• آموزش اصول و ملزومات رفتاردرمانی شناختی:
  1,439,000 ت 575,600 ت
 • آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی:
  559,000 ت 223,600 ت
 • مجموع:
  1,998,000 ت 799,200 ت
 • مجموع تخفیف: 1,198,800 ت
خرید تخصص
قیمت: 799,200 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 799,200 تومان
ورود به حساب کاربری
رفتار درمانی شناختی

رفتار درمانی شناختی

رفتار درمانی شناختی

دوره‌ها

رفتار درمانی شناختی در واقع یک روش درمانی است که بیشتر بر اثر تفکرات و نگرش فرد بر احساسات و رفتار تمرکز دارد. این روش درمانی به شما تا حد بسیار زیادی کمک خواهد کرد که با مشکلات زندگی راحت‌تر برخورد کنید و بتوانید به راحتی بر مسائل زندگی خود، تسلط کافی داشته باشید.

برخلاف سایر روش‌های گفتار درمانی که روان‌درمانگر درپی شناسائی و ریشه یابی علل رفتارهای نامناسب مراجع خود در برابر ناملایمات وحوادث زندگی است تا بتواند به او کمک کند، در رفتاردرمانی شناختی روان‌درمانگر فقط بر مشکلات زمان حال و آنچه حالا موجب ناراحتی و اضطراب درفرد بیمار گردیده است، تکیه می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که موجب می‌شود که بیمار رفتارهای دردسرسازی داشته باشد و ناراحتی‌های گوناگون بروز دهد، افکار نادرستی است که در ذهن خود پرورانده‌است. به جای آن می‌توان به او آموخت که با استفاده از تفکرات منطقی و تمرکز بر واقعیت‌ها، این توانایی را پیدا کند که در برابر افسردگی واکنش مناسب‌تری از خود نشان دهد.

با توجه به تحقیقاتی که در دانشگاه‌های مختلف دنیا انجام شده‌است، این باور شکل گرفته‌است که رفتار درمانی شناختی درمان بسیار مناسبی برای افسردگی و اضطراب است. در مباحث رفتاردرمانی شناختی گفته می‌شود که الگوهایی که از آن‌ها برای رفتارهای روزمره‌ استفاده می‌کنیم، مانند عینکی روی چشم ما عمل می‌کنند و ما تمام مشکلات و اتفاقاتی را که در زندگی ما شکل می‌گیرند از پشت این عینک قضاوت می‌کنیم.  رفتار درمانی شناختی افراد را نسبت به رفتارها و احساسات خودآگاه خود، آگاه خواهد کرد.

تخصص رفتار درمانی شناختی مکتب‌خونه یکی از منابع آنلاین فارسی است که شما را با مبانی رفتار‌ درمانی شناختی آشنا می‌کند. در این تخصص ارزیابی‌های این روش و مهارت فرمول‌بندی موردی بر اساس اصول شناختی رفتاری و نحوه‌ی به کارگیری فنون رفتار‌درمانی‌ شناختی را می‌آموزید. علاقه‌مندان به حوزه علوم رفتاری و روانشناسی می‌توانند برای یادگیری این دانش جذاب از آن بهره ببرند. 

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش اصول و ملزومات رفتاردرمانی شناختی

رفتاردرمانی شناختی (Cognitive Behavioral Therapy) ، که در ایران با نام‌ درمان شناختی رفتاری هم شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین دست‌آوردهای علم روان‌شناسی در نیم قرن گذشته است. این روش رفتاردرمانی شناختی ، چنان مؤثر بوده است که برای توصیف آن، از عبارت «انقلاب شناختی» استفاده می‌شود. این نظریه،‌ اثر‌بخش‌ترین …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - اصول و مبانی رفتاردرمانی شناختی

01:09 ساعت (شامل 01:09 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - ارزیابی شناختی-رفتاری

25:26 ساعت (شامل 02:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - فرمول‌بندی

07:26 ساعت (شامل 00:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - تکنیکهای رفتاردرمانی شناختی

12:42 ساعت (شامل 00:42 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - مدیریت بیماران مشکل و پیشگیری از عود

00:18 ساعت (شامل 00:18 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی

رفتار درمانی شناختی (cognitive behavioral therapy) یک روش مبتنی بر اصلاح روش مند و آگاهانه احساسات و رفتارهای ناکارآمد بر اساس اصول و روشهای علوم رفتاری و شناختی است که برای درمان مشکلاتی از قبیل افسردگی، اضطراب و ترس اتفاده می شود. رفتار درمانی شناختی به دنبال تغییر رفتارهای ناسازگاری …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

اضطراب فراگیر

25:19 ساعت (شامل 02:19 ساعت محتوای آموزشی)

اضطراب اجتماعی

29:38 ساعت (شامل 02:38 ساعت محتوای آموزشی)