوغ رسیده است و ابزار‌های بسیار کامل و پایداری همراه با این زبان توسعه داده شده‌اند که برنامه نویسی با این زبان را بسیار ساده و سریع می‌کنند.

بسیاری از برنامه‌نویسان اعتقاد داشتند که امکان توسعه‌ی وب‌‌اپلیکیشن‌های مدرن و دارای کیفیت کد بالا با پی اچ پی، ممکن نیست. لاراول با بهره‌گیری از مفاهیم چندین فریم‌ورک وب، مجموعه‌ای از ابزارهایی توسعه داد که به برنامه نویسان کمک می‌کند تا برنامه‌های با کیفیتی را با سختی بسیار کمی توسعه دهند.

همچنین به این دلیل که لاراول، محبوب‌ترین فریم‌ورک زبان پی اچ پی است، جامعه‌ی بسیار زیادی از برنامه‌نویسان، به توسعه با این فریم‌ورک می‌پردازند و از این رو، مقالات، کتب و ویدیو‌های فراوانی در مورد لاراول وجود دارد و سوالاتی که حین کار با این فریم ورک برای‌تان پیش می‌آید، با احتمال بسیار بالای جوابش در اینترنت موجود است.

از سوی دیگر، بیشتر وب‌‌سایت‌های بزرگ و متوسطی که در ایران وجود دارند، به زبان پی اچ پی (بخش‌هایی از وب‌سایت‌های بامیلو، دیجی‌کالا، اسنپ‌فود و …) و فریم‌ورک لاراول (اسنپ، جابینجا، ایوند و ….) توسعه داده شده‌اند و با فراگیری این زبان و فریم‌ورک، می‌توان به سادگی وارد بازار کار، در ایران شد.

قبل از این که شروع به یادگیری زبان php نمایید، بهتر است از پیش نیازهای این درس باخبر شوید. برای اینکه زبان برنامه‌نویسی php  را بهتر و اصولی‌تر بیاموزید، لازم است که قبل از آن با زبان‌هایی همانند زبان برنامه‌نویسی html  و البته زبان css آشنایی‌های لازم را کسب نمایید تا در زمان آموزش php با مشکل خاصی رو به رو نشوید.

یادگیری زبان برنامه‌نویسی php بدون یادگیری html وcss امکان ‌پذیر است ولی استفاده از این دو نوع زبان برنامه‌نویسی به شما کمک خواهد کرد که کدنویسی شکیل‌تر و بسیار کاربردی‌تری داشته باشید تا اینکه اطلاعاتی در مورد این دو زبان برنامه‌نویسی نداشته باشید.

در اینجا باید به این نکته اشاره نماییم که اگر قصد دارید که از زبان PHP برای طراحی وب سایت و با ساخت اپلیکیشن استفاده نمایید، باید حتما با زبا‌ن‌های برنامه‌نویسی همچون html و css  آشنا باشید.

قبل از اینکه آموزش php را شروع کنید، باید نکاتی را که در ادامه به آن‌ها ‌اشاره می‌کنیم، در نظر داشته باشید تا در هنگام یادگیری زبان برنامه‌نویسی پی اچ پی با مشکل خاصی مواجه نشوید:

 • برای یادیگری زبان php باید انگیزه و شور یادگیری کافی داشته باشید تا دوره‌ی آموزش برای شما دلنشین‌تر و جذاب‌تر باشد.
 • یکی از مواردی که به شما در یادگیری هر زبانی کمک می‌کند، تسلط قابل قبول به زبان انگلیسی و هم‌چنین الگوریتم و ریاضیاتی است که باید در زمان کدنویسی برای پروژه‌ی خود از آن استفاده نمایید.
 • از جمله مواردی که می‌تواند در آموزش php به شما کمک کند، دانش لازم و کافی با برنامه نویسی فرانت اند است. آشنایی با زبان‌های طراحی سایت به شما یاری می‌رساند که کدنویسی جذاب‌تر و البته کاربردی‌تری نسبت به افرادی که با برنامه‌نویسی front end آشنایی ندارند، داشته باشید.

لازم به ذکر است این آموزش بر اساس نسخه 5.6 لاوارل (Laravel) می‌باشد.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - Introduction

00:56 ساعت (شامل 00:53 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - Laravel Basic

01:22 ساعت (شامل 01:18 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - Laravel Database

11:23 ساعت (شامل 01:23 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - Form and Blade

16:30 ساعت (شامل 01:30 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - Authentication

16:04 ساعت (شامل 01:04 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - Eloquent Relationship

21:38 ساعت (شامل 01:38 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - Laravel Advanced

21:56 ساعت (شامل 01:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - API

11:22 ساعت (شامل 01:22 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش Git

گیت (Git) یک سامانه‌ی کنترل نسخه‌ی توزیع ‌شده است که طراحی شده تا بتواند تغییرات سورس کد را در طول توسعه‌ی نرم‌افزار شناسایی کرده و ردیابی کند. هدف اصلی از ساخته شدن این سامانه این است که همکاری و کار تیمی در میان برنامه‌نویسانی که بر روی پروژه‌های مشترک کار می‌کنند تسهیل شود، اما می‌توان از آن برای ردیابی هر نوع تغییراتی در انواع فایل‌های مختلف استفاده کرد. سایر اهداف این سامانه عبارت‌اند از سرعت بالاتر، انسجام داده‌ها، و پشتیبانی روال‌های کاری توزیع شده و غیر خطی. این دوره آموزش Git به شما کمک خواهد کرد تا با مفهوم Git و ابزارهای مختلف آن آشنا شوید و در مدت زمان کوتاهی بتوانید از آن به طور موثر استفاده کنید.

 

Git در سال ۲۰۰۵ توسط لینوس تروالدز و در پی توسعه‌ی کرنل لینوکس ساخته شد تا سایر توسعه‌دهنده‌های کرنل بتوانند با راحتی و سرعت بیشتری در توسعه‌ی آن مشارکت کنند. از سال ۲۰۰۵ به بعد افرادی کلیدی از جمله جونیو هامانو از نگهداری‌کننده‌های اصلی آن بوده‌اند. درست مانند سایر سامانه‌های کنترل نسخه‌ی توزیع شده، و بر خلاف بسیاری از سامانه‌های کلاینت-سروری، تمام مخزن‌های گیت روی تمام کامپیوترهایی که روی آن‌ها بارگذاری شده‌است، نسخه‌ی کاملی از تاریخچه به همراه توانایی ردیابی نسخه، فارغ از اتصال یا عدم اتصال به شبکه یا سرور مرکزی، وجود دارد.

 

امروزه میلیون‌ها پروژه از Git استفاده می‌کنند. با استفاده از گیت می‌توان تغییراتی که در هر مرحله از پروژه اعمال شده را پیگیری کرد، قسمتی از پروژه را به صورت مستقل توسعه داد و یا حتی در صورت بروز مشکل در هر مرحله به نقطه‌ای پایدار و بدون مشکل بازگشت و از بروز اشتباهات احتمالی در هر مرحله از توسعه نرم افزار جلوگیری کرد.

 

 پس از گذراندن دوره آموزش Git شما قادر خواهید بود که روی پروژه‌ای مشترک با همکاران خود روی توسعه محصولات مختلف کار کنید، حتی روی پروژه‌های شخصی که به صورت مستمر نیاز به بازبینی و ویرایش دارند یا روند تغییرات نسخه‌های مختلف را در مراحل متفاوت توسعه نرم‌افزار بررسی، پیگیری و کنترل کنید و غیره.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

معرفی Git

00:23 ساعت (شامل 00:18 ساعت محتوای آموزشی)

شروع کار با Git

00:34 ساعت (شامل 00:25 ساعت محتوای آموزشی)

ذخیره تغییرات در Git

00:37 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

بررسی مخزن کد (Repository)

01:29 ساعت (شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)

بازگردانی تغییرات و بازنویسی تاریخچه

00:36 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

استفاده از سرورهای Git و ادیتورها

03:11 ساعت (شامل 01:08 ساعت محتوای آموزشی)

کار گروهی روی مخزن کد و موارد پیشرفته‌تر درباره Git

03:12 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)