• آموزش ارتباط موثر و حل تعارض:
  779,000 ت 389,500 ت
 • آموزش عزت نفس و اعتماد به نفس:
  779,000 ت 389,500 ت
 • آموزش مدیریت درون (مدیریت خشم، استرس و افسردگی):
  789,000 ت 394,500 ت
 • آموزش مهارت‌های خودآگاهی:
  689,000 ت 344,500 ت
 • مجموع:
  3,036,000 ت 1,518,000 ت
 • مجموع تخفیف: 1,518,000 ت
خرید تخصص
قیمت: 1,518,000 تومان
 • دسترسی نامحدود به محتوای تمامی دوره‌ها
 • دریافت گواهینامه معتبر مکتب‌خونه
 • دسترسی به پروژه و تصحیح پروژه‌ها توسط راهنمای متخصص
 • مشارکت در تالار گفتگو
قیمت: 1,518,000 تومان
ورود به حساب کاربری
مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

مهارت‌های زندگی

دوره‌ها

ساده‌ترین تعریفی که برای مهارت‌های زندگی می‌توانیم ارائه دهیم این است که مهارت‌های زندگی در اصل به ما کمک می‌کنند که زندگی بهتری داشته باشیم، با این حال اختلاف‌ نظرهای بسیار زیادی وجود دارد که چه مهارت‌هایی برای زندگی بهتر نیاز است.

سازمان بهداشت جهانی، مهارت‌های زندگی را این گونه تعریف می‌کند: "مهارت‌های زندگی یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب و موثر، انجام مسئولیت‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری‌های صحیح، حل تعارض‌ها و کشمکش‌ها بدون توسل به اعمالی که به خود یا دیگران صدمه می‌زنند." به زبان ساده‌تر مهارت‌های زندگی مجموعه‌ای از کمک‌هایی است که از دیگران می‌گیریم تا نیازها و مشکلات زندگی خود را برطرف کنیم و این مهارت‌ها سبب می‌شوند که زندگی بهتری داشته باشیم. همچنین می‌توان گفت این مهارت‌ها، مهارت‌های روانی – اجتماعی هستند که به ما کمک می‌کنند با نیازها و چالش‌های زندگی روزمره بهتر کنار بیاییم و مثبت عمل کنیم و خود و جامعه را از آسیب‌های روانی – اجتماعی حفظ کنیم. در نهایت با آموزش این مهارت‌ها در سطح جامعه می‌توان سطح بهداشت روانی فرد و جامعه را ارتقا داد.

سازمان بهداشت جهانی مهارت‌های زندگی را به شکل زیر فهرست و دسته بندی می‌کند:  

 • تصمیم‌گیری و حل مسئله
 • تفکر خلاقانه و تفکر نقادانه
 • مهارت ارتباطی و مهارت مدیریت رابطه
 •  خودآگاهی و همدلی
 • مدیریت احساسات و هیجانات و مدیریت استرس

تخصص مهارت‌های زندگی در مکتب‌خونه بر اساس نیازهای روز جامعه ایران و تعریف انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی با رویکرد کاربردی ساخته شده است. مهارت‌هایی مانند مدیریت خشم، مدیریت استرس، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس، مهارت خودآگاهی، ارتباط مؤثر و حل تعارض و ... از جمله مواردی هستند که در این تخصص آموزش داده می‌شوند. انتظار می‌رود مهارت‌آموزان در پایان این دوره بر روی توانایی‌های روانی و اجتماعی خود تسلط بهتری داشته باشند و بتوانند زندگی شخصی و کاری خود را به صورت بهتری مدیریت کنند.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش مدیریت درون (مدیریت خشم، استرس و افسردگی)

چرا مدیریت درون؟ همان‌طور که یک مدیر، فرآیند‌های یک کارخانه، شرکت و یا موسسه را مدیریت می‌کند و هنگام بروز مشکلات، برای رفع آن‌ها تلاش می‌کند، هر یک از ما نیز به شکل خدادادی، مدیریت ارگانی را به عهده داریم که این ارگان، مجموعه‌ی درونی ما است. وقتی خشمگین می‌شوید، …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

مدیریت خشم

12:07

مدیریت خلق منفی (افسردگی)

02:06

مدیریت استرس

12:07

پروژه نهایی

10:00

آموزش ارتباط موثر و حل تعارض

در دوره‌ی آموزش ارتباط موثر و حل تعارض شما با دوتا از مهم‌ترین مهارت‌های نرم (Soft Skills) در حوزه توسعه فردی آشنا خواهید شد. در ابتدا بحث ارتباط موثر و در ادامه حل تعارض که به مدیریت تعارض نیز شناخته می‌شود، آموزش داده شده است و می‌توانید همراه با تمرین‌های …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

ارتباط موثر

02:25

حل تعارض

02:54

آموزش عزت نفس و اعتماد به نفس

در رابطه با عزت نفس و اعتماد به نفس باید گفت که انسان‌ها معمولا اعتماد به نفسشان را راحت تر از عزت نفسشان می‌توانند تقویت کنند و همچنین به بالا بردن اعتماد به نفس خود بیش از افزایش عزت نفسشان اهمیت می‌دهند. همه‌ی ما در طول زندگیمان با شکست‌ها و …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

عزت نفس

02:22

اعتماد به نفس

02:17

آموزش مهارت‌های خودآگاهی

دوره آموزش مهارت‌های خودآگاهی به معرفی و آموزش تعدادی از مهم‌ترین مهارت‌های فردی می‌پردازد. شما در این دوره با مهارت‌های خودآگاهی، جرئتمندی و همدلی آشنا خواهید شد که 3 تا از اصلی‌ترین مهارت‌ها در حوزه توسعه فردی هستند. مهارت‌های مهم دیگری نیز وجود دارند که همواره در حوزه توسعه فردی …
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

خودآگاهی

01:59

جراتمندی

02:07

همدلی

01:10