• آموزش اصول بازاریابی:
  399,000 ت 339,150 ت
 • آموزش بازاریابی ایمیلی و پیامکی:
  129,000 ت 109,650 ت
 • آموزش بازاریابی محتوایی:
  189,000 ت 160,650 ت
 • آموزش بهینه‌‌ سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی:
  259,000 ت 220,150 ت
 • آموزش طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین:
  389,000 ت 330,650 ت
 • آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی (google analytics):
  219,000 ت 186,150 ت
 • مجموع:
  1,584,000 ت 1,346,400 ت
 • مجموع تخفیف: 237,600 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,346,400 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,346,400 تومان
دیجیتال مارکتر شوید

دیجیتال مارکتر شوید

دیجیتال مارکتر شوید

دوره‌ها

 

 

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش اصول بازاریابی

جادویی به نام بازاریابی

و اما بازاریابی، واژه‌ای که امروزه به کرات به گوش‌مان می‌رسد و طرفداران زیادی پیدا کرده! این حرفه، بعد از حرکت جهان به سمت مدرنیسم، گرایش به صنعتی شدن مشاغل و روی کارآمدن نظام سرمایه‌داری، اهمیت قابل توجهی پیداکرده؛ چراکه تنوع گسترده محصولات و خدمات، حضور متخصصانی را می‌طلبد که با تکنیک‌های بازاریابی، برای کالاهای متنوع تولیدشده، بازار بالقوه و مشتریان وفادار پیداکنند.  

این حرفه به‌شکل حیرت‌آوری مبانی بسیاری از علوم‌شناختی، رفتاری، علوم اجتماعی، روانشناسی، اقتصاد و حتی هنر را به‌کارگرفته و در جهت رسیدن به اهداف واحدهای اقتصادی، سازماندهی می‌کند؛ متخصصان این حرفه را می‌توانیم هنرمند، جامعه‌شناس و یا حتی روانشناس درنظر بگیریم. در ادامه این مقاله به جنبه‌ها و اصول بازاریابی می‌پردازیم و جذابیت‌های این حرفه تقریبا جدید را برای‌تان بازگو می‌کنیم.

کدخدای دهکده‌ی بازاریابان، کاتلر، تمرکز فعالیت‌های بازاریابی را بر خلق ارزش برای مشتریان می‌دانست؛ درحالی که پدر بازاریابی مدرن، پیتر دراکر، بیشتر بر خود مشتری تاکید می‌کند، جذب مشتری، فراهم‌کردن رضایت مشتری و ایجاد حس وفاداری در او. تقریبا تمام کسانی که کورس‌های بازاریابی یا مدیریتی را گذرانده‌اند با عبارت «مشتری، پادشاه است» آشنایی دارند؛ اینکه چه بنگاه یا فردی برای اولین بار از این جمله استفاده کرده مشخص نیست؛ اما می‌توان جریان مفهومی این عبارت را در سخنان پیتر دراکر، به‌راحتی متوجه شد.  

بازاریابی ماهیتا یک فعالیت اجتماعی محسوب می‌شود؛ انسان نیز فی‌ذاته به زیستن در اجتماع تمایل شدیدی دارد؛ بنابراین می‌توان ادعا کرد که بازاریابی نیز مثل تمام فعالیت‌های اجتماعی دیگر، قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد. اما از زمانی که جوامع انسانی شروع به گسترش یافت و مبادلات اقتصادی روند صعودی پیدا کرد این حرفه نیز مراحل رشد خود را با سرعت بیشتری طی‌نمود. 

در تمام تمدن‌های بشری ازجمله مصر باستان، چین، هند، یونان و ... نمونه‌هایی از رفتارها مشاهده شده‌است که روح بازاریابی در آن‌ها قابل رویت است. اما نزدیک‌ترین فعالیت‌های بازاریابی که شباهت قابل توجهی به بازاریابی به شکل امروزی دارد در روسیه تزار، صورت گرفت. جالب است بدانیم که ساختار اقتصادی روسیه برپایه «اقتصاد بسته» بوده‌است برخلاف آمریکا و اروپا که با توصیه‌های آدام اسمیت و هم‌فکرانش اقتصاد باز را پیشه کرده‌بود. روس‌ها اولین فعالیت‌های بازاریابی خود را به صورت انتشار آگهی‌هایی در مجلات برای فروش محصولات خود، انجام دادند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول-مدیریت رابطه سودمند با مشتری

00:51 ساعت (شامل 00:50 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم-شرکت و استراتژی بازاریابی

00:57 ساعت (شامل 00:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم-محیط بازاریابی

00:42 ساعت (شامل 00:41 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم-مدیریت اطلاعات بازاریابی

00:33 ساعت (شامل 00:32 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم-بازار مصرفی و رفتار مصرف‌کنندگان

00:48 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم-بازار تجاری و رفتار خریدار تجاری

00:49 ساعت (شامل 00:48 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم-استراتژی بازاریابی مشتری‌مدار

08:45 ساعت (شامل 00:44 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم-قیمت‌گذاری

00:41 ساعت (شامل 00:40 ساعت محتوای آموزشی)

فصل نهم-استراتژی قیمت‌گذاری

08:56 ساعت (شامل 00:55 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دهم-تبلیغات و روابط عمومی

00:50 ساعت (شامل 00:49 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

10:00 ساعت

آموزش بازاریابی ایمیلی و پیامکی

اگر در حوزه مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال در حال فعالیت باشید و یا به این حوزه علاقه دارید، احتمالا حداقل یک بار عبارت بازاریابی ایمیلی و پیامکی به گوشتان خورده است. ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) و بازاریابی پیامکی (SMS Marketing) از مهم‌ترین ابزارهای موجود برای هر بازاریاب آنلاین هستند که اگر درست به کار گرفته شوند، می‌توانند فروش هر سازمان را تا حد قابل توجهی بالا ببرند. لازم به ذکر است که بازاریابی ایمیلی و پیامکی می‌توانند همانند یک شمشیر دو لبه عمل کنند و در صورتی که درست به کار گرفته نشوند می‌توانند خسارات جبران ناپذیری را برای سازمان‌ها به همراه داشته باشند که در ادامه به تفصیل بایدها و نبایدهای ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ را شرح خواهیم داد.

هنگامی که قصد دارید برای کسب و کار خود استراتژی بازاریابی ایمیلی و پیامکی را بچینید، در ابتدا باید با ماهیت این ابزارها آشنایی داشته باشید. ایمیل، پیامک و پوش نوتیفیکیشن از اصلی‌ترین ابزارهای فروش به شمار می‌روند. در صورتی که هدف شما بالا بردن فروش باشد، ارسال پیامک، ایمیل و پوش نوتیفیکیشن می‌تواند شما را راحت‌تر از ابزارهای دیگر به هدفتان نزدیک کند. همچنین این ابزارها برای مطلع کردن کاربرانتان از جشنواره‌ها یا ایونت‌هایی که قصد دارید در آن‌ها شرکت کنید می‌توانند مناسب باشند. 

 • بایدها و نبایدهای بازاریابی ایمیلی و پیامکی:

همان‌طور که گفته شد، اگر ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ به صورت درست اجرا نشوند می‌توانند خسارات جبران ناپذیری را برای سازمان‌ها به همراه داشته باشند.

 • طراحی ایمیل:

شاید مهم‌ترین بخش ایمیل مارکتینگ، طراحی ایمیل باشد که خیلی از کسب و کارها این مرحله را کم اهمیت قلمداد می‌کنند. هرچه تعداد کسانی که ایمیل‌های  ما را باز می‌کنند و بر روی لینک‌های داده شده در ایمیل کلیک کنند بیشتر باشد، اثربخشی ایمیل بالاتر است. رفتن ایمیل‌ها به بخش Promotion و مخصوصا اسپم باعث می‌شود تا احتمال دیده شدن ایمیل‌های ارسالی کاهش پیدا کند. در طراحی ایمیل‌ها باید به نکاتی دقت کنیم که احتمال اسپم شدن را تا حد ممکن پایین نگاه دارند.

1) قرار دادن دکمه آنسابسکرایب (Unsubscribe):

در بازاریابی ایمیلی و پیامکی ما همیشه باید به مخاطبمان این امکان را بدهیم تا از لیست کاربرهای ما خارج شود. قرار دادن دکمه آنسابسکرایب در ایمیل‌ها و امکان لغو کردن پیامک‌های دریافتی باعث می‌شود تا ما از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنیم. سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل در صورتی که تشخیص دهند در ایمیل‌های شما تگ یا اسکریپت آنسابسکرایب وجود ندارد، بعضی از اوقات به صورت خودکار ایمیل‌ها را به بخش اسپم‌ها منتقل می‌کند.

2) انتخاب سابجکت (Subject) مناسب:

قرار دادن بعضی از کلمات در سابجکت ایمیل‌ها ممکن است ایمیل‌های ارسالی شما را وارد بخش اسپم‌ها بکند. واژه‌هایی مثل تخفیف، هدیه ویژه، عبارات تهدید آمیز و یا اهانت کننده باعث می‌شود که به صورت خودکار به بخش اسپم‌ها منتقل شوند.

3) عکس و متن به اندازه:

در طراحی ایمیل‌ها باید دقت شود که هر چه طول ایمیل ارسال شده بیشتر شود، احتمال اینکه مخاطب تا به انتهای ایمیل برسد کم‌تر می‌شود. پس باید متن ایمیل تا حد امکان کوتاه باشد و بیش از 2 یا 3 پاراگراف نشود و همچنین تعداد عکس‌های موجود در یک ایمیل نباید زیاد شود.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - ایمیل مارکتینگ

14:33 ساعت (شامل 02:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - اس ام اس مارکتینگ

12:47 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

11:00 ساعت

آموزش بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها، متمرکز شده است. بازاریابی محتوا، به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبانی است که به وضوح، تعریف و شناخته شده هستند. این عمل، با هدف هدایت کاربران برای انجام اقداماتی سودده صورت می‌گیرد.

بازاریابی محتوایی از شیوه‌های نوین مارکتینگ و شاید یکی از جذاب‌ترین آن‌ها است. بازاریابی محتوایی یکی از مهم‌ترین انواع بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) و شاید پر بازده‌ترین نوع آن باشد، پس پیش از صحبت در رابطه با این موضوع  و فرق آن با تولید محتوا لازم است تا با بازاریابی درونگرا کمی بیشتر آشنا شده و همچنین به تفاوت‌های آن با بازاریابی برونگرا (Outbound Marketing) پی ببریم.

پس از به وجود آمدن مفهومی با نام مارکتینگ، تمام اعمالی که یک سازمان یا شرکت تحت عنوان مارکتینگ انجام می‌داد همه از جنس بازاریابی برونگرا بودند. تبلیغ‌های تلویزیونی، بیلبوردها، ارسال ایمیل و پیامک و پخش بروشورها و کاتالوگ‌های تبلیغاتی همه از جنس بازاریابی برونگرا هستند. به آن نوع از بازاریابی که ما به سراغ مخاطب می‌رویم و محصول یا خدماتمان را به آن‌ها نشان می‌دهیم بازاریابی برونگرا گفته می‌شود. رفته رفته و با گذر زمان، این شیوه از بازاریابی تاثیر خود را از دست داد. آگهی‌های بازرگانی در رادیو و تلویزیون دیگر موثر نبودند و تبلیغ‌های موجود در روزنامه‌ها آنچنان که باید و شاید دیده نمی‌شدند. در اینجا نوعی دیگر از مارکتینگ با نام بازاریابی درونگرا تعریف شد.

ست گادین برای اولین بار از عبارت بازاریابی برونگرا استفاده کرد که تولید محتوا و بازاریابی محتوایی نیز در این دسته قرار می‌گیرند که  نوعی از بازاریابی است که کاربر را مجاب می‌کند خودش به سمت یک سازمان برود.

در واقع در این نوع از بازاریابی، مخاطب باید احساس کند که خودش به سراغ شما آمده است. ست گادین در کنار مفهوم بازاریابی درونگرا، نوعی دیگر از بازاریابی را نیز تحت عنوان "بازاریابی با کسب اجازه" (Permission Marketing) تعریف کرده است. ست گادین بیان می‌کند که دوران تبلیغات در تلویزیون، رادیو و روزنامه به پایان رسیده و این نوع از تبلیغات دیگر تاثیرگذار نیستند.

او در رابطه با نظریه "بازاریابی با کسب اجازه" ادامه می‌دهد که: آن نوع از تبلیغات تاثیرگذار است که کاربران و مخاطبان خودشان به شما اجازه داده باشند که تبلیغاتتان را برایشان ارسال کنید. بر فرض مثال در بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ تاکید می‌شود که فقط به کاربرانی که خودشان ایمیلشان را به شما داده‌اند خبرنامه ارسال کنید.

تولید محتوا در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی که باعث می‌شود خود کاربر از طریق سرچ شما را پیدا کند، در صورت نیاز شبکه شما را دنبال کند و هر موقع که خواست این دنبال کردن را قطع کند را شاید بتوان از بهترین انواع بازاریابی درونگرا ذکر کرد. یکی دیگر از شاخه‌های بازاریابی درونگرا، استفاده از تبلیغات گوگل ادووردز است. خیلی از کاربرها نیازشان را در موتورهای جست و جو سرچ می‌کنند. شما می‌توانید در این نوع از تبلیغات به ازای نشان دادن تبلیغاتتان در جایگاه‌های بالاتر به گوگل هزینه پرداخت کنید.

تفاوت بازاریابی محتوایی با تولید محتوا:

اما بازاریابی محتوایی چه فرقی با تولید محتوا دارد؟ اگر بازاریابی محتوایی را یک ماراتون فرض کنیم، تولید محتوا لحظه شلیک تفنگ و آغاز مسابقه است. اگر محتوا تولید نشده باشد، بازاریابی آن هم بی معناست.

تمام کارهایی که برای بیشتر دیده شدن یک محتوا و یا جذب مخاطب از طریق یک محتوا انجام می‌شود، در زمره کارهای مربوط به بازاریابی محتوایی قرار می‌گیرند. یک تولید کننده خوب محتوا باید بر روی ارتباط بین کلمات و محتواهای مختلف تلاش کند و دقت کند که محتوای تولید شده ارزش افزوده‌ی قابل قبولی داشته و عاری از اشتباهات نگارشی، ویرایشی و تخصصی باشد اما وظیفه‌ی یک بازاریاب محتوا این است که محتوای تولید شده را به نحو احسن در کانال‌های مختلف و مربوط به محتوای تولید شده به نمایش بگذارد و کوشش کند تا محتوای تولید شده بیشترین آورده را برای سازمان داشته باشد.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - مقدمه و آشنایی

00:28 ساعت (شامل 00:24 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - مشتری کیست؟

03:33 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - بازاریابی موتورهای جستجو

05:38 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - محتوا

08:57 ساعت (شامل 01:44 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

03:16 ساعت (شامل 00:13 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - تقویم محتوایی و سنجش محتوا

03:11 ساعت (شامل 00:08 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - نرخ تبدیل

00:11 ساعت (شامل 00:11 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - بازاریابی اینترنتی

00:10 ساعت (شامل 00:10 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین

در عصر حاضر که کاربران اینترنت و شبکه‌های مجازی روز به روز در حال افزایش هستند، میل به راه‌اندازی و طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین در بین کسب‌وکارها و در حوزه بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال افزایش است. راه‌اندازی و طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و به طور کلی یک کمپین تبلیغاتی، اصول و قواعدی دارد که عدم توجه به این اصول می‌تواند خسارات و لطمات جبران ناپذیری را به یک کسب‌وکار وارد کند.

پیش از شرح مراحل راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی ابتدا باید با معنی و مفهوم کمپین آشنا شویم. تمام اعمال و فعالیت‌هایی که یک فرد، یک تیم و یا یک کسب و کار برای رسیدن به هدفی خاص دنبال می‌کنند را کمپین می‌گوییم. مثلا فعالیت‌هایی که یک کاندید ریاست‌جمهوری و تیمش برای انتخاب شدن و رای آوردن پیش از روز انتخابات انجام می‌دهند را می‌توان یک کمپین نام‌گذاری کرد. یا وقتی شهرداری یک شهر برای کاهش آلودگی، مردم را در قالب آگهی‌های بازرگانی از رادیو و تلویزیون یا بیلبوردهایی در سطح شهر تشویق به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌کند، کارها و فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد که تمام این اعمال صورت گرفته را یک کمپین نام‌گذاری می‌کنند. لازم به ذکر است که وقتی هدف یک کمپین تبلیغات برای یک شخص، محصول و یا خدمتی از پیش تعیین شده باشد، آن کمپین یک کمپین تبلیغاتی خواهد بود.

همان‌طور که گفته شد راه‌اندازی و طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین باید بر پایه اصول و قواعد مشخصی باشد. حال با مراحل راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی آشنا خواهیم شد:

1) اهداف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید.

بدون شک مهم‌ترین مرحله از مراحل راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی آنلاین، مشخص کردن هدف آن کمپین است. آیا ما قصد داریم کاربران بیشتری با محصولاتمان آشنا شوند؟ هدف ما فروش است؟ اگر هدفمان فروش است می‌خواهیم کدام محصولاتمان را بفروشیم؟ 

2) انتخاب محصول یا خدمت.

پس از مشخص شدن هدف، باید انتخاب کنیم اگر قصد ما فروش است می‌خواهیم کدام یک از محصولات یا خدمات را به فروش برسانیم و اگر هدف ما جذب کاربر تازه است، باید انتخاب کنیم که با کدام‌یک از محصولات یا خدماتی که کسب‌وکارمان ارائه می‌دهد کاربرهایی تازه جذب کنیم.

3) جامعه هدف

سومین مرحله از راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی آنلاین، انتخاب جامعه هدف است. هدف ما فروش به مردان است یا زنان؟ می‌خواهیم محصول خود را به دانشجویان بشناسانیم یا کارمندان؟ خدمات ارائه شده توسط سازمان ما مناسب مدیران میانی است یا مدیران ارشد؟ پاسخ به سوالاتی از این دست می‌تواند ما را در راه انتخاب جامعه هدف یاری کند.

4) جامعه هدف ما کجاست؟

پس از اینکه جامعه هدف خودمان را انتخاب کردیم، باید ببینیم که این جامعه را در کجا می‌توانیم پیدا کنیم. ممکن است به این نتیجه برسیم که جامعه هدف ما کودکان و نوجوانان هستند. پس انتخاب برنامه‌های کودکی که از تلویزیون و رادیو پخش می‌شوند برای اینکه قبل و بعد از این برنامه‌ها تبلیغ کنیم، می‌تواند انتخابی مناسب باشد. یا اگر برداشتمان این باشد که جامعه هدف ما به اخبار ورزشی علاقه دارد، می‌توانیم بنرهای تبلیغاتی خود را در سایت‌های ورزشی و یا بروشورهای کسب‌وکارمان را در فروشگاه‌های ورزشی قرار دهیم. این مرحله برای کسب‌وکارهایی که برای هر کمپین تبلیغاتی می‌توانند هزینه‌ی محدودی داشته باشد بسیار مهم است چرا که با یک انتخاب اشتباه ممکن است تمام بودجه تبلیغاتی به هدر برود.

5) انتخاب زمان کمپین

این مرحله نیز یکی از مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی است. اگر محصول شما مناسب برای مردان میان‌سال باشد و شما قصد داشته باشید این تبلیغ را در ساعات میانی روز در تلویزیون پخش کنید، به احتمال بسیار زیاد با شکست مواجه می‌شوید. چرا که اکثر جامعه هدف شما آن زمان در محل کار حضور دارند و تبلیغ شما را ممکن است نبینند.

6)  مشخص کردن بودجه کمپین تبلیغاتی

ضروری است تا بودجه هر کمپین تبلیغاتی را پیش‌از راه‌اندازی آن کمپین تبلیغاتی مشخص کنید. اگر بودجه کمپین شما مشخص باشد می‌توانید از اینکه چه فعالیت‌ها و کارهایی را باید در طول کمپین انجام بدهید، تخمین بهتر و مناسب‌تری داشته باشید.

7) انتخاب از بین مکان‌ها و روش‌های تبلیغاتی مختلف

در این مرحله شما باید از بین مکان‌های مختلفی که برای تبلیغات موجود هستند و روش‌های بسیار زیادی که برای تبلیغات وجود دارند، مکان‌ها و روش‌های تبلیغاتی مد نظر خود را انتخاب کنید. بر فرض مثال برای یک کمپین تبلیغاتی آنلاین می‌توانید از بین انبوهی از سایت‌های موجود در اینترنت، سایت‌های خبری را انتخاب کنید و از بین روش‌های مختلفی که برای تبلیغات وجود دارند، رپورتاژ و تبلیغات همسان را برگزینید.

8) طراحی پیام و هویت بصری کمپین

در این مرحله معمولا دیجیتال مارکتر‌ها، طراحان گرافیک و کپی رایترها گرد هم می‌آیند و با تشکیل یک طوفان فکری، ایده‌های مختلف را بررسی می‌کنند و در نهایت پیامی که نیاز است به مخاطب منتقل شود را انتخاب می‌کنند و سپس به طراحی هویت بصری کمپین تبلیغاتی می‌پردازند.

9) اجرای کمپین تبلیغاتی

در این مرحله کمپین تبلیغاتی بر اساس جامعه هدف، زمان و مکان مناسب و بودجه‌ی تعیین شده اجرا می‌شود و معمولا در حین اجرای کمپین همراه با فرآیند رصد کمپین ممکن است بهبودهایی نیز بر روی کمپین صورت بگیرد. مثلا ممکن است در حین کمپین به این نتیجه برسید که یکی از سایت‌های انتخابی بازدهی بالایی ندارد، در نتیجه به سرعت تبلیغات را در آن سایت برای جلوگیری از هدر رفت بودجه معین شده متوقف کرده و آن‌ بودجه را در جایی دیگر هزینه کنید.

10) تحلیل کمپین

در آخرین مرحله از مراحل راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی، پس از اتمام کمپین، نیاز است تا اتفاقاتی را که در طول کمپین صورت پذیرفته، تحلیل کنیم و ببینیم که آیا به اهداف خود رسیده‌ایم یا خیر. نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنیم تا در کمپین‌های آینده اتفاقات مثبتی که افتاده را تکرار و مشکلات پیش آمده را دیگر تکرار نکنیم. اگر مکانی برای تبلیغات ما مناسب بود، باز هم در آن‌جا تبلیغ کنیم و اگر زمان اشتباهی را برای تبلیغات کمپین خود انتخاب کرده بودیم دیگر در آن زمان تبلیغ نکنیم. لازم به ذکر است که تحلیل و رصد کمپین‌های تبلیغاتی در فضای آنلاین با وجود ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس، گوگل سرچ کنسول، گوگل تگ منیجر و ... بسیار ساده‌تر از رصد و تحلیل کمپین‌های تبلیغاتی در فضای آفلاین است.

تا اینجا بطور مختصر توضیحی در راستای طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی داده شد. پیشنهاد می‌کنیم دوره مربوط را دنبال کنید تا با جزئیات و بطور مفصل به همراه مثال‌های کاربردی کمپین‌های تبلیغاتی را یاد بگیرید.

 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - دیجیتال مارکتینگ چیست؟

11:32 ساعت (شامل 01:27 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - بررسی ابزارهای تبلیغاتی

12:16 ساعت (شامل 02:11 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - مدیریت و اجرای کمپین

10:34 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش بهینه‌‌ سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی

احتمالا واژه سئو یا بهینه ‌سازی موتور جست و جو به گوشتان خورده. در عصر حاضر، سرچ کردن در اینترنت و به خصوص در موتورهای جست و جو به امری عادی و روزمره تبدیل شده است. جالب است بدانید که لازمه خیلی از مشاغل در دوره‌های مختلف زمانی، توانایی جست و جو کردن بوده است. دانشجویان در کتابخانه‌ها به دنبال پاسخی برای جوابشان می‌گشتند و یا کارآگاهان در بین اسناد و پرونده‌های قدیمی در تلاش بودند تا سرنخ‌های بیشتری را پیدا کنند اما با پیشرفت تکنولوژی به یک‌باره تغییری شگرف در امر جست و جو و سرچ کردن پدید آمد.

اختراع اینترنت و در ادامه شکل‌گیری موتورهای جست و جو گام عظیمی در راستای تسهیل امر سرچ کردن بود؛ به طوری که برای پیدا کردن یک فرمول ریاضیاتی، پیدا کردن یک اسم خاص و یا یک مقاله در حوزه بهداشت فردی، دیگر نیازی به جست و جو در بین کتاب‌ها، استناد و پرونده‌ها نیست و تنها با چند کلیک و در کم‌ترین زمان ممکن می‌توانید جواب مد نظرتان را پیدا کنید.

اما چرا بهینه‌ سازی موتور جست و جو و به طور جزئی‌تر سئو سایت یا بهینه‌سازی سایت که جزئی از دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود اهمیت دارد؟  شاید متعجب شوید اگر بدانید که در طول روز، چندین میلیارد سرچ، فقط در موتور جست و جو گوگل صورت می‌گیرد. حال این عدد را می‌توانید به سرچ‌هایی که در دیگر موتورهای جست و جو نظیر یاهو، بینگ، اسک و ... نیز بسط دهید. در نظر داشته باشید که سرچ در موتورهای جست و جو فقط بخشی از کل سرچ‌هایی است که در طول روز انجام می‌شود و اگر سرچ‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف به میزان سرچ در موتورهای جست و جو اضافه کنیم، با عددی به مراتب بزرگ‌تر و غیر قابل باورتر رو به رو خواهیم شد.

در این دوره پس از اینکه با اهمیت موتورهای جست و جو و بهینه‌سازی موتور جست و جو آشنا شدیم، با این سوال مواجه خواهیم شد که چرا سئو سایت و بهینه‌سازی سایت اهمیت دارد؟ همان‌طور که گفته شد، در طول روز در موتورهای جست و جو چندین میلیارد سرچ صورت می‌پذیرد. کسب و کار شما هم احتمالا محصول و یا خدمتی را ارائه می‌دهد که تعداد بسیار زیادی از کاربران با سرچ کردن در موتورهای جست و جو، به دنبال این محصولات و خدمات می‌گردند. در نتیجه هرچه سئو سایت شما بهتر انجام گرفته باشد، موتورهای جست و جو پس از اینکه کاربرها سرچشان را انجام می‌دهند، به صفحات سایت شما امتیاز بیشتری اختصاص داده و به تبع آن لینک صفحات سایت شما در جایگاه‌های بهتر و بالاتری قرار می‌گیرند و کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه خواهند کرد. 

یک نکته کلیدی که خیلی از اوقات فراموش می‌شود و کم‌تر کسی به آن توجه می‌کند این است که سرچ کاربران در اینترنت و فضای مجازی شامل عکس‌ها و ویدئوها نیز می‌شود و اگر بهینه‌سازی موتورهای جست و جو برای عکس و ویدئو نیز انجام شده باشد، حجم قابل توجهی از کاربران را نیز می‌توانید از طریق سرچ در بین عکس‌ها و ویدئوهای موتورهای جست و جو به سوی وب‌سایت خود رهسپار کنید. در دوره آموزش بهینه‌سازی موتور جست و جو یاد خواهید گرفت که چگونه می‌توان رتبه‌های بالایی را در سرچ بین عکس‌ها‌ و ویدئوها کسب کرد.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول-مقدمه

00:51 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم-کلمات کلیدی و محتوا

00:59 ساعت (شامل 00:55 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم-سئو درون صفحه‌ای

02:23 ساعت (شامل 02:18 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم-سئو برون صفحه‌ای

01:17 ساعت (شامل 01:10 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

60:00 ساعت

آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی (google analytics)

آموزش گوگل آنالیتیکس :

آموزش گوگل آنالیتیکس : تحولات دیجیتال در عصر امروز منجر به درگیری اجتناب‌ناپذیر سازمان‌ها و شرکت‌ها با تکنولوژی و دنیای دیجیتال شده‌است. بر همین اساس، ساختار درآمدی هریک از سازمان‌ها در بخش دیجیتال، نیازمند بررسی و آنالیز دقیق مشتریان خود خواهد بود.

گوگل آنالیتیکس، یا شاه کلید آنالیز دقیق مشتریان شما، خدمتی است متمایز از گوگل که می‌توانید با اطمینان و آسانی آن را فراگرفته و در کسب‌وکار خود به کار بندید و یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. به‌طورکلی اگر از صاحبان وب‌سایت هستید و یا منبع درآمد شما از یک کسب‌وکار اینترنتی است احتمالاً این دغدغه را دارید که چگونه عملکرد وب‌سایت خود را ارتقا دهید. گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا بتوانید از طریق سایتتان فروش بیشتری داشته باشید، اما این مهم، جز با نظارت شما میسر نیست.

گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا کاربران بیشتر و با کیفیت‌تری داشته باشید و نسبت به کاربران و رفتار آن‌ها در سایتتان اطلاعات و داده‌های شفاف‌تری را ثبت کنید، همچنین گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا تحلیل خود را نیز بهینه کنید.

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، ابزار تحلیل‌گر شرکت گوگل است که در بین کاربران ایرانی به نام‌های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک و گوگل آنالیتیکز هم شناخته می‌شود. این ابزار تحلیل‌گر می‌تواند اطلاعات بسیار کاملی را دربارۀ ترافیک ورودی در اختیار مدیران یک وب‌سایت‌ قرار دهد.

 گـوگل آنالیتیکس یـا گـوگل آنالیز یـا معادل انگلیسـی آن Google Analytics یکی از چندیــن ابــزار گــوگل بــرای انجــام آنالیــز و تجزیه‌وتحلیل بــر روی اطلاعات بی‌شمار وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین اســت. گوگل آنالیتیکس در ابتــدا و در نــگاه اول، ابــزار یــک ســایت معمولــی اســت کــه در آن بخش‌های مختلفــی تــدارک دیــده شــده و می‌توان از هرکدام از بخش‌های آن اســتفاده کــرد.

امــا وقتــی حرفه‌ای باشــید و بـا قسمت‌های آن به‌طور کامـل آشـنایی داشـته باشـید، هیچ‌وقت گوگل آنالیتیکس را بـه یـک سـایت سـاده تشـبیه نمی‌کنید و در حقیقـت آن را از بسـیاری از نرم‌افزارهای پیچیــده در دنیــا قوی‌تر و بهتــر میدانیــد؛ که می‌تواند نقش بسیار مهمی را در بهینه‌سازی یک وب‌سایت و پیشرفت آن ایفا کند؛ اما چیزی که گوگل آنالیتیکس را به یک ابزار لازم برای صاحب هر وب‌سایت (اپلیکیشن گوشی) تبدیل می‌کند، فقط قدرت غیرقابل‌انکار آن نیست.

گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان آنالیز وب‌سایت و اپلیکیشن است که با استفاده از آن هر کسب‌وکاری بـرای بـه موفقیـت رسـیدن بایـد عملکـرد کاری خود را تحلیـل کنـد. گــوگل آنالیتیکس ابــزاری اســت کــه بــه کسب‌وکارهای آنلاین ایــن امــکان را می‌دهد کــه جایــگاه و فرایندهــای کاری خــود را اندازه‌گیری و آنالیــز کنند.

در طـول فعالیـت خـود در حـوزه آنلاين و کسب‌وکارهای اینترنتـی، بارهـا واژه‌هایی ماننـد گـوگل آنالیتیکس یـا گـوگل آنالیـز را خواهیـد شـنید کـه در ابتـدا تصـور چندانـی در مـورد آن نخواهیـد داشـت. یـک حقیقـت انـکار ناشـدنی در رابطـه بـا ایـن ابـزار ایـن اسـت کـه شـما اگـر:

 • وبمستر حرفه‌ای باشید.
 • به‌تازگی یک وب‌سایت راه‌اندازی کرده باشید.
 • در یک استارتاپ فعالیت داشته باشید.
 • به دنبال سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت خود باشید.
 • قصد استفاده از تبلیغات گوگل و گوگل ادوردز را داشته باشید.

 خلاصه، هــر فعالیتــی کــه در رابطــه بــا مدیریــت و بهبــود وب‌سایت خــود بخواهیــد انجــام دهیــد، بـدون شـک بـه گـوگل آنالیتیکس نیـاز خواهیـد داشـت و مهم‌ترین ابـزاری اسـت کــه می‌تواند مســیر حرکــت شــما در پیشــرفت و بهبــود وب‌سایتتان را روشــن کنـد. پـس اگـر بـا گوگل آنالیتیکس آشـنا هسـتید، سـعی کنیـد به‌صورت حرفه‌ای آن را یـاد بگیریـد. گوگل آنالیتیکس سعی می‌کند تا اطلاعات کاربران شما را نسبت به سن و جنسیت آن‌ها بیشتر نشان داده و به‌وسیله آن بفهمید کاربران شما به چه چیزهایی بیشتر علاقه علاوه بر این با گوگل آنالیتیکس می‌توانید با رفتار کاربرانتان در سایت خود آشنا شوید.
ببینید کاربران شما در سایتتان چه‌کاری انجام می‌دهند، بیشتر کدام صفحات را می‌بینند و چه المان‌هایی توجه آن‌ها را بیشتر جلب می‌کند. همه این اطلاعات بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و با دسترسی به تولید گزارش‌ها با یادگیری گوگل آنالیتیکس از آن خود می‌کنید. شما 2 تکه کد روی وب‌سایتتان می‌گذارید، زحمت تولید گزارش‌ها به عهده گوگل آنالیتیکس است.

با تحلیل گزارش‌های گوگل آنالیتیکس می‌توانید بفهمید که ترافیک کدام‌یک از کانال‌های مارکتینگ وب‌سایت شما کیفیت بیشتری دارد. همچنین می‌توانید با گوگل آنالیتیکس درباره بودجه مارکتینگ وب‌سایت خود درست تصمیم‌گیری کنید تا با کمترین هزینه بتوانید بیشترین نتیجه را از وب‌سایت خود دریافت کنید.

در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس پس از معرفی کامل آن، با مفاهیم و گزارش‌های مهم آن به‌صورت کامل آشنا خواهید شد. در پایان این دوره شما می‌توانید به‌خوبی با گوگل آنالیتیکس کار کنید و گزارش‌های آن را تحلیل کنید. هدف این دوره آموزش گوگل آنالیتیکس فارسی است و برای کسانی که کار دیجیتال مارکتینگ انجام می‌دهند و یا صاحب کسب‌وکار آنلاین هستند و می‌خواهند گوگل آنالیتیکس را از پایه یاد بگیرند مناسب است.

در این دوره ابتدا درباره اینکه چرا باید گوگل آنالیتیکس را یاد بگیریم صحبت شده‌است. سپس نحوه ساختن اکانت گوگل آنالیتیکس و وصل کردن آن را به وب‌سایت به‌طور کامل و عملی یاد می‌گیرید. در ادامه با انواع مختلف گزارش و مفاهیمی که برای تحلیل گزارش‌ها به آن‌ها نیاز دارید آشنا خواهید شد. پس‌ازآن با 3 گزارش بنیادی و مهم گوگل آنالیتیکس آشنا می‌شوید و درنهایت یاد می‌گیرید چگونه کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ خود را در گوگل آنالیتیکس تحلیل کنید و ببینید آیا فعالیت‌های شما اثربخش بوده است یا خیر.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - معرفی گوگل آنالیتیکس

01:10 ساعت (شامل 01:04 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - آشنایی با مفاهیم و انواع گزارش در گوگل آنالیتیکس

00:48 ساعت (شامل 00:42 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - گزارش‌های بنیادی گوگل آنالیتیکس

00:54 ساعت (شامل 00:48 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - رصد کردن conversion و کمپین‌ها در گوگل آنالیتیکس

03:04 ساعت (شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)