آموزش هوش مصنوعی برای همه

poster
پیش‌نمایش دوره

در دوره آموزش هوش مصنوعی سعی می‌شود تا طی چهار هفته، مبانی کلی هوش مصنوعی برای شما بیان گردد. همچنین کاربرد‌های هوش مصنوعی در حوزه تجارت توضیح داده می‌شود تا افراد غیر متخصص در زمینه ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه استنفورد  دانشگاه استنفورد
مدرس دوره:

برگزارکننده:

دانشگاه استنفورد
4.5 (4 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 اصطلاحات رایج AI از جمله شبکه‌های عصبی، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و علم داده

 یادگیری گردش کار پروژه‌های یادگیری ماشین

 نحوه کار با تیم هوش مصنوعی و ایجاد استراتژی هوش مصنوعی در کسب‌وکار

 چگونگی استفاده از مباحث اخلاقی و اجتماعی پیرامون هوش مصنوعی

تغییرات دوره


نسخه 2.0 - 1402/06/18

دوبله فارسی

سرفصل‌های دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه

فصل اول: هوش مصنوعی چیست؟

در ابتدای فصل اول این دوره به بیان این مفهوم پرداخته می‌شود که هوش مصنوعی چیست؟ سپس در ادامه این فصل مفاهیمی نظیر آموزش ماشین، اصطلاحات AI و داده آشنا می‌شوید. همچنین شما یاد می‌گیرید که چه‌کارهایی که با استفاده از یادگیری ماشین می‌توان انجام داد و چه‌کارهای را نمی‌توان انجام داد و درعین‌حال با این موضوع آشنا می‌شوید که چه چیزی باعث ایجاد یک شرکت هوش مصنوعی می‌شود.

  مقدمه
مشاهده
"07:50  
  یادگیری ماشین
مشاهده
"06:15  
  داده چیست؟
"11:16  
  اصطلاحات هوش مصنوعی
"10:02  
  شرکت‌های هوش مصنوعی چیستند؟
"07:34  
  مثال‌هایی از کارایی‌های هوش مصنوعی
"08:14  
  توضیحات غیرفنی یادگیری عمیق - بخش اول
"07:15  
  توضیحات غیرفنی یادگیری عمیق - بخش دوم
"03:58  
فصل دوم: ساخت پروژه‌ هوش مصنوعی

در فصل دوم آموزش این دوره شما با پروژه‌های ساخت هوش مصنوعی آشنا می‌شوید. همچنین در فصل دوم شما با گردش کار یک پروژه یادگیری ماشین، گردش کار یک پروژه علوم داده، نحوه انتخاب یک پروژه هوش مصنوعی، نیاز به استفاده از داده در عملکرد شغلی، ابزار فنی برای تیم‌های هوش مصنوعی، کار با یک تیم هوش مصنوعی آشنا می‌شوید.

  مقدمه
مشاهده
"01:42  
  گردش کار پروژه‌های یادگیری ماشین
"07:04  
  گردش کار پروژه‌های علم داده
"06:54  
  هر شغلی باید بداند چگونه از داده استفاده کند
"07:03  
  نحوه انتخاب پروژه هوش مصنوعی - بخش اول
"07:10  
  نحوه انتخاب پروژه هوش مصنوعی - بخش دوم
"08:19  
  کار با یک تیم هوش مصنوعی
"08:21  
  ابزارهای فنی یک تیم هوش مصنوعی
"06:43  
فصل سوم: پیاده‌سازی هوش مصنوعی در شرکت خودتان

فصل سوم این دوره به ساخت هوش مصنوعی در شرکت شما اختصاص دارد. شما در این فصل با بلندگوی هوشمند، اتومبیل خودران، نقش‌های نمونه یک تیم هوش مصنوعی دفترچه تحول AI، مشکلات AI، برداشتن اولین قدم خود در AI، بررسی مناطق عمده کاربرد هوش مصنوعی و بررسی تکنیک‌های اصلی هوش مصنوعی آشنا می‌شوید.

  مقدمه
مشاهده
"02:46  
  مطالعه موردی: اسپیکر هوشمند
"09:29  
  مطالعه موردی: ماشین خودران
"06:12  
  مثالی از نقش یک تیم هوش مصنوعی
"08:53  
  رویکردهای تحول از طریق هوش مصنوعی - بخش اول
"10:15  
  رویکردهای تحول از طریق هوش مصنوعی - بخش دوم
"14:22  
  حقه‌های هوش مصنوعی برای اجتناب
"04:13  
  قدم اول در هوش مصنوعی
"04:13  
  کاربردهای هوش مصنوعی - بخش اول
"17:12  
  کاربردهای هوش مصنوعی - بخش دوم
"15:31  
فصل چهارم: هوش مصنوعی و جامعه

فصل آخر دوره آموزشی هوش مصنوعی به هوش مصنوعی تأثیر آن بر جامعه اختصاص دارد. در این فصل شما با موضوعات نظیر یک دید واقع‌بینانه از  AI، تبعیض و تعصب، استفاده نامطلوب از AI، هوش مصنوعی و اقتصاد درحال‌توسعه، هوش مصنوعی و مشاغل آشنا می‌شوید.

  مقدمه
مشاهده
"02:40  
  دید واقع‌گرایانه نسبت به هوش مصنوعی
"07:22  
  Discrimination / Bias
"09:34  
  حملات خصمانه به هوش مصنوعی
"08:05  
  سوء استفاده از هوش مصنوعی
"04:15  
  هوش مصنوعی و اقتصادهای در حال توسعه
"07:42  
  هوش مصنوعی و شغل‌ها
"07:22  
  نتیجه‌گیری
"03:55  

ویژگی‌های دوره

دوبله فارسی
دوبله فارسی

این دوره دارای دوبله اختصاصی است.

 

درباره دوره

در دوره آموزش هوش مصنوعی سعی می‌شود تا طی چهار هفته، مبانی کلی هوش مصنوعی برای شما بیان گردد. همچنین کاربرد‌های هوش مصنوعی در حوزه تجارت توضیح داده می‌شود تا افراد غیر متخصص در زمینه هوش مصنوعی بتوانند با استفاده‌های هوش مصنوعی در توسعه کسب‌وکار آشنا شوند.

 

هدف از یادگیری دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه چیست؟

در این دوره قصد داریم برنامه‌های آموزش برای یادگیری مفاهیم کلی هوش مصنوعی و کاربرد‌های آن در تجارت را برای ارتقای سطح مبتدیان و دانشجویان هوش مصنوعی ارائه دهیم. می‌توانید اطمینان داشته باشید که میزان دانش شما در مورد هوش مصنوعی و کاربرد‌های آن در تجارت در هر سطحی که باشد، این دوره به شما کمک می‌کند تا پیشرفت کنید.

 

دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید سازمان شما در استفاده از هوش مصنوعی بهتر عمل کند، این دوره می‌تواند برای شما مفید باشد. در واقع دوره آموزش هوش مصنوعی برای تمامی افراد، به‌خصوص افراد غیرمتخصص در این زمینه مناسب است.
می‌توان گفت این دوره مناسب کسانی است که به دلایل مختلف شخصی و کاری بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای قصد آشنایی با هوش مصنوعی را دارند. اگرچه این دوره عمدتاً غیرتخصصی است، اما مهندسان نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند تا جنبه‌های تجاری استفاده از هوش مصنوعی را بیاموزند.

بعد از فراگیری آموزش هوش مصنوعی برای همه چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

شما در دوره آموزش هوش مصنوعی معنی اصطلاحات رایج AI از جمله شبکه‌های عصبی، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و علم داده را یاد خواهید گرفت. همچنین شما درباره گستره هوش مصنوعی و کاربردهای هوش مصنوعی آشنا می‌شوید. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از کاربرد‌های هوش مصنوعی برای مشکلات موجود شرکت خود راه‌حل بیابید.
مهارت‌هایی که شما در این دوره به دست می‌آورید شامل یادگیری گردش کار پروژه‌های یادگیری ماشین، اصطلاحات هوش مصنوعی، استراتژی هوش مصنوعی و درک چگونگی گردش کار پروژه‌های علوم داده است. همچنین شما در این دوره مواردی نظیر نحوه کار با تیم هوش مصنوعی و ایجاد استراتژی هوش مصنوعی در شرکت خود و چگونگی استفاده از مباحث اخلاقی و اجتماعی پیرامون هوش مصنوعی را فرا خواهید گرفت.
منابع، پیش‌نیازها و منابع مکمل این دوره برای کسانی تدوین شده است که تخصصی درباره هوش مصنوعی ندارند، البته آشنایی با هوش مصنوعی و البته کاربرد‌های آن در تجارت می‌تواند برای شما مفید باشد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Andrew Ng

اندرو انگ استاد دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد و سرپرست آزمایشگاه هوش مصنوعی استنفورد است. وی هم چنین بنیان‌گذار کورسرا (coursera.org) است و بر اساس گزارش تکنولوژی دانشگاه ام ای تی یکی از 35 مخترع برتر جوان دنیا است.
او دکتری خود را از دانشگاه کالیفرنیا برکلی گرفته و زمینه‌های پژوهش او هوش مصنوعی و علوم رباتیک است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
علی هاشمی 1401-11-07
نسخه‌ 1 دوره
باسپاس فراوان از شما مطالب مفید بود
محمد عباسی 1401-08-21
نسخه‌ 1 دوره
سلام و عرض ادب. دوره فوق العاده ای هست البته ترجمه خوب نیست. در فصل سوم ویدئوی مقدمه قرار داده نشده است و به اشتباه جلسه بعد را قرار داده که تکراری شده. در Coursera می توانید به زیرنویس انگلیسی دست پیدا کنید که هرجا ترجمه را متوجه نشدید بتوانید به آن مراجعه کنید. و در انتها سپاس بیکران از عزیزان مکتبخونه که با هزینه مناسب بهترین آموزشها را در اختیار دانشجویان قرار داده داده اند.
مکتب‌خونه
همراه عزیز سلام؛ مورد پیش آمده توسط همکاران بخش مربوطه پیگیری و رفع گردید. هم‌اکنون می‌توانید دوره را با ترجمه جدید و دوبله فارسی مشاهده فرمایید.
موسی حاجیانی 1401-02-22
نسخه‌ 1 دوره
به نظرم برای آشنایی با هوش مصنوعی دوره مفیدی است و بهتره قبل از ورورد به دنیای هوش مصنوعی با گذراندن چنین دوره ای با مفهوم هوش مصنوعی، قابلیتها و محدودیت های اون آشنا شویم. ترجمه به نظرم خوب بود اگرچه برخی جاها اشتباه هم داشت. مثلا در ویدئوی دوم فصل سوم، کلمه Excution را به جای اجرا کردن، به اعدام کردن ترجمه کردند که امیدوارم بازبینی بشه ورفع بشه. اما در کل ترجمه خوب هست به نظرم
مکتب‌خونه
همراه عزیز سلام؛ مورد پیش آمده توسط همکاران بخش مربوطه پیگیری و رفع گردید. هم‌اکنون می‌توانید دوره را با ترجمه جدید و دوبله فارسی مشاهده فرمایید.
عرفان دانشمند خوراسگانی 1400-09-20
نسخه‌ 1 دوره
عالی بود اگر قصد ورود به این زمینه و گرفتن دیدکلی از هوش مصنوعی و مسائل مرتبط با اون دارید ، حتما پیشنهاد میکنم.
جواد میرزاپور کلیبر 1400-07-10
نسخه‌ 1 دوره
دوره به این خوبی با دوتا مشکل حیف شده؛ اشتباهات زیرنویس که به شدت مشکل داره و گویا عینا از گوگل ترنسلیت کپی شده و عدم امکان دانلود، چون استریمینگ سایت مخصوصا شبا اذیت میکنه و هرازگاهی قطع میشه.
مکتب‌خونه
همراه عزیز سلام؛ مورد پیش آمده توسط همکاران بخش مربوطه پیگیری و رفع گردید. هم‌اکنون می‌توانید دوره را با ترجمه جدید و دوبله فارسی مشاهده فرمایید.
ماهرو عظیمی 1400-04-07
نسخه‌ 1 دوره
دوره خوبیه ولی ترجمه ش افتضاحه
مکتب‌خونه
همراه عزیز سلام؛ مورد پیش آمده توسط همکاران بخش مربوطه پیگیری و رفع گردید. هم‌اکنون می‌توانید دوره را با ترجمه جدید و دوبله فارسی مشاهده فرمایید.
مریم مرادی 1402-01-10
نسخه‌ 1 دوره
به نظرم برای کسی که به زبان انگلیسی مسلط بود دوره میتونست مفید و قابل قبول باشه ولی با این ترجمه مزخرفی که مکتب خونه ارائه کرده اگه خودتونم یچیزی ازش بفهمین زیرنویس زحمتشو میکشه و خودش گیجتون میکنه. من واقعا ناراضی ام.
مکتب‌خونه
همراه عزیز سلام؛ مورد پیش آمده توسط همکاران بخش مربوطه پیگیری و رفع گردید. هم‌اکنون می‌توانید دوره را با ترجمه جدید و دوبله فارسی مشاهده فرمایید.
سعید ساربانی 1403-02-15
نسخه‌ 2 دوره
فایل های دوره را هم اگر اپلود کنید خیلی خوب هست با تشکر
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ در صورت وجود و ارائه فایل مورد نیاز توسط استاد، در دوره بارگذاری شده است در غیر این صورت فایلی ارائه نشده است.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه 

هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence اصطلاحی است که این روزها مدام به گوشمان می‌خورد. با عرضه Chat GPT در سال – قابلیت‌های هوش مصنوعی بر تمام افراد نمایان شد.  تاثیر این تکنولوژی نوظهور در تمام ابعاد زندگی شخصی، شغلی و تحصیلی توجه افراد را بیش از پیش به این مسئله جلب کرده است. آشنایی با هوش مصنوعی به اندازه‌ای اهمیت دارد که به یکی از فاکتورهای ضروری در استخدام در عناوین شغلی مختلف تبدیل شده است. دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه شما را به درک درستی از این تکنولوژی به روز می‌رساند.

علاوه بر این شناخت مبانی هوش مصنوعی، نحوه به‌کارگیری AI در فعالیت‌های شخصی یا سازمانی و انواع کسب‌وکارها از دیگر اهداف این دوره به حساب می‌آید. نقشه راه یادگیری هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند تا از مفاهیم مقدماتی تا مفاهیم پیچیده را به صورت اصولی و پله به پله فرا بگیرید. 

هوش مصنوعی چیست؟ 

هوش مصنوعی سیستم یا عملی است که در آن رایانه‌ها با مهارت خودآموزی و خودتصحیحی به انجام کارهای انسانی می‌پردارند. یادگیری، ترجمه، شناسایی، تبدیل، بهبودبخشی سیستم و تسریع روند کارها از دیگر قابلیت‌های هوش مصنوعی به حساب می‌آید. یک مثال از هوش مصنوعی در دنیای کسب‌وکارهای بصری را بررسی می‌کنیم؛ هوش مصنوعی می‌تواند با دریافت دستورالعمل‌ در قالب کلمات نوعی خروجی بصری در قالب تصاویر گرافیکی را به شما تحویل ‌دهد. این فرآیند با تبدیل داده‌ها به خروجی مدنظر انجام می‌شود. 

گستردگی هوش مصنوعی به اندازه‌ای است که امروزه می‌تواند در عرصه آموزش، تجارت بین الملل، حمل‌ونقل، کسب و کارهای دیجیتال، سلامت و پزشکی و حتی مهارت‌های نرم به کمک انسان‌ها بشتابد. رایانه‌ها با وجود مهارت خودآموزی قابلیت تصمیم‌گیری، درک احساسات انسانی و در برخی مواقع خلاقیت انسانی را ندارند. با این وجود پیشرفت هوش مصنوعی به حدی است که می‌تواند جایگزین انسان‌ها در برخی مشاغل شود. آموزش هوش مصنوعی برای همه افراد را قادر می‌کند تا با به‌کارگیری این ماشین‌ها روند انجام کارهای روزمره، تکراری و اتوماتیک را ساده‌تر و سریع‌تر کنند. 

اهمیت یادگیری هوش مصنوعی برای همگان

یادگیری هوش مصنوعی از چند جهت مهم و ضروری است:‌

1. افزایش بهره‌وری و راندمان شخصی یا سازمانی: هوش مصنوعی می‌تواند سرعت انجام کارها را در صنایع مختلف افزایش داده و روند انجام کارها را تهسیل کند. همین دو فاکتور به تنهایی می‌توانند بر کیفیت خروجی و راندمان شخصی یا سازمانی در بلندمدت تاثیر مثبت داشته باشند. 

2. رونق کسب‌وکار: گسترش کسب‌وکار، مدیریت محصول و خدمات، ارتباط بهتر با مشتری از دیگر کمک‌های هوش مصنوعی است. مزایای آموزش هوش مصنوعی برای همه افراد را قادر می‌کند تا سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را طراحی کرده و به‌ کار بگیرند. 

3. تحلیل و مقایسه داده‌ها: تحلیل داده‌های کلان، پیچیده و در ابعاد بزرگ برای نیروی انسانی زمان‌بر و طاقت‌فرساست. هوش مصنوعی قادر است این داده‌های آماری را بررسی کرده و الگوها و ساختارهای دور از چشم انسان را بیابد. 

4. پیش‌بینی: ثابلیت تحلیل داده‌های سابق و بررسی وضعیت کنونی امکان تصمیم‌گیری و پیش‌بینی با کمک هوش مصنوعی عملی می‌شود. 

5. استخدام و فرصت‌های شغلی: آشنایی با هوش مصنوعی یکی از مهارت‌های بسیاری از مشاغل حوزه دیجیتال است. متخصصان هوش مصنوعی جز پردرآمدترین افراد در کشورهای توسعه‌یافته هستند. 

به طور کلی، آموزش هوش مصنوعی برای همه می‌تواند به شما کمک می‌کند تا در جهان مدرن امروزی رقابت کنید و فرصت‌های جدیدی از رشد شخصی و حرفه‌‌ای را در اختیارتان قرار می دهد. 

هدف از شرکت در دوره آموزش هوش مصنوعی چیست؟

هدف از شرکت در دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه، افزایش درک و دانش در مورد فناوری AI و تاثیرات آن بر جهان است. تماشای این دوره مزایای زیر را برای شرکت‌کنندگان به همراه دارد: 

  • درک بهتر و عمیق هوش مصنوعی: درک کارکردها، کاربردها و مفاهیم پایه‌ای به چگونگی به‌کارگیری هوش مصنوعی 
  • آشنایی با کاربردهای هوش مصنوعی: آشنایی با نحوه استفاده و کارایی هوش مصنوعی در صنایع و زمینه‌های مختلف
  • ارتقا مهارت‌های مرتبط با AI: ارتقا مهارت‌های مرتبط با هوش مصنوعی مثل تحلیل داده (Data Analysis)، ماشین لرنینگ و برنامه ‌نویسی پایتون، جاوا اسکریپت، اسکرچ و دیگر زبان‌های کدنویسی 
  • فرصت‌های شغلی: افزایش نیاز به مهارت‌های مرتبط با هوش مصنوعی و مشاغل تخصصی در این حوزه 
  • حل مسئله و بهبود تصمیم‌گیری: کمک به تصمیم‌گیری سریع‌تر و هوشمندانه‌تر و حل مسائل پیچیده 

به طور کلی هدف از یادگیری و آشنایی با هوش مصنوعی درک این فناوری مدرن و دنیای متاثر از آن است. 

مخاطبین دوره آموزش هوش مصنوعی چه کسانی هستند؟‌

دوره‌های آموزش هوش مصنوعی برای همه می‌تواند پاسخگوی کنجکاوی افراد در گروه‌های سنی، شغلی و فرهنگی مختلف باشد، از جمله:  

  • دانشجویان: دانشجویانی مشغول به تحصیل در حوزه‌های مرتبط با ریاضیات، فیزیک، فناوری اطلاعات و مهندسی تحصیل می‌توانند از یادگیری هوش مصنوعی بهره‌مند شوند. درک مباحثی مثل ماشین لرنینگ، شبکه‌های عصبی و الگوریتم‌های تکاملی می‌تواند به فعالان و دانشجویان این حوزه در پروژه‌های صنعتی تحقیقاتی کمک کند. 
  • متخصصان IT و برنامه‌نویسان: افرادی فعال در حوزه‌های فناوری اطلاعات، تکنولوژی، برنامه ‌نویسی، شبکه و سیستم می‌توانند از یادگیری هوش مصنوعی برای ارتقا مهارت‌های خود استفاده کنند. آموزش هوش مصنوعی با پایتون از جمله دوره‌های تخصصی مناسب فعالان این حوزه است. 
  • مدیران و کارآفرینان: مدیران و کارآفرینان می‌توانند از یادگیری هوش مصنوعی برای بهبود راندمان سازمان، کمک به برنامه‌ریزی استراتژيک، تصمیم‌گیری، شناسایی فرصت‌های جدید برای گسترش کسب و کار خود استفاده کنند.
  • علاقه‌مندان به فناوری: افرادی علاقه‌مند به فناوری و کنجکاو درباره تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید می‌توانند از یادگیری هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.
  • متخصصان داده: متخصصان داده می‌توانند از یادگیری هوش مصنوعی برای تحلیل دقیق داده‌ها، مقایسه آمار و ارقام و کشف الگوهای پنهان در داده‌ها استفاده کنند.

به طور کلی، آموزش هوش مصنوعی برای همه می‌تواند برای هر شخص علاقه‌مند نسبت به فناوری، تحلیل داده یا و دغدغه‌مند نسبت به کار و زندگی شخصی کمک کننده باشد.  

مشاغل و رشته‌های دانشگاهی مرتبط با هوش مصنوعی 

احتمالا شما هم شنیده‌اید که می‌گویند: «آینده در دست تکنولوزي است.» جهان حاضر به سمت‌وسویی می‌رود که تقریبا تمام فعالیت‌های روزمره با تکنولوژی گره خورده است. حال افرادی که در حال هدفگذاری و برنامه‌ریزی برای آینده هستند با سوارشدن روی این موج برد می‌کنند. تحصیل در رشته‌های مرتبط با هوش مصنوعی و فعالیت در مشاغل مرتبط با آن می‌تواند آینده افراد را برای درآمدهای بالا و حضور در شرکت‌های مطرح بین‌المللی تضمین کند. نگاهی به رشته‌ها و مشاعل مرتبط با هوش مصنوعی داشته باشید. 

·        توسعه‌دهنده هوش مصنوعی (AI Developer)

·        تحلیلگر امنیت هوش مصنوعی (AI Security Analyst)

·        متخصص سلامت هوش مصنوعی (AI in Healthcare Specialist)

·        مدیر محصول هوش مصنوعی (AI Product Manager)

·        مشاور هوش مصنوعی (AI Consultant)

·         تحلیلگر خدمات مالی هوش مصنوعی (AI Financial Analyst)

·        دانشمند محقق (Research Scientist)

·        مهندس نرم افزار (Software Engineer)

·        دانشمند داده (Data Scientist)

·        تحلیلگر داده (Data Analyst)

·        دانشمند رباتیک (Robotic Scientist)

·        توسعه دهنده هوش تجاری (Business Intelligence Developer)

·        مهندس/ معمار کلان داده (Big Data Engineer/Architect)

·        معمار نرم افزار (Software Architect)

·        مهندس رباتیک (Robotics Engineer)

·        مهندس یادگیری عمیق (Deep Learning Engineer)

·        متخصص شبکه‌های عصبی (Neural Network Specialist)

·        مهندس یادگیری ماشین (Machine Learning Engineer)

·        متخصص توسعه سیستم‌های هوشمند (Intelligent System Developer)

·        مهندس پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing (NLP) engineer)

برای ارزیابی علاقه‌مندی خود به هوش مصنوعی در یک دوره آموزش هوش مصنوعی رایگان شرکت کنید. در صورتی که علاقه و پشتکار لازم برای ورود به این حوزه را دارید، یادگیری مستمر را بخشی از برنامه خود قرار دهید. شرکت در کلاس های هوش مصنوعی و جستجو و حضور در بهترین دوره‌ های هوش مصنوعی کلید ورود موفقیت‌آمیز و پیشرفت شما در این حوزه در حال رشد هستند. 

سرفصل‌های دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه

در ابتدای این دوره آشنایی مقدماتی با هوش مصنوعی، ماشین لرنینگ و داده است. سپس در فصل دو نوبت به پروژه‌های هوش مصنوعی، نحوه انجام آنها و مشاغل مرتبط می‌رسد. در فصول سوم و چهارم آموزش‌ها عملی‌تر و کاربردی می‌شوند. 

·        فصل اول: هوش مصنوعی چیست؟

·        فصل دوم: ساخت پروژه‌ هوش مصنوعی

·        فصل سوم: پیاده‌سازی هوش مصنوعی در شرکت خودتان

·        فصل چهارم: هوش مصنوعی و جامعه

پس از اتمام این دوره و درک مفاهیم اشاره‌شده فرد می‌تواند ادعا کند به شناخت درستی درباره این فناوری رسیده و می‌تواند قدم‌های بعدی در مسیر شغلی و تحصیلی هوش مصنوعی را با جدیت بیشتری طی کند.

آموزش هوش مصنوعی برای همه با مکتب خونه 

دوره آموزش هوش مصنوعی برای همه یک دوره آموزشی مقدماتی و مناسب برای افراد علاقه‌مند به یادگیری و استفاده از تکنولوژی‌های نوین است. به کمک این دوره تمام افراد می‌توانند به سطح خوبی از دانش و تجربه در زمینه هوش مصنوعی برسند. 

این دوره توسط یکی از اساتید مطرح دانشگاه استنفورد آمریکا Andrew ng طراحی و ضبط شده است. برگزاری این دوره توسط دانشگاه استفورد شده و برای گذراندن این دوره تنها به پ ساعت زمان احتیاج دارید. پس از اتمام این دوره می‌توانید گواهینامه معتبر مکتب خونه را دریافت کرده و روند استخدام و دریافت پروژه را برای خود تسهیل کنید. همین حالا نگاهی به سرفصل‌های آموزش هوش مصنوعی عمومی داشته باشید و یادگیری را آغاز کنید. همچنین در مکتب خونه انواع دوره آموزش هوش مصنوعی، آموزش Chatgpt و آموزش برنامه نویسی به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره موجود است.