• آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.1:
  449,000 ت 381,650 ت
 • آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.2:
  499,000 ت 424,150 ت
 • آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.1:
  499,000 ت 424,150 ت
 • آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.2:
  419,000 ت 356,150 ت
 • مجموع:
  1,866,000 ت 1,586,100 ت
 • مجموع تخفیف: 279,900 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,586,100 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,586,100 تومان
آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی

آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی

آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی

دوره‌ها

آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما این زبان ویژگی‌های بسیاری دارد که آن را جالب و منحصر به فرد می‌کند. ترکی استانبولی یک زبان ترکیبی است به این معنی که بخش‌های جدید به انتهای یک شکل پایه اضافه می‌شوند تا کلمات جدیدی خلق کنند. همچنین ترکی استانبولی زبان آوایی است و یادگیری الفبا برای تلفظ صحیح کلمات کافی است.

ترکیه کشوری است که از اهمیت جغرافیایی و سیاسی برخوردار است. این کشور از نظر جغرافیایی و فرهنگی به اروپای شرقی، آسیای مرکزی و خاورمیانه مرتبط است. ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و در سطح متوسط رو به رشد است. با رشد نفوذ اقتصادی و سیاسی ترکیه، دانش زبان ترکی استانبولی دارایی ارزشمندی است که توسط شرکت‌ها، سازمان‌های غیر دولتی، سازمان‌های دولتی و موسسات تحقیقاتی که در این منطقه مشغول به کارند، مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

آشنا بودن با زبان ترکی استانبولی می‌تواند مهارتی خاص برای دانشجویان انسان‌شناسی، باستان‌شناسی و تاریخ باشد. ترکیب مهارت‌های زبان ترکی با این مطالعات فرصت‌های تحقیقاتی جالبی را ایجاد می‌کند. آنتالیا، قلمرو ترکیه مدرن، مهد تمدن بشری است که منزلگاه برخی از بزرگ‌ترین آثار باستانی جهان از جمله خرابه‌های قدیمی شناخته‌شده انسان، شهر تروا و کشتی نوح می‌باشد. امروزه آرشیو ترکیه اسناد و اطلاعات تاریخی بسیار زیادی مربوط به تمدن‌های آشوری، پارسی، رومی، اسلامی و عثمانی ارائه می‌دهد.

استفاده از زبان انگلیسی در ترکیه شایع نیست و تعداد کمی از ترک‌ها گذرنامه دارند یا به خارج از این کشور سفر داشته‌اند. علاوه بر این، رسانه‌های خارجی و انگلیسی‌زبان به اندازه کشورهای همسایه در ترکیه رواج ندارد. در حالی که جمعیت رو به رشد فارغ‌التحصیلان، به طور عالی انگلیسی صحبت می‌کنند، اما درک زبان ترکی استانبولی به شما مزیت چشمگیری در انجام تجارت با ترکیه و تعامل با شهروندان آن می‌دهد.

سینمای ترکیه، صنعتی رو به رشد است و آثار سینمایی و تلویزیونی آن در کنار عناوین آمریکایی و اروپایی می‌درخشند. مخاطبان سریال‌ها و فیلم‌های ترکی در سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده‌اند. هرچند عموما برای آن‌ها زیرنویس در دسترس است، اما برای فهمیدن و لذت بردن کامل از آن‌ها لازم است آشنایی هر چند مختصری با زبان ترکی استانبولی داشته باشید.

دو زبانه بودن فقط برای پر کردن رزومه شما نیست، بلکه می‌تواند شغل شما را تغییر دهد. دانستن زبان ترکی استانبولی می‌تواند برای هر کسی که با شرکت‌های ترکیه‌ای کار می‌کند و یا برای کار در این کشور برنامه‌ریزی می‌کند، بسیار سودمند باشد. اقتصاد صنعتی‌شده‌ی ترکیه پس از بحران مالی ۲۰۰۸ رونق پیدا کرده و بخش خصوصی به سرعت در حال رشد است. از آنجا که تعداد کمی از افراد غیربومی ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند، استفاده از تخصص آموزش کاربردی زبان ترکی استانبولی می‌تواند به شما یک مهارت نادر بدهد و شما را به یک متخصص تبدیل کند.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.1

برای شروع آموزش زبان ترکی استانبولی در مرحله‌ی اول، بهتر است که الفبای زبان ترکی را بیاموزید. زمانی که الفبا را متوجه شوید به راحتی می‌توانید کلمات را تلفظ کنید. تنها ممکن است که با معنای کلماتی که تلفظ می‌کنید آشنا نباشید. این موضوع را به راحتی می توانید با یادگیری زبان ترکی استانبولی برطرف نمایید.
زبان ترکی استانبولی در واقع مانند زبان های فنلاندی و مجارستانی از شاخه های زبان اورال آلتایی گرفته شده است. زبان ترکی استانبولی و دیگر زبان های شبیه به این زبان را، زبان آغوز می گویند.

در دوره آموزش زبان ترکی استانبولی ، زبان‌آموز، تنها به تماشای یک فیلم آموزشی نمی‌پردازد. این دوره‌ها به گونه‌ای طراحی شده که کاربر، خود را در محیطی کاملا شبیه محیط کلاس احساس می‌کند و به مطالب آموزشی متنوع و جذاب، از تمرین و آموزش تا فیلم و موزیک و همچنین مدرس آنلاین برای رفع اشکالات درسی، دسترسی دارد.

دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی چیست؟

این دوره برای آموزش زبان ترکی استانبولی در مرحله مقدماتی طراحی شده است به‌طوری که با مفاهیم اولیه و مقدماتی این زبان آشنا شده و بتوانید در سطح مقدماتی از این زبان در مکالمه و نوشتار خود بهره ببرید؛ طبق معیار بین‌المللی برای سنجش یادگیری زبان، این دوره شما را به سطح اول از A1 می‌رساند.

زبان ترکی استانبولی، رایج‌ترین زبان از شاخه زبان‌های ترکی در جهان است. زادگاه ترکی استانبولی به زمان امپراطوری عثمانی برمی‌گردد زمانی‌که این زبان به عنوان زبان رسمی این امپراطوری انتخاب شد. آتاتورک، اولین رئیس جمهور ترکیه، اصلاحات بسیار زیادی را در مورد این زبان به کار بست و الفبای لاتین را جایگزین الفبای عربی عثمانی کرد. 

 

هدف از دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی چیست؟

فراگیری مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط موثر به زبان ترکی، هدف اصلی این دوره است. در این دوره تلاش شده است تا با استفاده از عناوین متنوع و کاربردی، یادگیری زبان ترکی برای شما سریع‌تر و ساده‌تر اتفاق بیفتد زیرا تکیه بر کاربرد جملات و ساختار‌های گرامری، اعتماد‌به‌نفس و انگیزه شما را جهت فراگیری بالا خواهد برد.

 

دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی مناسب چه کسانی است؟

افرادی که علاقمند به یادگیری زبان ترکی استانبولی هستند، دانش‌آموزان و دانشجویانی که می‌خواهند تحصیلات خود را در ترکیه ادامه دهند ، کسانی که به دلایل شغلی می‌بایست به این زبان تسلط کافی داشته باشند و همچنین افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه و یا زندگی در این کشور را دارند می‌توانند از این دوره بهره کافی ببرند.

 

بعد از فراگیری دوره زبان ترکی استانبولی مقدماتی چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • آشنایی و احوال‌پرسی  به زبان ترکی را به‌راحتی انجام می‌دهید
 • با حروف الفبای ترکی آشنا شده و مهارت خواندن را به دست می‌آورید
 • نحوه ساخت و استفاده از جملات خبری و سوالی با فرم‌های متنوع را فرا ‌می‌گیرید
 • زمان حال استمراری را به کار می‌برید
 • شیوه درخواست و خواستن را یاد می‌گیرید
 • از فرهنگ مردم و نحوه زندگی در کشور ترکیه آگاه می‌شوید

 

منابع، پیش نیاز‌ها و منابع مکمل

منبع اصلی این دوره بر اساس مجموعه پنج جلدی کتاب‌های استانبول (Istanbul) است که به منظور آموزش زبان ترکی توسط بهترین اساتید دانشگاه استانبول تالیف شده است. این منبع از طرف دانشگاه‌های ترکیه و مدرس‌های زبان ترکی مورد تایید قرار گرفته است.

از آنجایی که این دوره از سطح پایه، آموزش را شروع خواهد کرد بنابراین پیش نیاز نداشته و همه افرادی که قصد فراگیری زبان ترکی را از ابتدای امر دارند، می‌توانند از این دوره استفاده کنند. 

 

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی چیست؟

این دوره به صورت مرحله‌به‌مرحله و با تکیه بر آموزش کاربردی اصطلاحات پایه، انگیزه‌تان برای یادگیری را بالا برده و شما را به پیشرفت در این زبان، ترغیب می‌کند؛ در واقع شروع یادگیری با اصطلاحات و کلماتی که تشابه زیادی به زبان فارسی خودمان دارند باعث می‌شود حس کنیم فراگیری این زبان برایمان کار سختی نخواهد بود.

در خلال آموزش با فرهنگ مردم ترکیه و شیوه زندگی در آنجا آشنا می‌شوید که این موضوع، یادگیری این زبان را برای شما ساده‌تر خواهد ساخت زیرا مطالب کاربردی‌تر را فرا گرفته و هنگام ورود به این کشور، سورپرایز نشده و با اعتماد‌بنفس می‌توانید ارتباط کلامی بگیرید.

استاد این دوره نهایت تلاش را در بازبینی تکالیف نشان داده به‌طوری که فراگیران بتوانند از این دوره حداکثر استفاده را ببرند و با زبانی ساده و خالی از تکلف به تدریس دروس می‌پردازند.

 

سرفصل‌های دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی چیست؟

در ابتدای فصل اول آموزش زبان ترکی، با شیوه آشنایی و احوال‌پرسی آشنا می‌شویم که به علت وجود واژه‌ها و ساختار‌های مشابه با زبان فارسی بسیار شیرین به‌نظر خواهد رسید؛ یادگیری این بخش حتی قبل از حروف الفبا منجر به بالا رفتن آمادگی شما در بخش‌های بعد می‌گردد. 

حروف الفبا، نحوه تلفظ آن‌ها و آشنایی با حروف صدادار از دیگر مطالبی است که در فصل اول به آن‌ها پرداخته می‌شود. برای حل کردن تمرینات نگران نباشید زیرا این موضوع به خوبی مورد بحث قرار خواهد گرفت. در بخش نهایی اسامی اشاره و پسوند‌های جمع و سوالی مطرح می‌گردند.

در فصل دوم همان‌طور که از اسم آن هویداست به پسوند‌های موقعیتی و شیوه ساختن سوال و پاسخ برای یک موقعیت مکانی پرداخته می‌شود؛ سپس اعداد اصلی، تبدیل آن‌ها به اعداد ترتیبی و جمله‌سازی با آن‌ها مطرح شده و در ادامه نحوه ساخت جملات اسمیه و جملات کوتاه به صورت خبری، سوالی و منفی مورد بحث قرار می‌گیرند. در انتهای این فصل با فرهنگ مردم کشور ترکیه آشنا خواهید شد.

فصل سوم با آموزش مصدر و زمان حال استمراری آغاز می‌گردد زیرا فصل سه برای پاسخ‌گویی به این سوال که مشغول انجام چه کاری هستید، طراحی شده است. نکات موجود در زمان حال استمراری مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت با پسوند‌های جهت این بحث تکمیل می‌گردد. در انتهای این فصل قبل از پرداختن به موضوع فرهنگ ترکیه با فعل خواستن و گرامر آن آشنا خواهید شد.

علاوه بر پروژه‌ها و تمرینات فصل‌های پیشین، در فصل چهارم پروژه‌ای از شما خواسته می‌شود که می‌بایست با دانش گفتاری و نوشتاری که از این دوره به دست آوردید به آن پاسخ دهید. این پروژه الزامی بوده و بخش اعظم نمره نهایی شما از دوره آموزش زبان ترکی استانبولی را تعیین خواهد کرد.

 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

ÜNİTE 1: Merhaba

23:25 ساعت (شامل 04:21 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 2: Nerede

28:53 ساعت (شامل 04:26 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 3: Ne yapıyorsun

35:04 ساعت (شامل 04:45 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 4: Proje

01:00 ساعت

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A1.2

افزایش هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا، بسیاری از داوطلبان تحصیل در مقاطع بالاتر و افراد متقاضی مهاجرت را  مایوس ساخته است. با وجود این، کشور ترکیه و دانشگاه‌های معتبر آن یکی از مقاصد جدید مشتاقان است.

به منظور تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، باید از سد آزمون‌های یوس (Yös) و تومر (Tömer) عبور کنید تا مجوز ورود به دانشگاه‌های با کیفیت این کشور را داشته باشید.

کتاب İstanbul اصلی‌ترین منبع توصیه شده توسط بهترین اساتید دانشگاه‌های این کشور و مورد استفاده اکثر داوطلبان است که در سه سطح مختلف داوطلبان را برای این آزمون‌ها‌ آماده می‌سازد.

در دوره آنلاین آموزش زبان ترکی استانبولی مقدماتی (Turkish: Level a1.2) در مکتب‌پلاس تمامی شرایط مهیا شده تا یادگيری تركی استانبولی تا سر حد امکان تسهیل و لذت‌بخش شود. بهره‌گيری از كتاب İstanbul از جديدترين منابع آموزشی كه هم اكنون در دانشگاه‌های تركيه برای آموزش به زبان‌آموزان خارجی تدريس می‌شود، تجربه بالای استاد دوره در تدريس اين كتاب و اضافه كردن مطالب مفيدی كه حاصل تجربه ايشان و تعامل پيوسته با اساتيد دانشگاه‌های تركيه است و در هيچ يك از منابع فعلی موجود، آن هم با اين دقت و نكته‌بينی نيامده، با خرید دوره آموزش زبان ترکی استانبولی مکتب خونه دسترسی همیشگی به ویدیوها، وجود فایل‌های درسنامه و تمرین، کوئیز، پروژه و امکاناتی مانند تالار گفتگو برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و پرسیدن سوالات و مشکلات از استاد راهنما، دوره زبان ترکی استانبولی را تبدیل به یک محتوای آموزشی ایده‌آل برای متقاضیان آن می‌کند. این دوره با رویکردی همه جانبه تمامی مشکلات حاصل از کلاس‌های حضوری را برطرف کرده و شما را در امر یادگیری همراهی می‌کند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

ÜNİTE 1: Ailem (خانواده در زبان ترکی استانبولی)

11:21 ساعت (شامل 01:52 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 2: Arkadaşlarım (دوستان در زبان ترکی استانبولی)

08:30 ساعت (شامل 01:05 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 3: Ailemden uzakta (دور از خانواده در زبان ترکی استانبولی)

09:32 ساعت (شامل 01:35 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 4: Saatler (ساعت ها در زبان ترکی استانبولی)

10:48 ساعت (شامل 03:04 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 5: Bayramlar (اعیاد در زبان ترکی استانبولی)

08:49 ساعت (شامل 01:19 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 6: özel günler (روزهای خاص در زبان ترکی استانبولی)

05:01 ساعت (شامل 01:16 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 7: Ailem (خانواده در زبان ترکی استانبولی)

18:52 ساعت (شامل 02:53 ساعت محتوای آموزشی)

?ÜNİTE 8: Nerede ( در کجا؟ در زبان ترکی استانبولی)

09:18 ساعت (شامل 01:41 ساعت محتوای آموزشی)

ÜNİTE 9: Vücudumuz (اعضای بدن در زبان ترکی استانبولی)

14:24 ساعت (شامل 03:03 ساعت محتوای آموزشی)

Proje

01:00 ساعت

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.1

مجموعه حاضر بر مبنای کتاب İstanbul سطح A2 (جدیدترین منبع آموزشی زبان ترکی استانبولی) تهیه شده‌است. همچنان که در مجموعه‌های قبلی برای زبان ترکی استانبولی توضیح داده شده‌است و قطعا زبان‌آموزان عزیزی که قبلا دوره‌های قبلی را به اتمام رسانده‌اند اطلاع دارند، علاوه بر سر فصل‌های کتاب مطالب بسیار آموزنده و مفیددیگری که مکمل آموزشی هر بخش هستند نیز ارائه شده‌است.

مشابه مجموعه‌های قبلی تمرین‌ها و پروژه‌های کاربردی به موازات آموزش هر بخش ارائه شده که در افزایش راندمان یادگیری زبان ترکی استانبولی نقش بسزایی دارد.

مطالب گوناگونی را در این مجموعه با تقسیم بندی  A2.1 (بخش اول کتاب استانبولA2) یاد خواهیم گرفت، مثلا چگونه می‌توانیم خواسته‌هایمان را از دیگران بیان کنیم، چگونه خواهش کنیم و چگونه امر کنیم.

انواع غذاهای ترکیه‌ای و رسومات پخت غذا در کشور ترکیه و نیز سایر کشورها از جمله کشور عزیزمان ایران را به زبان ترکی استانبولی یاد می‌گیریم. با خصوصیات فیزیکی و روحی و احساسات خودمان آشنا می‌شویم.

با مخترعین و دانشمندان معروف دنیا و نوع اختراعاتشان آشنا خواهیم شد. با تیم‌های ورزشی ترکیه و بخصوص تیم‌های فوتبال این کشور آشنا می‌شویم .

برنامه‌ریزی برای آینده و کارهایی که به روزها و هفته‌های آتی موکول می‌شوند را می‌توانیم به راحتی بیان کنیم .

با نحوه‌ی رزرواسیون هتل و تورهای گردشی به صورت کامل از نظر انواع کلاس‌های هتل‌ها و نوع اتاق‌ها و قیمت‌ها و نحوه‌ی پرداخت و خدمات آشنا می‌شویم .

موقعیت آب و هوایی و انواع آن‌ها در گزارشات هواشناسی را یاد می‌گیریم. اهمیت قهوه‌ی ترک و انواع قهوه‌های معروف دنیا از نظر کیفیت و قیمت را به زبان ترکی یاد گرفته و بیان می‌کنیم.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

(در آشپزخانه در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 1: Mutfakta

04:58 ساعت (شامل 04:17 ساعت محتوای آموزشی)

(در رستوران در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 2: Lokantada

03:56 ساعت (شامل 03:22 ساعت محتوای آموزشی)

(در اینترنت در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 3: İnternette

02:55 ساعت (شامل 02:19 ساعت محتوای آموزشی)

(طرز فکرها - اختراعات) ÜNİTE 4: Buluşlar - icatlar

03:26 ساعت (شامل 03:10 ساعت محتوای آموزشی)

(آخر هفته پیش در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 5: Geçen hafta sonu

03:19 ساعت (شامل 02:52 ساعت محتوای آموزشی)

(اخبار در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 6: Haberler

02:45 ساعت (شامل 02:17 ساعت محتوای آموزشی)

(نقشه و برنامه های آینده در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 7: Gelecek planları

03:17 ساعت (شامل 02:54 ساعت محتوای آموزشی)

(به کجا خواهیم رفت؟ در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 8: Nereye gideceğiz?

01:56 ساعت (شامل 01:47 ساعت محتوای آموزشی)

(وضعیت آب و هوا در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 9: Hava durumu

02:13 ساعت (شامل 01:42 ساعت محتوای آموزشی)

Proje

آموزش زبان ترکی استانبولی سطح A2.2

مجموعه حاضر بر مبنای کتاب İstanbul سطح A2  (جدیدترین منبع آموزشی زبان ترکی استانبولی) تهیه شده‌است. همچنان که در مجموعه‌های قبلی برای زبان ترکی استانبولی توضیح داده شده‌است و قطعا زبان‌آموزان عزیزی که دوره‌های قبلی را به اتمام رسانده‌اند اطلاع دارند، علاوه بر سر فصل‌های کتاب مطالب بسیار آموزنده و مفید دیگری که مکمل آموزشی هر بخش هستند نیز ارائه شده‌است.

مشابه مجموعه‌های قبلی تمرین‌ها و پروژه‌های کاربردی به موازات آموزش هر بخش ارائه شده که در افزایش راندمان یادگیری زبان ترکی استانبولی نقش بسزایی دارد.

مطالب گوناگونی را در این مجموعه با تقسیم بندی  A2.2 (بخش دوم کتاب استانبولA2) یاد خواهیم گرفت، از جمله:

 • افسانه‌ها و حکایت‌های معروفی را که تا کنون به زبان فارسی آموخته بودیم به زبان ترکی بیان کرده و با حکایت‌ها و ضرب‌المثل‌ها و لطیفه‌های ترکی آشنا می‌شویم.
 • نحوه‌ی بیان کلمات محبت آمیز، صمیمانه و دلسوزانه را یاد گرفته و این که برای چه کسی باید از چه پسوند محبت‌آمیزی استفاده کرد را یاد می‌گیریم.
 • با دو افسانه‌ی معروف و مقایسه‌ی آن دو با هم یکی در کشور ترکیه و دیگری در کشور کره آشنا می‌شویم.
 • انواع پدیده‌های طبیعی مثل رنگین‌کمان، خورشید‌گرفتگی، سیل، زلزله، گردباد، بهمن و خیلی موارد دیگر به زبان ترکی آشنا خواهیم شد.
 • درباره‌ی تفریحات مورد علاقه‌ای که داریم، و همچنین وابستگی‌هایمان صحبت می‌کنیم و می‌بینیم که آن‌ها را چگونه به زبان ترکی می‌توانیم بیان کنیم.
 • چگونه می‌توانیم اجازه بگیریم، خواهش کنیم، احتمال بدهیم، توصیه بکنیم، این‌ها را به راحتی به زبان ترکی بیان خواهیم کرد.
 • مروری می‌کنیم به گذشته‌های خیلی دور و بازی‌های "خیمه‌شب‌بازی" البته به زبان ترکی؛ و همچنین فرهنگ و نگرش به این بازی را در کشور ترکیه و کشورهایی چون چین و ژاپن مقایسه می‌کنیم. ‌
 • نحوه‌ی مصاحبه‌ی کاری جهت استخدام، و صحبت با مدیر عامل شرکت‌های بزرگ را به زبان ترکی یاد می‌گیریم. (رزومه‌ی کاری، سابقه، میزان حقوق و ...)
 • با مکان‌های توریستی و خیلی معروف و زیبای شهر رویاها یعنی استانبول آشنا می‌شویم.
 • و در نهایت با رقص سنتی و مهم مردان ترکیه به نام رقص zeybek آشنا می‌شویم که نمادی از مردانگی، جسارت و اصالت یک مرد است.

این دوره، آخرین دوره از سطح A زبان ترکی استانبولی است و با گذراندن موفقیت‌آمیز آن خواهید توانست تسلط قابل قبولی در زبان ترکی به دست آورید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

(چه کسی چه کاری انجام داده است؟) ?ÜNİTE 1: Kim ne yapmış

04:23 ساعت (شامل 03:23 ساعت محتوای آموزشی)

(قصه‌ها و افسانه‌ها) ÜNİTE 2: Masallar ve Efsaneler

02:35 ساعت (شامل 02:08 ساعت محتوای آموزشی)

(جوک‌ها، حکایت‌ها) ÜNİTE 3: Fıkralar

02:36 ساعت (شامل 01:38 ساعت محتوای آموزشی)

(حوادث طبیعت در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 4: Doğa Olayları

04:33 ساعت (شامل 03:38 ساعت محتوای آموزشی)

(وابستگی‌ها و خواهش‌ها) ÜNİTE 5: Alışkanlıklar ve Ricalar

01:44 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

(خلاصه‌ها، چکیده‌ی مطالب در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 6: Özetler

02:06 ساعت (شامل 01:07 ساعت محتوای آموزشی)

(استعداد‌ها، قابلیت‌ها) ÜNİTE 7: Yetenekler

04:31 ساعت (شامل 03:45 ساعت محتوای آموزشی)

(لطفا و یا خواهش کردن در زبان ترکی استانبولی) ÜNİTE 8: Lütfen

01:53 ساعت (شامل 01:00 ساعت محتوای آموزشی)

(ندیده نرویم، بدون این‌که ببینیم نرویم) ÜNİTE 9: Görmeden gitmeyelim

03:22 ساعت (شامل 02:04 ساعت محتوای آموزشی)

Proje