• آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.1:
  449,000 ت 381,650 ت
 • آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.2:
  499,000 ت 424,150 ت
 • آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.1:
  499,000 ت 424,150 ت
 • آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.2:
  419,000 ت 356,150 ت
 • مجموع:
  1,866,000 ت 1,586,100 ت
 • مجموع تخفیف: 279,900 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,586,100 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,586,100 تومان
آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی

آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی

آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی

دوره‌ها

آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما این زبان ویژگی‌های بسیاری دارد که آن را جالب و منحصر به فرد می‌کند. ترکی استانبولی یک زبان ترکیبی است به این معنی که بخش‌های جدید به انتهای یک شکل پایه اضافه می‌شوند تا کلمات جدیدی خلق کنند. همچنین ترکی استانبولی زبان آوایی است و یادگیری الفبا برای تلفظ صحیح کلمات کافی است.

ترکیه کشوری است که از اهمیت جغرافیایی و سیاسی برخوردار است. این کشور از نظر جغرافیایی و فرهنگی به اروپای شرقی، آسیای مرکزی و خاورمیانه مرتبط است. ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و در سطح متوسط رو به رشد است. با رشد نفوذ اقتصادی و سیاسی ترکیه، دانش زبان ترکی استانبولی دارایی ارزشمندی است که توسط شرکت‌ها، سازمان‌های غیر دولتی، سازمان‌های دولتی و موسسات تحقیقاتی که در این منطقه مشغول به کارند، مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

آشنا بودن با زبان ترکی استانبولی می‌تواند مهارتی خاص برای دانشجویان انسان‌شناسی، باستان‌شناسی و تاریخ باشد. ترکیب مهارت‌های زبان ترکی با این مطالعات فرصت‌های تحقیقاتی جالبی را ایجاد می‌کند. آنتالیا، قلمرو ترکیه مدرن، مهد تمدن بشری است که منزلگاه برخی از بزرگ‌ترین آثار باستانی جهان از جمله خرابه‌های قدیمی شناخته‌شده انسان، شهر تروا و کشتی نوح می‌باشد. امروزه آرشیو ترکیه اسناد و اطلاعات تاریخی بسیار زیادی مربوط به تمدن‌های آشوری، پارسی، رومی، اسلامی و عثمانی ارائه می‌دهد.

استفاده از زبان انگلیسی در ترکیه شایع نیست و تعداد کمی از ترک‌ها گذرنامه دارند یا به خارج از این کشور سفر داشته‌اند. علاوه بر این، رسانه‌های خارجی و انگلیسی‌زبان به اندازه کشورهای همسایه در ترکیه رواج ندارد. در حالی که جمعیت رو به رشد فارغ‌التحصیلان، به طور عالی انگلیسی صحبت می‌کنند، اما درک زبان ترکی استانبولی به شما مزیت چشمگیری در انجام تجارت با ترکیه و تعامل با شهروندان آن می‌دهد.

سینمای ترکیه، صنعتی رو به رشد است و آثار سینمایی و تلویزیونی آن در کنار عناوین آمریکایی و اروپایی می‌درخشند. مخاطبان سریال‌ها و فیلم‌های ترکی در سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده‌اند. هرچند عموما برای آن‌ها زیرنویس در دسترس است، اما برای فهمیدن و لذت بردن کامل از آن‌ها لازم است آشنایی هر چند مختصری با زبان ترکی استانبولی داشته باشید.

دو زبانه بودن فقط برای پر کردن رزومه شما نیست، بلکه می‌تواند شغل شما را تغییر دهد. دانستن زبان ترکی استانبولی می‌تواند برای هر کسی که با شرکت‌های ترکیه‌ای کار می‌کند و یا برای کار در این کشور برنامه‌ریزی می‌کند، بسیار سودمند باشد. اقتصاد صنعتی‌شده‌ی ترکیه پس از بحران مالی ۲۰۰۸ رونق پیدا کرده و بخش خصوصی به سرعت در حال رشد است. از آنجا که تعداد کمی از افراد غیربومی ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند، استفاده از تخصص آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی می‌تواند به شما یک مهارت نادر بدهد و شما را به یک متخصص تبدیل کند.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.1

برای شروع آموزش زبان ترکی استانبولی در مرحله‌ی اول، بهتر است که الفبای زبان ترکی را بیاموزید. زمانی که الفبا را متوجه شوید به راحتی می‌توانید کلمات را تلفظ کنید. تنها ممکن است که با معنای کلماتی که تلفظ می‌کنید آشنا نباشید. این موضوع را به راحتی می توانید با یادگیری زبان ترکی استانبولی برطرف نمایید.
زبان ترکی استانبولی در واقع مانند زبان های فنلاندی و مجارستانی از شاخه های زبان اورال آلتایی گرفته شده است. زبان ترکی استانبولی و دیگر زبان های شبیه به این زبان را، زبان آغوز می گویند.

اگر از آن دسته از زبان‌آموزانی هستید که کلاس‌های گروهی را تجربه کرده‌اید، رفت‌وآمد در مسیرهای پرترافیک، کلاس‌های پرجمعیت، هم‌سطح نبودن و عدم هماهنگی به لحاظ علمی و از همه مهم‌تر، قرار گرفتن در معرض اشتباهات دیگر زبان‌آموزان (چه گرامری و چه تلفظی) از مشکلاتی است که به خوبی از آن‌ها آگاه هستید. به همه‌ی این‌ها، تدریس منابع قدیمی و خسته‌کننده و مقرون به صرفه نبودن کلاس‌های خصوصی را هم اگر اضافه کنید، مجموعه‌ی دلایل شما برای به تعویق افتادن پروسه‌ی یادگیری زبان ترکی استانبولی، کامل می‌شود.

اما در دوره‌ی Turkish: Level a1.1 مکتب‌پلاس، تمامی شرایط مهیا شده تا این روند، با کیفیت و سرعت هرچه تمام‌تر، به سرانجام برسد.

در دوره آموزش زبان ترکی استانبولی ، زبان‌آموز، تنها به تماشای یک فیلم آموزشی نمی‌پردازد. این دوره‌ها به گونه‌ای طراحی شده که کاربر، خود را در محیطی کاملا شبیه محیط کلاس احساس می‌کند و به مطالب آموزشی متنوع و جذاب، از تمرین و آموزش تا فیلم و موزیک و همچنین مدرس آنلاین برای رفع اشکالات درسی، دسترسی دارد.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

ÜNİTE 1: Merhaba

23:25 ساعت (شامل 04:21 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 2: Nerede

28:53 ساعت (شامل 04:26 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 3: Ne yapıyorsun

35:04 ساعت (شامل 04:45 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 4: Proje

01:00 ساعت

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.2

افزایش هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا، بسیاری از داوطلبان تحصیل در مقاطع بالاتر و افراد متقاضی مهاجرت را  مایوس ساخته است. با وجود این، کشور ترکیه و دانشگاه‌های معتبر آن یکی از مقاصد جدید مشتاقان است.

به منظور تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، باید از سد آزمون‌های یوس (Yös) و تومر (Tömer) عبور کنید تا مجوز ورود به دانشگاه‌های با کیفیت این کشور را داشته باشید.

کتاب İstanbul اصلی‌ترین منبع توصیه شده توسط بهترین اساتید دانشگاه‌های این کشور و مورد استفاده اکثر داوطلبان است که در سه سطح مختلف داوطلبان را برای این آزمون‌ها‌ آماده می‌سازد.

در دوره آنلاین آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی (Turkish: Level a1.2) در مکتب‌پلاس تمامی شرایط مهیا شده تا یادگيری تركی استانبولی تا سر حد امکان تسهیل و لذت‌بخش شود. بهره‌گيری از كتاب İstanbul از جديدترين منابع آموزشی كه هم اكنون در دانشگاه‌های تركيه برای آموزش به زبان‌آموزان خارجی تدريس می‌شود، تجربه بالای استاد دوره در تدريس اين كتاب و اضافه كردن مطالب مفيدی كه حاصل تجربه ايشان و تعامل پيوسته با اساتيد دانشگاه‌های تركيه است و در هيچ يك از منابع فعلی موجود، آن هم با اين دقت و نكته‌بينی نيامده، با خرید دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مکتب خونه دسترسی همیشگی به ویدیوها، وجود فایل‌های درسنامه و تمرین، کوئیز، پروژه و امکاناتی مانند تالار گفتگو برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و پرسیدن سوالات و مشکلات از استاد راهنما، دوره زبان ترکی استانبولی را تبدیل به یک محتوای آموزشی ایده‌آل برای متقاضیان آن می‌کند. این دوره با رویکردی همه جانبه تمامی مشکلات حاصل از کلاس‌های حضوری را برطرف کرده و شما را در امر یادگیری همراهی می‌کند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

ÜNİTE 1: Ailem (خانواده در زبان ترکی استانبولی)

11:21 ساعت (شامل 01:52 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 2: Arkadaşlarım (دوستان در زبان ترکی استانبولی)

08:30 ساعت (شامل 01:05 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 3: Ailemden uzakta (دور از خانواده در زبان ترکی استانبولی)

09:32 ساعت (شامل 01:35 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 4: Saatler (ساعت ها در زبان ترکی استانبولی)

10:48 ساعت (شامل 03:04 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 5: Bayramlar (اعیاد در زبان ترکی استانبولی)

08:49 ساعت (شامل 01:19 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 6: özel günler (روزهای خاص در زبان ترکی استانبولی)

05:01 ساعت (شامل 01:16 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 7: Ailem (خانواده در زبان ترکی استانبولی)

18:52 ساعت (شامل 02:53 ساعت محتوای آموزشی)

?ÜNİTE 8: Nerede ( در کجا؟ در زبان ترکی استانبولی)

09:18 ساعت (شامل 01:41 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 9: Vücudumuz (اعضای بدن در زبان ترکی استانبولی)

14:24 ساعت (شامل 03:03 ساعت محتوای آموزشی)

Proje

01:00 ساعت

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.1

مجموعه حاضر بر مبنای کتاب İstanbul سطح A2 (جدیدترین منبع آموزشی زبان ترکی استانبولی) تهیه شده‌است. همچنان که در مجموعه‌های قبلی برای زبان ترکی استانبولی توضیح داده شده‌است و قطعا زبان‌آموزان عزیزی که قبلا دوره‌های قبلی را به اتمام رسانده‌اند اطلاع دارند، علاوه بر سر فصل‌های کتاب مطالب بسیار آموزنده و مفیددیگری که مکمل آموزشی هر بخش هستند نیز ارائه شده‌است.

مشابه مجموعه‌های قبلی تمرین‌ها و پروژه‌های کاربردی به موازات آموزش هر بخش ارائه شده که در افزایش راندمان یادگیری زبان ترکی استانبولی نقش بسزایی دارد.

مطالب گوناگونی را در این مجموعه با تقسیم بندی  A2.1 (بخش اول کتاب استانبولA2) یاد خواهیم گرفت، مثلا چگونه می‌توانیم خواسته‌هایمان را از دیگران بیان کنیم، چگونه خواهش کنیم و چگونه امر کنیم.

انواع غذاهای ترکیه‌ای و رسومات پخت غذا در کشور ترکیه و نیز سایر کشورها از جمله کشور عزیزمان ایران را به زبان ترکی استانبولی یاد می‌گیریم. با خصوصیات فیزیکی و روحی و احساسات خودمان آشنا می‌شویم.

با مخترعین و دانشمندان معروف دنیا و نوع اختراعاتشان آشنا خواهیم شد. با تیم‌های ورزشی ترکیه و بخصوص تیم‌های فوتبال این کشور آشنا می‌شویم .

برنامه‌ریزی برای آینده و کارهایی که به روزها و هفته‌های آتی موکول می‌شوند را می‌توانیم به راحتی بیان کنیم .

با نحوه‌ی رزرواسیون هتل و تورهای گردشی به صورت کامل از نظر انواع کلاس‌های هتل‌ها و نوع اتاق‌ها و قیمت‌ها و نحوه‌ی پرداخت و خدمات آشنا می‌شویم .

موقعیت آب و هوایی و انواع آن‌ها در گزارشات هواشناسی را یاد می‌گیریم. اهمیت قهوه‌ی ترک و انواع قهوه‌های معروف دنیا از نظر کیفیت و قیمت را به زبان ترکی یاد گرفته و بیان می‌کنیم.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

(در آشپزخانه در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 1: Mutfakta

04:58 ساعت (شامل 04:17 ساعت محتوای آموزشی)

(در رستوران در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 2: Lokantada

03:56 ساعت (شامل 03:22 ساعت محتوای آموزشی)

(در اینترنت در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 3: İnternette

02:55 ساعت (شامل 02:19 ساعت محتوای آموزشی)

(طرز فکرها - اختراعات) ÜNİTE 4: Buluşlar - icatlar

03:26 ساعت (شامل 03:10 ساعت محتوای آموزشی)

(آخر هفته پیش در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 5: Geçen hafta sonu

03:19 ساعت (شامل 02:52 ساعت محتوای آموزشی)

(اخبار در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 6: Haberler

02:45 ساعت (شامل 02:17 ساعت محتوای آموزشی)

(نقشه و برنامه های آینده در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 7: Gelecek planları

03:17 ساعت (شامل 02:54 ساعت محتوای آموزشی)

(به کجا خواهیم رفت؟ در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 8: Nereye gideceğiz?

01:56 ساعت (شامل 01:47 ساعت محتوای آموزشی)

(وضعیت آب و هوا در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 9: Hava durumu

02:13 ساعت (شامل 01:42 ساعت محتوای آموزشی)

Proje

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.2

مجموعه حاضر بر مبنای کتاب İstanbul سطح A2  (جدیدترین منبع آموزشی زبان ترکی استانبولی) تهیه شده‌است. همچنان که در مجموعه‌های قبلی برای زبان ترکی استانبولی توضیح داده شده‌است و قطعا زبان‌آموزان عزیزی که دوره‌های قبلی را به اتمام رسانده‌اند اطلاع دارند، علاوه بر سر فصل‌های کتاب مطالب بسیار آموزنده و مفید دیگری که مکمل آموزشی هر بخش هستند نیز ارائه شده‌است.

مشابه مجموعه‌های قبلی تمرین‌ها و پروژه‌های کاربردی به موازات آموزش هر بخش ارائه شده که در افزایش راندمان یادگیری زبان ترکی استانبولی نقش بسزایی دارد.

مطالب گوناگونی را در این مجموعه با تقسیم بندی  A2.2 (بخش دوم کتاب استانبولA2) یاد خواهیم گرفت، از جمله:

 • افسانه‌ها و حکایت‌های معروفی را که تا کنون به زبان فارسی آموخته بودیم به زبان ترکی بیان کرده و با حکایت‌ها و ضرب‌المثل‌ها و لطیفه‌های ترکی آشنا می‌شویم.
 • نحوه‌ی بیان کلمات محبت آمیز، صمیمانه و دلسوزانه را یاد گرفته و این که برای چه کسی باید از چه پسوند محبت‌آمیزی استفاده کرد را یاد می‌گیریم.
 • با دو افسانه‌ی معروف و مقایسه‌ی آن دو با هم یکی در کشور ترکیه و دیگری در کشور کره آشنا می‌شویم.
 • انواع پدیده‌های طبیعی مثل رنگین‌کمان، خورشید‌گرفتگی، سیل، زلزله، گردباد، بهمن و خیلی موارد دیگر به زبان ترکی آشنا خواهیم شد.
 • درباره‌ی تفریحات مورد علاقه‌ای که داریم، و همچنین وابستگی‌هایمان صحبت می‌کنیم و می‌بینیم که آن‌ها را چگونه به زبان ترکی می‌توانیم بیان کنیم.
 • چگونه می‌توانیم اجازه بگیریم، خواهش کنیم، احتمال بدهیم، توصیه بکنیم، این‌ها را به راحتی به زبان ترکی بیان خواهیم کرد.
 • مروری می‌کنیم به گذشته‌های خیلی دور و بازی‌های "خیمه‌شب‌بازی" البته به زبان ترکی؛ و همچنین فرهنگ و نگرش به این بازی را در کشور ترکیه و کشورهایی چون چین و ژاپن مقایسه می‌کنیم. ‌
 • نحوه‌ی مصاحبه‌ی کاری جهت استخدام، و صحبت با مدیر عامل شرکت‌های بزرگ را به زبان ترکی یاد می‌گیریم. (رزومه‌ی کاری، سابقه، میزان حقوق و ...)
 • با مکان‌های توریستی و خیلی معروف و زیبای شهر رویاها یعنی استانبول آشنا می‌شویم.
 • و در نهایت با رقص سنتی و مهم مردان ترکیه به نام رقص zeybek آشنا می‌شویم که نمادی از مردانگی، جسارت و اصالت یک مرد است.

این دوره، آخرین دوره از سطح A زبان ترکی استانبولی است و با گذراندن موفقیت‌آمیز آن خواهید توانست تسلط قابل قبولی در زبان ترکی به دست آورید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

(چه کسی چه کاری انجام داده است؟) ?ÜNİTE 1: Kim ne yapmış

04:23 ساعت (شامل 03:23 ساعت محتوای آموزشی)

(قصه‌ها و افسانه‌ها) ÜNİTE 2: Masallar ve Efsaneler

02:35 ساعت (شامل 02:08 ساعت محتوای آموزشی)

(جوک‌ها، حکایت‌ها) ÜNİTE 3: Fıkralar

02:36 ساعت (شامل 01:38 ساعت محتوای آموزشی)

(حوادث طبیعت در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 4: Doğa Olayları

04:33 ساعت (شامل 03:38 ساعت محتوای آموزشی)

(وابستگی‌ها و خواهش‌ها) ÜNİTE 5: Alışkanlıklar ve Ricalar

01:44 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

(خلاصه‌ها، چکیده‌ی مطالب در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 6: Özetler

02:06 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)

(استعداد‌ها، قابلیت‌ها) ÜNİTE 7: Yetenekler

04:31 ساعت (شامل 03:45 ساعت محتوای آموزشی)

(لطفا و یا خواهش کردن در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 8: Lütfen

01:53 ساعت (شامل 01:00 ساعت محتوای آموزشی)

(ندیده نرویم، بدون این‌که ببینیم نرویم) ÜNİTE 9: Görmeden gitmeyelim

03:22 ساعت (شامل 02:04 ساعت محتوای آموزشی)

Proje