آموزش تافل iBT

آموزش تافل iBT

آموزش تافل iBT

دوره‌ها

یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی آزمون تافل ibt است. این محبوبیت عمدتا به خاطر دو عامل مهم است. مورد اول اعتبار این آزمون نزد دانشگاه‌های معتبر دنیا به ویژه در کشورهای آمریکای شمالی نظیر آمریکا و کاناداست که باعث شده نمرات بالا در این آزمون جزو ملزومات گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشورها باشد.

عامل مهم دوم برگزاری آزمون TOEFL ibt به صورت اینترنتی است که به خصوص در کشور ما به دلیل محدودیت‌هایی نظیر تحریم و نبود نمایندگی برگزاری این آزمون، فرمت اینترنتی آزمون تافل بیشتر مورد توجه متقاضیان این آزمون است. هرساله تعداد زیادی از دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا در آزمون تافل ibt شرکت می‌کنند تا مهارت زبان انگلیسی خود را در چهار حوزه مهم که شامل مهارت گفتاری (speaking)، مهارت نوشتاری (writing)، مهارت شنیداری (listening) و مهارت خواندن (reading) است، محک بزنند. البته دانشجویان برای کسب امتیاز و مهارت لازم در این چهار حوزه باید به لغات و گرامر زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند.

تعداد سوالات آزمون تافل ibt به صورت تفکیک شده در هر مهارت به صورت زیر است:

بخش مهارت خواندن شامل ۳ یا ۴ متن است که از این متن‌ها بین 30 تا 40 سوال پرسیده می‌شود تا داوطلبان را در این مهارت به چالش بکشند. مدت زمان پاسخ‌گویی به این بخش به طور متوسط بین 54 تا 72دقیقه است.

بخش دوم مربوط به مهارت شنیداری است که شامل چند مکالمه و سخنرانی است و از این مکالمه‌ها و سخنرانی‌ها 5 یا 7 سوال مطرح می‌شود.

در بخش سنجش مهارت گفتار 4 سوال شفاهی از داوطلبان پرسیده می‌شود و داوطلبان باید در مدت زمان مشخص شده به این پرسش‌ها پاسخ دهند. زمان تقریبی این بخش حدود 17دقیقه است.

در بخش پایانی نیز برای سنجش مهارت نوشتار داوطلبان باید ۲ متن را به صورت انشا بنویسند که برای این بخش حدودا ۵۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده‌است.

مکتب خونه به عنوان بزرگترین رسانه آموزشی ایران دوره‌های ویژه موفقیت در آزمون تافل ibt را با کیفیت بالا و به کمک اساتید به نام آموزش زبان انگلیسی تهیه کرده و در اختیار علاقه‌مندان و داوطلبان این آزمون قرار داده‌است. این دوره‌ها به صورت آنلاین بوده و شما را با مهارت‌های لازم برای کسب نمره بالا در این آزمون آشنا می‌کند.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

TOEFL iBT: Writing

آزمون تافل، یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین آزمون‌ها در دنیا است که سنجشی برای میزان توانایی شخص در زبان انگلیسی، محسوب می‌شود.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر بسیاری در سراسر جهان از داوطلبان خود می‌خواهند تا در این آزمون شرکت کنند و حداقل نمره‌ی قابل قبول برای آن دانشگاه یا مرکز آموزش عالی (که معمولاً ۸۰ تا۱۰۰ از ۱۲۰ است) را برای ورود به آنجا، کسب کنند.

از آنجایی که برای ورود به برخی از دانشگاه های آمریکا و کانادا در بخش رایتینگ تافل نمره بالای ۲۵ نیاز است، آشنایی با مهارت نوشتار آکادمیک اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در این دوره‌ی آموزشی، با ساختار بخش Writing در هر دو بخش تلفیقی integrated و مستقل independent آزمون اینترنتی تافل، قالب سوالات، نحوه‌ی یادداشت برداری حین شنیدن متون شنیداری که به شکل تشریحی و عملی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند، آشنا می‌شوید.

در این دوره شما با ایده‌پردازی و انسجام متن با تکنیک‌ها و استراتژی‌های خاص و البته ساده در قسمت رایتینگ تافل اینترنتی آشنا خواهید شد. این تکنیک‍‌ها و استراتژی‌ها برای بسط منطقی ایده‌ها حاصل سال‌ها تجربه در تدریس دوره‌های آزمون تافل بوده‌است. در این دوره علاوه‌بر نکات گرامری مورد نیاز، تمپلیت‌های مناسب رایتینگ تافل را یاد خواهیدگرفت. اگر تکنیک‌های گفته شده و نکات ارائه شده در طول کلاس‌ها را به خوبی پیاده کنید، به راحتی می‌توانید نمره‌ای بالا کسب کنید. پس اگر به دنبال یک نمره خیلی عالی (نمره 24 یا بالاتر) در رایتینگ تافل اینترنتی هستید، دراین دوره از تافل مکتب خونه شرکت کنید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

Introduction

ساعت

Integrated Task

ساعت

Independent Writing

ساعت

What to Write?

ساعت

Cohesion

ساعت

Grammar for Writing

ساعت

Punctuation

ساعت

Final Comments

ساعت

TOEFL iBT: Listening and Speaking

آزمون TOEFL iBT  یک آزمون سنجش سطح دانش و توانایی درک و استفاده از زبان انگلیسی برای داوطلبانی است که قصد ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور یا ارائه‌ی یک گواهی آزمون زبان انگلیسی معتبر به دانشگاه‌های داخل کشور در مقطع دکتری را دارند. در این آزمون، هر چهار مهارت Reading، Listening، Speaking و Writing مورد سنجش قرار می‌گیرند و بنابراین آشنایی با هریک از مهارت‌های آزمون و نوع سوالات و نحوه‌ی پاسخ دادن به آن‌ها برای کسب نمره‌ی بهتر از اهمیت زیادی برخوردار است. نمره‌ی این آزمون بین صفر تا 120 است و غالبا نمره‌ی بالای 85 نمره‌ی قابل قبولی برای اکثر دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی تلقی می‌شود.

در این بخش، نحوه‌ی خواندن متون Listening و Reading، آشنایی با قالب سوالات و جواب دادن به آن‌ها با استفاده از یک نرم‌افزار آموزشی شبیه‌ساز آزمون واقعی تافل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. نمونه سوالاتی نیز برای self-study و تمرین بیشتر، هم روی نرم‌افزار و هم سایت به منظور ارزیابی شرکت‌کنندگان وجود دارد. توضیحات درس به زبان‌های انگلیسی و فارسی هستند تا افراد بیشتری بتوانند با توجه به سلیقه‌ی یادگیری خود از دوره و مباحث آن استفاده کنند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

Introduction

ساعت

Basic Comprehension

ساعت

Pragmatic Understanding

ساعت

Connecting Information

ساعت

Listening Quiz 1

ساعت

Listening Quiz 2

ساعت

Independent Tasks

ساعت

Integrated Tasks (Reading and Listening)

ساعت

Integrated Tasks (Listening)

ساعت

Speaking Quiz 1

ساعت

Speaking Quiz 2

ساعت

Listening Project

ساعت

Speaking Project

ساعت

Transcripts

ساعت

TOEFL iBT: Reading

آزمون تافل، یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین آزمون‌ها در دنیا است که سنجشی برای میزان توانایی شخص در زبان انگلیسی، محسوب می‌شود.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر بسیاری، در سراسر جهان، از داوطلبان خود می‌خواهند تا در این آزمون شرکت کنند و حداقل نمره‌ی قابل قبول برای آن دانشگاه یا مرکز آموزش عالی (که معمولاً 80 از 120 است) را برای ورود به آنجا، کسب کنند.

این آزمون، چهار مهارت زبانی Reading, Listening, Speaking  و Writing را سنجیده و جداگانه برای هر مهارت، نمره‌ای بین صفر تا 30  به داوطلب می‌دهد.

برای کسب نمره‌ی خوب در آزمون تافل، علاوه بر دانش زبان انگلیسی، آشنایی با ساختار آزمون و سوالات و روش پاسخ دادن به سوالات هر بخش، از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این دوره‌ی آموزشی، با ساختار بخش Reading آزمون اینترنتی تافل، قالب سوالات، نحوه‌ی خواندن متون و پاسخ دادن به انواع سوالات که به شکل تشریحی و عملی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند، آشنا می‌شوید.

 از مزایای این دوره‌ی آموزشی، عملی بودن آن است. شرکت‌کنندگان در دوره، نرم‌افزار شبیه‌ساز آزمون را از طریق لینک اینترنتی، دانلود و نصب می‌کنند و قدم به قدم، همراه با ویدیوهای آموزشی، می‌توانند تمرین کنند و میزان پیشرفت خود را بسنجند.

در ضمن، برای هر بخش از سوالات، 2 نمونه‌ی متن به شکل تشریحی، درس داده می‌شود؛ متن اول به زبان انگلیسی برای افرادی که ترجیح می‌دهند دوره را به زبان انگلیسی بگذرانند و متن دوم به زبان فارسی، برای مخاطبینی که از نظرشان توضیحات فارسی، در درک تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات آزمون، به آن‌ها بیشتر کمک می‌کند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

Introduction

ساعت

Vocabulary and Reference

ساعت

Sentences

ساعت

Details

ساعت

Inferences

ساعت

Reading to Learn

ساعت

Quiz

ساعت

Project

ساعت