• آموزش جامع نرم‌افزار اتوکد (AutoCAD) 2024 - دوبعدی و سه‌بعدی:
  719,000 ت 323,550 ت
 • آموزش جامع نقشه خوانی صنعتی:
  479,000 ت 215,550 ت
 • آموزش جامع نقشه‌کشی صنعتی 2:
  479,000 ت 215,550 ت
 • آموزش نقشه‌کشی صنعتی - رسم فنی:
  659,000 ت 296,550 ت
 • مجموع:
  2,336,000 ت 1,051,200 ت
 • مجموع تخفیف: 1,284,800 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,051,200 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,051,200 تومان
ورود به حساب کاربری
آموزش تخصص نقشه‌کشی صنعتی

آموزش تخصص نقشه‌کشی صنعتی

آموزش تخصص نقشه‌کشی صنعتی

دوره‌ها

نقشه‌کشی صنعتی مهم‌ترین بخش در صنعت و تولید است و هر صنعتگر و فعال در زمینه تولید باید در این زمینه به تسلط بالایی برسد. در این تخصص صفر تا صد نقشه‌کشی با دست و رایانه آموزش‌داده‌شده است. به‌طورکلی این تخصص به دو بخش نقشه‌کشی با دست که شامل سه دوره آموزشی آموزش "نقشه‌کشی صنعتی – رسم‌فنی عمومی"، "آموزش جامع نقشه‌کشی صنعتی 2" ، آموزش جامع نقشه‌خوانی صنعتی و نقشه‌کشی با رایانه که شامل دوره "آموزش جامع نرم‌افزار اتوکد 2024- دوبعدی و سه‌بعدی" است. نقشه‌کشی با رایانه سرعت، دقت، کیفیت و... بالایی نسبت به نقشه‌کشی با دست دارد اما برای آن که روی نقشه‌کشی با رایانه مسلط شوید باید نقشه‌کشی با دست را به‌صورت کامل فرابگیرید. در این تخصص دوره‌های زیر به‌صورت کامل آموزش‌داده‌شده است.

دوره آموزش نقشه‌کشی صنعتی – رسم‌فنی عمومی

این دوره معادل درس نقشه‌کشی 1 دانشگاه می باشد. در این دوره آموزشی صفر تا صد نقشه ‌کشی صنعتی را می‌آموزید. در ابتدا به معرفی نقشه‌کشی و استانداردهای آن می‌پردازیم. در نهایت نقشه ‌کشی صنعتی را آغاز می‌کنیم و با ابزارهای ترسیم به‌صورت کامل آشنا می‌شویم. در این دوره آموزش نقشه کشی صنعتی انواع کاغذ را معرفی کرده و مراحل آماده‌سازی کاغذ برای نقشه‌کشی را می‌آموزیم. بعد از کادر کشی و ترسیم جدول به سراغ ترسیم می‌رویم. ترسیم اشکال هندسی، ترسیم سه نما، مجهول‌یابی، ترسیم اشکال اصلی قطعه، اندازه‌گذاری ترسیمات، ترسیم اشکال ایزومتریک، برش و غیره سرفصل‌های اصلی این دوره آموزشی است.

آموزش جامع نقشه‌کشی صنعتی 2

این آموزش که معادل درس نقشه‌کشی صنعتی 2 می باشد به بررسی المان های هندسی می پردازد. در ابتدای آموزش به فرجه‌های نقشه کشی می پردازیم و سه نمای نقطه را در فرجه اروپایی ترسیم می کنیم. بعد از بررسی نقطه به سراغ خطوط می‌رویم و روابط خطوط با یکدیگر را بررسی می‌کنیم. بعد از خطوط به سراغ صفحه می‌رویم و حاصل برخورد خط با صفحه و همچنین برخورد بین صفحات در نقشه کشی را که یک خط می باشد بدست می آوریم. در بخش بعدی به سراغ احجام هندسی می رویم و سطح مشترک بین دو جسم سه بعدی را که به صورت منحنی و خطوط مختلف است بدست می‌آوریم. در انتهای آموزش روش باز کردن و بدست آوردن گسترده احجام هندسی سه بعدی را می آموزیم.

آموزش جامع نقشه‌خوانی صنعتی

این دوره آموزشی جامع‌ترین آموزش در زمینه نقشه‌خوانی صنعتی است. تمام مباحث مربوط به نقشه‌خوانی در این آموزش قرار دارد و بعد از گذراندن این دوره روی نقشه‌خوانی به تسلط می‌رسید. موارد بررسی شده در این دوره شامل: نقشه‌خوانی تولرانس های ابعادی و هندسی، انطباقات، نقشه‌خوانی پیچ‌ومهره، نقشه‌خوانی یاتاقان‌ها و چرخ‌دنده‌ها، نقشه‌خوانی خارها، هزارخارها و گوه‌ها، نقشه‌خوانی جوش و پرچ و... است.

دوره آموزش جامع نرم‌افزار اتوکد (AutoCAD) 2024 - دو بعدی و سه بعدی

در این آموزش هر آنچه که در سه آموزش قبل آموختید را می‌توانید در رایانه پیاده کنید. این آموزش هر آنچه که از اتوکد نیاز دارید را فراهم کرده است. در بخش اول به بررسی محیط کلی نرم‌افزار اتوکد می‌پردازیم. در ادامه وارد محیط دوبعدی می‌شویم و در نهایت محیط سه‌بعدی اتوکد را به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم. بعد از گذراندن این دوره شما روی ابزارهای نرم‌افزار اتوکد به تسلط بالایی می‌رسید و توانایی رسم قطعات صنعتی را در رایانه به دست می‌آورید.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش نقشه‌کشی صنعتی - رسم فنی

نقشه‌ کشی یک دانش و هنر تاریخی بوده که از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی را به خود دیده است. نقشه‌ کشی ترکیبی از علم هندسه، ریاضیات و مهندسی محسوب می‌شود که با استفاده از استانداردها به کمک طراحان صنعتی آمده است. صنایع مهمی مانند تراشکاری، قالب‌سازی و ریخته‌گری، …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

استاندارد ها و وسایل نقشه کشی

01:10

ترسیمات هندسی و منتظم

01:07

ترسیم سه‌نما و مجهول یابی

02:21

ترسیمات سه‌بعدی و ایزومتریک

01:04

آموزش جامع نقشه‌کشی صنعتی 2

معرفی دوره آموزش جامع نقشه‌کشی صنعتی 2 این آموزش که معادل درس نقشه‌کشی صنعتی 2 می باشد به بررسی المان های هندسی می پردازد. در ابتدای آموزش به فرجه های نقشه کشی می پردازیم و سه نمای نقطه را در فرجه اروپایی ترسیم می کنیم. بعد از بررسی نقطه به …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

نقطه، خط و صفحه در نقشه‌کشی

00:36

بدست آوردن فصل مشترک خط و صفحه با المان‌های هندسی

00:37

بدست آوردن فصل مشترک دو جسم سه‌بعدی

01:24

گسترده اجسام سه‌‎بعدی

00:27

آموزش جامع نقشه خوانی صنعتی

نقشه‌خوانی صنعتی بخش جدایی‌ناپذیر صنعت تولیدی است. نقشه‌خوانی صنعتی یا نقشه‌خوانی فنی، مهارتی است که در آن فرد، نقشه‌های فنی و مهندسی را به‌صورت دقیق و کامل می‌خواند و درک می‌کند. نقشه‌خوانی صنعتی شامل تولرانس (tolerance) های ابعادی و هندسی، کیفیت سطح، نقشه چرخ‌دنده‌ها، گوه و خار، هزارخارها، یاتاقان‌ها و... …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

تولرانس‌های ابعادی و هندسی

01:29

کیفیت سطوح

00:37

نقشه خوانی جوش

00:28

پیچ و مهره

00:39

نقشه خوانی پرچ‌ها

00:17

خار، گوه، هزارخار‌ها و یاتاقان‌ها

00:29

چرخ دنده‌ها

00:22

نقشه خوانی نقشه‌های ترکیبی

00:17

آموزش جامع نرم‌افزار اتوکد (AutoCAD) 2024 - دوبعدی و سه‌بعدی

اتوکد (AutoCAD) یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین نرم‌افزارهای شرکت اتودسک (Autodesk) است. این نرم‌افزار یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارها در زمینه طراحی صنعتی است که در کشور ایران نیز بسیار پرکاربرد است. اتوکد (AutoCAD) یک نرم‌افزار طراحی و نقشه‌کشی در دو و سه بعد است و ابزارها و امکانات بسیار مناسبی …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

آشنایی با محیط اتوکد

01:23

ابزارهای ترسیم دو‌بعدی - گروه Draw

01:47

گروه‌بندی Modify برای ویرایش ترسیمات دوبعدی

01:15

بخش layers و block و properties

00:38

زبانه utilities و نگارش متن در اتوکد با ابزار text

00:42

اندازه‌گذاری در اتوکد - dimension

01:02

تمرین‌های دوبعدی

00:33

ترسیمات سه‌بعدی در اتوکد

01:14

ابزارهای ویرایشی احجام

00:47

تمرینات سه‌بعدی

00:42